Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nie ma nas na liście metropolii

Utworzony przez Urbanista, 16 marca 2008 r. o 20:55 Powrót do artykułu
Zespół to wiele, przynajmniej kilka organizmów miejskich, większych i mniejszych, dotąd samodzielnych, położonych na niedużym obszarze w pewnej bliskości do siebie tak przestrzennej jak i funkcjonalnej. Utworzenie pojęcia prawnego " Zespół metropolitarny" w formie ustawy umożliwi połączenie planistyczne, realizacyjne i eksploatacyjne pewnych podobnych funkcji infrastrukturalnych, samodzielnych prawnie organizmów miejskich (i wiejskich miedzy nimi), co umożliwi im wspólną realizację wspólnych potrzeb. Taka jest w przystępnym uproszczeniu idea. Wg mnie Lublin jest jednolitym tworem urbanistycznym, sąsiadującym jedynie z obszarami wiejskimi i nie ma potrzeby prawnego ograniczania go, a to miałoby miejsce. Lublin powinien dalej rozwijać sie samodzielnie, wchłaniając jedynie sąsiednie obszary wiejskie, w.g. potrzeb rozwojowych po wyczrepaniu terenów posiadanych. Nie mam związków z Lublinem, poza urodzeniem na terenie województwa i maturą w Biłgoraju w 1966 r. Tak to widzę i podpowiadam bezinteresownie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak wlasnie PO interesuje sie Polska wschodnia!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To proste... w metropoliach lotniska buduje się 40 km od centrów, a nie tak jak w Świdniku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
polityk napisał:
Tak wlasnie PO interesuje sie Polska wschodnia!!!
POWIEDZIAŁBYM RACZEJ WSZYSTKIE POPRZEDNIE ZARZĄDY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO I WŁADZE MIEJSKIE SĄ TAK DENNE,A NIE PLATFORMA KTÓRA ODPOWIADA ZA SPRAWY KRAJU I JEST U WŁADZY OD KILKU MIESIĘCY A W LUBLINIE U KORYTA JEST BETON Z PiS!!....ZAPÓŹNIENIE LUBELSZCZYZNY TO LATA OLEWACTWA I ZŁEJ WOLI I PAMIETAJ O TYM, ZANIM ZACZNIESZ PISAĆ FARMAZONY INTERNAUTO!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto polecić to forum tym co znowu podniesli bezrozumnie temat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.