Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin. Ratusz gra na zwłokę, chcąc ocalić zieleń

Utworzony przez Adam_z_Lublina, 7 lutego 2022 r. o 11:50 Powrót do artykułu
Uważam, że budowanie w tym miejscu biurowca to idiotyzm.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W sumie nie rozumiem Ratusza. Mieszkałem kiedyś na Porębie, za oknami miałem pola i nieużytki, dalej - tuż za linią kolejową - las. Dziś część z tych nieużytków zajmują bloki. Wiadomo jednak, że budownictwo mieszkaniowe tuż przy torach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Z kolei biurowce w takim bezpośrednim sąsiedztwie się stawia - vide Aleje Jerozolimskie w okolicach dworca Warszawa Zachodnia. Wiele osób tu na forum uważa, że warto odciążyć centrum miasta i wyprowadzić biurowce do innych dzielnic. Tutaj miałoby to sens, zwłaszcza przypadku zbudowania odpowiednich dróg dojazdowych. Być może za tym jednym biurowcem poszłyby kolejne. A mieszkańcy oś. Górki niech nie oczekują, że zawsze będą mieć widok na chaszcze - to jest miasto i ma wyglądać jak miasto, a jak ktoś chce nieużytków, lasów, czy łąk, to niech się z Lublina wyprowadzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Taak, to "świetny" pomysł - w środku miasta hektary niezagospodarowanych działek czekają na jakąś sensowna zabudowę, choćby 2km dalej koło dworca pkp czy wzdłuż Lubelskiego Lipca od lat straszą obleśne rudery odsłonięte budowa tej trasy - ale nie, w centrum nie budujmy, zabudujmy ostatnie tereny zielone na obrzeżach miasta...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdzie byli mieszkańcy jak kupowali mieszkania przy wąwozie? Deweloper im nie powiedział jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Dlaczego nikt z tych osób sam się tym nie zainteresował zanim kupił od dewelopera mieszkanie. Teraz do kogo macie pretensje. Miasto już od kilku dziesięciu lat na ten teren miało plan zagospodarowania przestrzennego. Tereny zostały zablokowane prywatnym właścicielom na obwodnicę śródmiejską Lublina. Ul Jana Pawła II w godz szczytu zakorkowana. Osiedle ma tylko częściowy dojazd MPK od jednej strony. I tak Miasto wybuduje tam drogę dojazdową do osiedla lub obwodnicę śródmiejską do Węglina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tereny Zielone są za torami. A ten wąwóz to teren do zaśmiecania, picia alkoholu i wyjście na spacer z czworonogiem. O jakim mówimy terenie zielonym w tym wąwozie, mieszkam na tym osiedlu. Wąwóz jest zakrzaczony i brudny od 20 lat nie widziałem żeby miasto chociaż raz tam sprzątało. Teren Zielony i chroniony jest za torami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz rację, przypadek. Mieszkam tam od 40 lat i jestem właścicielem gruntu w tym wąwozie. Więc dobrze wiem jaki był plan zagospodarowania przestrzennego i jak w chwili obecnej wygląda ten teren.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam nadzieję, że zagospodarują ten teren. Zablokowali go na kilkanaście lat dla właścicieli gruntów a teraz chcą zrobić z niego tereny zielone. Niech swoje prywatne działki przekształcą na tereny zielone i płacą podatki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym podkreślić, że jestem oplaconym kaczym podnozkiem i pisze na forum rowniez pod pseudonimami Monisia, kronikidewelorozwoju, stop propagandzie i jeszcze paroma innymi, zeby zarobic na chleb musze calymi dniami wklejac te same tresci ktore wczesniej przygotowuje mi centrala z Nowogrodzkiej
 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwne, że nikt nie chce zrobić porządku z tym ruskim trollem który codziennie zaśmieca forum spamerskim bełkotem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Okaże się w czerwcu, lipcu tego roku jaki wyłożą PZP na ten teren i czy będzie w planie budowa jezdni dojazdowej do osiedli czy zostanie w planie budowa śródmiejskiej obwodnicy. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie interesuje mnie polityka, w połowie nie wiem o czym piszesz. Mnie interesuje tylko jaki będzie PZP i co stanie się z moim gruntem którego do tej pory od kilkudziesięciu lat nie mogę w żaden sposób użytkować. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie interesuje mnie polityka, w połowie nie wiem o czym piszesz. Mnie interesuje tylko jaki będzie PZP i co stanie się z moim gruntem którego do tej pory od kilkudziesięciu lat nie mogę w żaden sposób użytkować.
 Nie dyskutuj z chorym psychicznie kretynem, którego życie polega na całodniowym spamowaniu pod artykułami na DW, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie interesuje mnie polityka, w połowie nie wiem o czym piszesz. Mnie interesuje tylko jaki będzie PZP i co stanie się z moim gruntem którego do tej pory od kilkudziesięciu lat nie mogę w żaden sposób użytkować.
Nie dyskutuj z chorym psychicznie kretynem, którego życie polega na całodniowym spamowaniu pod artykułami na DW, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
 Może masz rację
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kronikidewelorozwoju , tak się zastanawiałem, czy ty jesteś głupi, czy tylko wynajęty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedno jest pewne - kronikidewelorozwoju dziś będziesz walił te swoje głupoty bez opamiętania. Ale czasy bez PiSu wkrótce nadejdą, przestaną ci płacić za tę trollerkę i odejdziesz w niebyt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
Z 33 twoich komentarzy pod tym nickiem wszystkie są takie same. Jesteś kolejnym wcieleniem tępego trolla wynajętego wyłącznie po to, by walić w Żuka. PiSowsko-stalinowskie metody.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znany jest (m.in z KraK0wa) trick cfaniaczków P0legający na tym, że na jakimś cennym przyrodniczo/krajobrazowo gruncie "projektują" oni jakąś "inwestycję" (często bezsensowną) P0 to tylK0, aby wymusić (czy dać "miastu" pretekst do) zamianę/odkupienie gruntu przez gminę, oczywiście takie, które zagwarantują im sowity zysk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...