Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Na Lubelszczyźnie zarabiamy dwa razy mniej niż na Mazowszu

Utworzony przez bossman, 31 stycznia 2010 r. o 19:27 Powrót do artykułu
Lublin nie może zaoferować pracy wykształconym młodym ludziom albo specjalistom z wysokimi kwalifikacjami. Tacy nie są potrzebni w mieście supermarketów. Tacy wyjadą do rozwijających się miast, nowych "dolin krzemowych" itp. Podkreślam jeszcze raz - w mieście gdzie największym pracodawcą jest uniwersytet mający problem z opłaceniem bieżących rachunków za prąd oraz supermarkety: NIE MA I NIE BĘDZIE PRACY DLA MŁODYCH, ZDOLNYCH I PRACOWITYCH LUDZI Do tego lubelscy biznesmeni, zdziercy i oszuści. Taki np. prawnik (notariusz) potrafi w Lublinie płacić 1000 zł pracownikowi tyrającemu 12 godzin dziennie!! Czy sobie to wyobrażacie! Moja koleżanka nawet czasu na zjedzenie kanapki w takiej kancelarii nie miała!! Każdego roku następuje drenaż najlepszej siły roboczej z Lublina. Przyszłość tego miasta bez tych ludzi wydaje się rysować w nieciekawych barwach...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mi się w Lublinie świetnie żyje i mam gdzieś waszą propagandę
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
:) napisał:
A mi się w Lublinie świetnie żyje i mam gdzieś waszą propagandę
Propaganda może to i jest ale prawdziwa. W Lublinie pracodawcy płacą ludziom najmniej w skali kraju. Liczby nie kłamią.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PŁACE URZĘDNIKÓW POWINNY BYĆ UZALEŻNIONE OD PŁACY W DANYM REGIONIE!!! NAJNIŻSZA KRAJOWA PLUS PROCENT OD WZROSTY EKONOMICZNEGO, MOŻE PASOŻYTY W KOŃCU BY ZACZELI DBAĆ O NASZ REGION NIE TYLKO O SWOJE PRYMITYWNE POMYSŁY!!! NASZ PREZYDENT POWINIEN ŚWIECIĆ PRZYKŁADEM TAKIEGO ROZLICZANIA!!! ON TYMCZASEM OTOCZYŁ SIĘ KOLESIAMI I CZUJE SIĘ JAK NA WCZASACH, ZA KTÓRE MU JESZCZE PŁACIMY!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rfhouhfroi napisał:
Propaganda może to i jest ale prawdziwa. W Lublinie pracodawcy płacą ludziom najmniej w skali kraju. Liczby nie kłamią.
zgadzam sie z kolega pracodawcy w lublinie i wogule na lubelszczyznie wyzyskuja pracownikow a sami zarabiaja krocie i dopuki tak bedzie to nigdy nie bedzie dobrze w naszy regionie i w polsce
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prawnik (notariusz) potrafi w Lublinie płacić 1000 zł pracownikowi tyrającemu 12 godzin dziennie!
a ile ma płacić jak co roku studia prawnicze kończy 300-400 studentów lubelskich uczelni i walą drzwiami i oknami do tej kancelarii po pracę i godzą się otrzymywać nawet te 1000zł? ja szukam ludzi po studiach z pewną, unikalną wiedzą i uwierz mi, ale za np. 3000 trudno takiego znaleźć... takiego, co by potwierdził w praktyce to o czym zapewnia w rozmowie i przy podpisywaniu umowy... a studenci to już w ogóle porażka, podpisują umowy, zobowiązują się do pracy, a po tygodniu już zaczynają się wymówi, egzaminy, itd.. młody, zdolny, pracowity - to właśnie powinien być pracownik marketu, czy innej, mało wymagającej pracy, po studiach (w Lublinie to już nie-studenta trudno spotkać) powinno się mieć jakąś już wiedzę, pewne doświadczenie praktyczne, wiedzieć co się umie i czego się chce... wiedzieć przynajmniej to po co się pracuję, oczywiście dla pieniędzy, i jeżeli taki przychodzi i chce pracować przez 12 godzin za 1000zł to brak słów...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem to jest dziki rynek i dziki kraj, ktoś lub komuś zależy żeby tutaj na Lubelszczyźnie tyle ludzie zarabiali? Ja dostaję 1500zł na rękę, w projekcie z Unii Europejskiej, a w projekcie jest napisane 2000zł na rękę - jest oszczędność dla szefa lub dla firmy, nie wiem? Taki właśnie mamy rynek w Lublinie..DZIKI! niestety, nie dziwi mnie fakt, że ludzie stąd uciekają - w żartach wśród znajomych jest powiedzenie, że na Lubelszczyźnie za 20 lat będzie jeden wielki skansen lub park, będą biegały bizony i strusie, a na polowania będą przyjeżdżać Niemcy lub Arabowie Pytanie do WŁADZ tego historycznego miasta, co robią i jak chcą zapewnić tutaj godziwą przyszłość????
