Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nerwowy maszynista w Lublinie. "Masz pozwolenie na filmowanie mnie?!" [wideo]

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 9 lutego 2018 r. o 07:55 Powrót do artykułu
Ja mam takie parcie na szkło, że możecie mnie nagrywać do woli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdzie jest news dotyczacy Naczelnego DW, ile razy chodzil dzisiaj sr...c. No napiszcie cos rownie ekscytujacego jak filmowanie kolejarzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I miał rację - dziś byle gówniarz wyciąga telefon i myśli od razu, że jest dziennikarzem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
filmować z ukrycia spy kamerami a nie wywali komórkę i pokazuje, dyskretnie teraz trza!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Naruszeniem dóbr osobistych jest publikowanie wizerunku, czyli fotografii, rysunku, portretu – tak stanowi nasze prawo. Dotyczy to osób, które nie prowadzą działalności publicznych, a więc: politycznych, społecznych, kulturalnych, artystycznych, charytatywnych. Mówiąc wprost, nie wolno publikować bez ich zgody zdjęć przeciętnych obywateli. Dotyczy to także osób publicznych sfotografowanych w sferze prywatnej: w mieszkaniu, ogrodzie, basenie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze Panie Maszynisto. Gonić postronne osoby z torów,brawo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lOKOMOTYWA NIE SPRAWNA !!!!!!!! Widzieliśćie lewe swiatło czołowe niesprawne!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlatego były nerwy Nadzór kolei niech to sprawzi sa dowody
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedno światło bo manewry A nie uszkodzone !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać, że większość z Was to kretyni, bez jakiejkolwiek znajomości prawa. Po pierwsze nie ma żadnych zakazów na fotorrafowanie i filmowanie pociągów i innych obiektów kolejowych - ŻADNYCH. Po drugie dworzec nie jest żadnym obiektem strategicznym. Po trzecie maszynista nawet jak jest widoczny to nic nie zrobi bo ustawa o wizerunku mówi jasno, że jak jest się tylko tłem czy elementem składającym się na większą całość obrazu czy filmu nie można rośćić praw do swojego wizerunku. Ludzie, poczytajcie troche jak umiecie czytać ustawy i prawo, bo piszecie takie pierdoły, że śmiać się chce i myślicie, źe macie rację... ŻENADA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak by nie wylazł to by go nie zfilmował 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zenek Martyniuk dzisiaj gra...co to,to to, jakies kolejarz pedał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli policjantów też nie można filmować i nagrywać? Wydaje mi się że jest to pracownik publiczny no chyba że te koleje są prywatne. A ostatni filmik jak kontroler biletów uderza pasażera też był opublikowany niezgodnie z prawem? Wszędzie jesteśmy monitorowani. W pracy, w restauracji, na ulicach czy w mpk bez względu na to czy sobie tego życzymy czy nie. Sami publikujemy zdjęcia nie tylko swoje ale i znajomych i czy pytamy ich o zgodę czy możemy umieścić je na portalach społecznościowych? Wątpię
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Miłośnik kolei" wkroczył na grząski grunt ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych w zakresie ochrony wizerunku, a także Kodeksu cywilnego w zakresie ochrony dóbr osobistych. Wizerunek osoby uznawany jest bowiem za jej dobro osobiste (art. 23 Kodeksu cywilnego). Art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (dalej prawo autorskie) stanowi natomiast, iż rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej (tzw. zgoda na rozpowszechnianie wizerunku). Wspomniany art. 81 ustawy Prawo autorskie zawiera więc szczególną regulację wizerunku jako dobra osobistego wskazanego w art. 23 Kodeksu cywilnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i prawidłowo - jeszcze powinien mu pieprznąć w okular. Znajdzie się jakiś wybujały artysta i uważa że z cudzej twarzy może sobie zrobić narzędzie do swojego widzimisię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na czarno pracował, albo dorabiał na zwolnieniu albo miał być gdzie indziej, albo zamienił lokomotywę a może był na bani i bał się że będzie widać jak wężykiem jedzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I ja też wiele razy dostałem ochrzan albo jak maszynista kibla był bez koszulki i co z tego kazdy ma jakis zły dzień
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wcale tego czuba z lokomotywy nie było widać zza szyby, ale widać chciał wystąpić w filmie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podobnie jak autor filmu jestem miłośnikiem kolei. Wyrazem mojej pasji jest przede wszystkim szacunek dla osób pracujących na kolei. Jako miłośnik staram się pamiętać, że to ja jestem intruzem a oni są w pracy. Jeśli ktoś sobie nie życzy abym go fotografował albo gdzieś wchodził to tego po prostu nie robię i nie widzę powodu "iść na skargę do Pani" Publikowanie tego rodzaju filmów powoduje pogorszenie dobrych relacji pomiędzy miłośnikami a kolejarzami, można to wytłumaczyć jedynie głupotą dzieciaka, który to nakręcił. Jednak od redakcji gazety, która opublikowała ten żałosny artykuł oczekiwałbym więcej odpowiedzialności i zwykłej ludzkiej empatii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamknac mordy, bo psami poszczuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lobuz nicpoń i dran !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...