Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Modlitwa Pańska - kiedy wreszcie ktoś poprawi błąd.

Utworzony przez Wacław, 6 stycznia 2016 r. o 19:06
W modlitwie jest błąd w tłumaczeniu tolerowany przez setki lat ! "Nie wódź nas na pokuszenie" Jak to możliwe, że nikogo to nie razi ? Przecież w Ewangelii jest jasno napisane
W Ewangelii przedstawione są dwie wersje tej modlitwy (tłumaczenie za Biblią Ekumeniczną):
  • Ewangelia Łukasza 11,2-4:
„ A gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i ją ukończył, któryś z uczniów powiedział: Panie, naucz nas modlić się tak, jak i Jan nauczył swoich uczniów. Odpowiedział im: Gdy się modlicie, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię, niech przyjdzie Twoje Królestwo. Dawaj nam codziennie nasz chleb powszedni. Przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto wobec nas zawinił i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie. ”
  • Ewangelia Mateusza 6,8b-15:
„ Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię. Niech przyjdzie Twoje Królestwo, niech się spełni Twoja wola jak w niebie, tak i na ziemi. Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili, i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie to nie to samo, co nie wódź nas na pokuszenie... to diabeł może nas kusić do złego a nie Bóg ! Dlaczego wszyscy klepią te modlitwy bez zastanowienia... i księża, biskupi, a nawet papierze !   http://mateusz.pl/pow/040111.htm
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kurcze ze też ja wcześniej tego nie zauważyłam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gratuluję spostrzegawczoiści :lol:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no coś tu nie halo BĄDŹ WOLA TWOJA a dalej NIE WÓDŹ NAS NA POKUSZENIE  - skoro to Bóg miałby  wodzić nas na pokuszenie to chyba nie należy się sprzeciwiać ? moim zdaniem ktoś dał ciała przy tym tłumaczeniu i przez setki lat powtarzając takie bluźnierstwo Polska ściąga nieustannie gniew boży KTO WRESZCIE STANIE NA WYSOKOŚCI ZADANIA I NAPRAWI TEN OCZYWISTY BŁĄD !  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...