Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pająk ukąsił człowieka

Utworzony przez ZygZag, 6 maja 2008 r. o 09:09 Powrót do artykułu
"Nie wolno hodować zwierząt gatunków niebezpiecznych" - a co z pszczołami? I jadowite i niebezpieczne i niezbędne - ustawodawca pierdoły uchwala.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zmieńcie podpis pod zdjęciem. Ptasznik to nie tarantula.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla nie wtajemniczonych, pająki, oprócz swojego jadu , maja jeszcze niechcianych lokatorów, w postaci bakterii, na swoich zębach jadowych. Niektóre szczepy takich bakterii potrafią nawet spowodować rozkład tkanki, w miejscu ugryzienia. Ja sadze ze to nie jad tego ptasznika, rozłożył kolesia na łopatki, ale toksyny bakterii które dostały mu się do rany, z chelicer pająka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie jest to smieszne poniewaz ptasznik kedzierzawy jest najlagodniejszym ptasznikiem !!! i zdadzam siem z opinia wynieniona wyrzej i nie nazywajcie ze to tarantula bo to naprawde lagodny ptaszik
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak to jest jak sie pająka bierze na ręce!!!!! spytam: po co go brac na ręce??? i dostarczac nie potrzebnie stresu... nie rozumiem takich ludzi Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hahahahahahahha, nie no kolejny prawidlowy art.... Może niech za pisanie artykułów na temat ptaszników zabierze sie ktoś kto sie na tym zna.. Bo ze śmiechu mi sie płakać chce jak to czytam. Kędzior go ugryzł i w szpitalu wylądował... Hahahaha, to już po murinie nawet do szpitala sie nie wybierałem a co dopiero po takim g****.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może kędzior jest najspokojniejszym gatunkiem ale agresja lub jej brak jest cechą osobniczą i może się trafić agresywny kedzior i lagodny murin ale nie zmienia to faktu, że popełnił błąd i go puszek ugryzł. Biedak miał pecha:(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do pana ~hodowca~ powinieneś najpierw śmiać się z samego siebie. Sądzisz, że jad kędziora nie mógł doprowadzić gościa do szpitala ? Zwykła pszczoła może być tego powodem. Kłania się czytanie ze zrozumieniem i elementarna wiedzia, zdaje się, że o reakcji alergicznej nie słyszałeś. Wystarczy spojrzeć na twoją wypowiedź i poziom intelektualny widać jak na dłoni ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten artykuł jest napisany przesadnie...To zdjęcie kroplówki...Wstrząs anafilaktyczny, który może doprowadzić do ciężkiego stanu, a nawet śmierci...LOL Koleś był uczulony,ale pewnie o tym nie wiedział...:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a może nawet i dobrze... może następnym razem ktoś pomyśli co sie może stać jak weźnie ptasznika na reke... a Ty sie badałeś czy jesteś uczulony ?? jak tak wszystko wiesz...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w ogóle to głupota hodować w domu takie włochate paskudztwo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Człowiek był po prostu nie odpowiedzialny i uczulony. Jad tego ptasznika jest mniej więcej tak silny jak jad osy czy pszczoły, czyli słaby. Sam hoduje ptaszniki, bo to piękne zwierzęta i jeszcze żaden mnie nie ugryzł, a mam gatunki o wiele bardziej jadowite i agresywne niż ptasznik kędzierzawy. Artykuł rzeczywiście przesadzony, za bardzo wyolbrzymili to ukąszenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja hoduję ptasznika i nic mi nie jest... To tak jak mieć w domu psa - nie wiesz, czy któregoś dnia cię (rozdrażniony) nie ugryzie... Zwierzęta to NIE są zabawki!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja ptaszniki hoduje już rok i mam dość duże doświadczenie. Ptaszników nie powinno brać je na ręce, ponieważ są to zwierzęta prymitywne i przewidzieć ich zachowań nie można. Po ukąszeniu powinno wypić wapno i jeżeli coś by sie działo to szybko do lekarza. Pająków nie daje sie komuś na ręce jest to nie odpowiedzialne i może zagrozić jego życiu lub zdrowiu. Dobrze, że nie ukąsił go Ptasznik słoneczny, jak po ukąszeniu Kędziora o mało nie padł to przy tamtym na miejscu by zmarł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osobiście posiadam takiego ptasznika i wiem ze jak kazde zwierze moze zaatakowac. Nalezy do najlagodniejszych ptasznikow i ma bardzo slaby jad ale osoba uczulona moze miec spore klopoty po ugryzieniu. Ja mojego jak biore na reke to tylko i wylacznie by sprawdzic jego stan otworu gembowego a nie jak to bylo napisane,,chcialem sie z nim pobawic,,. ze tak to okresle chcesz sie pobawic to pobaw sie swoim.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ten mężczyzna jest bardziej niemądry niż moja 8-letnia siostra;) mam 3 ptaszniki i nawet ona wie, że niepokoić ich nie można:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Miałem dwa Kędziory maga fajne pajączki niestety musiałem je oddać ale to już inna historia... Właśnie zamówiłem PTASZNIKA SŁONECZNEGO kto zna wie o co chodzi!!! Nie polecany na POCZĄTEK!!! Uważam Ptaszniki za coś pięknego i niepowtarzalnego!!! SŁUŻĄ MI ONE WYŁĄCZNIE DO OBSERWACJI KAŻDA OPERACJA PRZY NASZYM PUPILU MUSI BYĆ PRZEMYŚLANA I WYKONYWANA BEZ ZAWAHANIA. Chcesz się pobawić kup sobie chomika. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WItam serdecznie również posiadam 3 ptaszniki, L.parahybane. N.chromatus i A.Geniculate i nigdy nie przyszło mi namyśl że chce się z nimi pobawić co to ku.... piesek, pająki są fascynujące ich obserwacja, i to jakie są piękne , to mi sprawia wielką przyjemność. Żal mi człowieka ale żal mi też gościa który posiadał tego pająka bo jest bez mózgiem i narażał pająka na nie potrzebny stres.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...