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no tak, najlepiej to kuźwa zaorać lubelskie,
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
a ile ma płacić jak co roku studia prawnicze kończy 300-400 studentów lubelskich uczelni i walą drzwiami i oknami do tej kancelarii po pracę i godzą się otrzymywać nawet te 1000zł?
jakiś człowiek na tym forum pisał jakiś czas, by "wygaszać" kierunki na lubelskich uczelniach jak ekonomia, prawo,socjologia,politologia itp. lub radykalnie zmniejszyć na nich liczbę studentów, to prorocze słowa, bo faktycznie na tutejszym rynku nie ma pracy dla prawników, w 2006 roku aplikację prokuratorską ukończyło około 40 osób, kilka osób (policzyć na palcach jednej ręki) miało jako takie szansę na pracę w regionie (nie mówię w Lublinie), cała reszta wpisała się na listę radców prawnych a wcześniej na listę bezrobotnych w MUP, jeśli myślicie że ci co zostali radcami mieli łatwo to bardzo się mylicie podobnie wygląda sprawa z innymi zawodami,gdzie możliwości ograniczane są przez reliktowe korporacje a tak w ogóle to ilu magistrów potrzeba w mieście supermarketów?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Smutne dane, sam skończyłem studia 4 lata temu i prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą z dziedziny Informatyki. Najgorsze co zauważam na lubelskim rynku to skąpstwo i cwaniactwo. Niepłacenie za faktury, przeciąganie, wypłacanie groszy pracownikom to norma. Kontrahent nie płaci pracownikom i firmom zewnętrznym bo nie ma pieniędzy a w tym czasie jedzie z żoną i dziećmi na Florydę. Ja swoje należności odebrałem po 10 miesiącach gdyż skierowałem sprawę do sądu, taka jest właśnie mentalność lubelskich "biznesmenów", którzy niestety są pracodawcami w tym regionie. Zastanawiam się poważnie nad zwinięciem żagli i rozłożeniem ich w wyższej kulturze biznesu. Pozdrawiam wszystkich skazanych na te realia.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
grafi napisał:
Najgorsze co zauważam na lubelskim rynku to skąpstwo i cwaniactwo. Niepłacenie za faktury, przeciąganie, wypłacanie groszy pracownikom to norma. Kontrahent nie płaci pracownikom i firmom zewnętrznym bo nie ma pieniędzy a w tym czasie jedzie z żoną i dziećmi na Florydę.
Wypisz wymaluj lubelskiego biznesmena. Powodzenia dla ciebie w innym ale normalnym mieście.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Magister farmacji zarabia na lubelszczyźnie od 2000 zł na rękę. 1400 może dostawać technik farmacji wykształcony przez pseudo lubelskie szkółki - a to i tak za dużo. tych techników jest jak psów.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziękuję naszej kochanej władzy!! Wszystkim rzadzacym, którzy myślą tylko o tym żeby napchac sobie kieszenie, powsadzać krewnych i znajomych na ciepłe posadki a dobro miasta Lublina i jegom mieszkańców mają głeboko w d*** !!! Dzieki Wam Lublin jest na końcu wszelkich statystyk, dzięki Wam młodzi ludzie opuszczaja to miasto bo tu sie nie da żyć. KOcham Was i będe na Was głosować!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomimo, że III RP jest pomiotem komuny i prawdziwie wolnego rynku tu nie ma, to mimo wszystko w tym pseudokapitaliźme da się zaobserwować działanie niektórych podstawowych zasad ekonomii. Wydaje się, że większość wypowiadających się tu nie jest w stanie owych zasad pojąć. Nie ma znaczenia, czy jesteś inżynierem i projektujesz nowy silnik rakietowy czy mieszasz zaprawę na budowie. Nie ma uniwersalnej recepty na całe życie jaki zawód masz wykonywać, żeby dobrze zarabiać. Rynek się zmienia. Wysokość pensji zależy od popytu i podaży dla danego stanowiska/zawodu w danej chwili. Gdyby nagle przyszła wielka katastrofa, która załamałaby struktury społeczne, nagle praca inżyniera od rakiet byłaby nikomu niepotrzebna, a wysokie wynagrodzenie mieliby budowlańcy, rolnicy albo dystrybutorzy wody. Trzeba się stale przystosowywać do panujących warunków, nie żyjemy w średniowieczu. Świat zmienia się szybciej niż wtedy. Załóżmy, że dziś powyżej średniej zarabia informatyk. Ciemne tłumy idą więc i kończa informatykę zdobywając przeciętne wykształcenie, za kilka lat może się okazać, że będzie płacz, że dla informatyków nie ma pracy, a świetnie zarabiają stolarze albo szewcy. Wybitni i zwykli ale ponadprzeciętni informatycy oczywiście poradzą sobie i w przyszłości. Oprócz przystosowywania się do aktualnie panująych warunkó trzeba też przewidywać. Pracodawca zapłaci tylko tyle, żeby pracownik się nie zwolnił. Corocznie lubelskie uczelnie kończą hordy studentów zalewając rynek pracy. Trzeba się więc imać takich studiów, aby potem wykonywać zajęcia wysokopłatne, a nie niskopłatne, czyli takie, w których nie mamy dużej konkurencji (nie ma wielu innych ludzi posiadających tę samą wiedzę). Aby dostać dobrze płatną pracę trzeba umieć wyraźnie więcej, niż tysiące innych magistrów kończących swoje uczelnie w tym samym roku co my. Jeśli będziesz potrafił dokładnie to samo, co milion innych osób szukających w tym samym czasie pracy, nidy nie będziesz zarabiał dobrze. Lublin jest przede wszystkim fatalnie zlokalizowanym miastem, a po wtóre żyjemy w IIIRP. Na istotną poprawę w najbliższym czasie nie liczyłbym. Na prawdę nie ma wielu racjonalnych powodów, dla których inwestorzy mieliby tu nagle zacząć inwestować, a politycy przestać kraść. A, że stanowiska w firmach państwowych, w tym urzędach, obsadzane są po znajomości, jest to norma w każdym mieście i w każdej gminie, łącznie z tymi, w których średnia pensja jest wysoka.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sami sobie jesteśmy winni. Wybraliśmy prezydentem nieudacznika akustyka ktory dobrał sobie takich samych jak on. Zaden poważny inwestor nie dogada sie z tym ratuszowym zwierzyńcem i nie zainwestuje własnych pieniedzy w watpliwy interes. A jaka pracę mamy w Lublinie, Uczelnie , spółki komunalne, urzędy i finito! To o czym mówić? Wybory już niedługo i ludzie muszą wybrać kogoś kto potrafi zbudować a nie zniszczyć. Dość naukowców na stołkach! Ich miejsce na uczelniach. Poza gadaniem i obiecywaniem nic nie potrafią. Niech bija pianę na wykładach. Nam potrzebny człowiek który nie gada a robi jak w Rzeszowie czy we Wrocławiu. Z jakiej partii będzie bez znaczenia. Niech do ch...y coś potrafi zrobić!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba się więc imać takich studiów, aby potem wykonywać zajęcia wysokopłatne, a nie niskopłatne, czyli takie, w których nie mamy dużej konkurencji (nie ma wielu innych ludzi posiadających tę samą wiedzę). =========== Widzisz ja na przykład ukończyłam kierunek, który do tej pory jest tylko na jednej uczelni w Polsce (daleko od Lublina). Oczywiście, reforma i wprowadzenie dwustopniowej organizacji studiów troche to zmieniło, ponieważ pojawiły sie specjalizacje o tej nazwie, które mozna sobie zrobic po licencjacie. Co roku mój kierunek konczy 20 osób, ja - jestem obecnie jedynym jego absolwentem w regionie lubelskim. I mimo tego nie moge znaleźć pracy Żeby było jasne: praca dla kogos z takim wykształceniem i taką wiedzą jak moja jest, wielokrotnie miałam okazje sie o tym przekonać. Cóz z tego, jak wszyscy mają gdzieś moje rzadkie wykształcenie, a pracę na stanowisku gdzie moje kompetencje byłyby przydatne zajmują ludzie po wszystkich innych kierunkach, przyjmowani na zasadzie znajomości? Nie myśl sobie, ze jestem nieudacznikiem, nie mogacym sobie w zyciu poradzić i wylewam swoje frustracje w necie. Ja po prostu mam dosyć nieustannego walenia głową w mur układów i układzików, pętających to miasto i nie pozwalających mu wyjść na prostą. Pozdr
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlatego MPK musi podniesc cene biletow kupowanych w kioskach jak i u kierowcy zawsze w tym kraju biedny dostaje najbardziej po d...... jakby jeszcze podwyzka szla w parze z jakoscia punktualnoscia itd..... marzenia scietej glowy
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dr napisał:
dlatego MPK musi podniesc cene biletow kupowanych w kioskach jak i u kierowcy zawsze w tym kraju biedny dostaje najbardziej po d...... jakby jeszcze podwyzka szla w parze z jakoscia punktualnoscia itd..... marzenia scietej glowy
Drogi 'DR' kierowca MPK na 100 biletach normalnych zarabia 20zł ale odejmij jeszcze podatek i wyjdzie jakieś 6-8zł.A gdybyś kupował bilet w kiosku to napewno autobus przyjeżdżałby punktualnie.Żle,że podnieśli cenę biletów z 2 na 2.40zł ale dobrze,że u kierowcy będzie on droższy o 50gr.Student"biedaczek"już nie będzie leciał do kierowcy tylko kupi bilet w kiosku
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Średnia w Lublinie - 2800pln ? Statystyki są SUPER i odzwierciedlają rzeczywistość jak prognozy naukowców dotyczące topnienia lodowców .
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziwny to kraj gdzie kierowca zarabia tyle co nauczyciel Ps oczywiście nie mam nic do kierowców i szanuje ich prace
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.