Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Powietrze już lepsze, choć normy nadal przekroczone

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 9 stycznia 2017 r. o 21:55 Powrót do artykułu
Powietrze w Lublinie bardzo złe, a nasz prezydencik chce zabetonować Górki Czechowskie - jedyny korytarz napowietrzający miasto!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten sam inspektor WIOS na wykładzie w PKE powiedział, że gdyby zabudowano Górki Czechowskie, to byłoby zdecydowanie gorzej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Koleś ..czytaj tekst , jest dobrze a ty tu z jakimś hejtem o górkach czechowskich..płaci ci ktoś? A te górki to jakies pole poza miastem , to co tu ma przewietrzać ,popukaj się...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do tego od pukania sie... Weź człowieku mapę Lublina i popatrz gdzie sa Górki i jakim klinem wchodzą w nasze miasto!! Jest to naturalny korytarz napowietrzający!! Jak sie go zabuduje to będzie tylko gorzej na pewno nie lepiej!! Żuk zrobi tylko i wyłącznie deweloperowi i nikomu wiecej!! Tyle w temacie!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziś jest gorzej niż wczoraj ***aqicn.org/map/europe/#@g/50.2326/21.7914/7z
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, tak - Żuczek na wniosek dewelocwaniaka zabuduje Górki i wtedy na pewno będziemy mieć lepszej jakosci powietrze w Lublinie!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powietrze jak w Chinach albo Indiach, kraj brudny, szary i śmierdzący. Ciapaty taki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Iwaniuk, to dlaczego to niby dobre powietrze tak śmierdzi i dusi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to dlaczego zwlekamy z wytwarzania energii ze słomy w naszym regionie??????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Człowieku, energia ze słomy to jeszcze większe zanieczyszczenie powietrza w Lublinie. Az tak z ciebie ignorant i nie rozumiesz ile dymu i szkodliwych substancji pójdzie w powietrze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co to za brednie! wczoraj około 17-19 chyba pierwszy raz od dawna było tak fatalnie, że nie tylko czuć było swą dymu, ale wręcz czuło się zapylenie przy oddychaniu, jakby wciągać nosem i ustami kurz! potwierdzają to ogólnodostępne dane dotyczące indeksu jakości powietrza aqi - najbardziej szkodliwe pyły pm2,5 wczoraj ok 19 miały drastyczny pozom! także pm0 miał poziom wyższy niż w poniedziałek! co to za brednie?!!! ***aqicn.org/city/poland/lublin/lublin-ul.obywatelska/pl/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A propos tego czyściejszego powietrza. Dlaczego nie podano ile jest pyłu PM2,5? Przed chwilą w necie sprawdziłam i w Lublinie jest niezdrowa jakość powietrza, gdyż jest 157 mikrogramów na m3 szkodliwego pyłu PM2,5. Jak z tego widać jest ciągła zmiana, a pył PM 2.5 jest bardziej szkodliwy dla zdrowia niż PM 10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Można częściowo zmniejszyć smog powstały w domowych kotłach CO poprzez informowanie ludzi jak prawidłowo palić w tych kotłach. Większości wydaje się że jest to banalna czynność i nie potrzeba tu żadnej wiedzy a to nieprawda. To jak z przechodzeniem przez jezdnię niby banalne ale jak zrobisz źle to skutki mogą być opłakalne. Podstawowa informacja o prawidłowym paleniu powinna szukać palacza kotła CO a nie odwrotnie. W lokalnych lub ogólnopolskich mediach powinny być cykliczne programy dostosowane do prostego odbiorcy o tym jak w tani sposób (często to koszt stu kilkudziesięciu zł) przerobić kocioł CO tzw śmieciuch aby palić tą samą porcją węgla dłużej (ekonomiczniej) i w czystszy sposób (mniej dymu). Trzeba tylko statystycznego Kowalskiego potraktować jak osobę potrzebującą pomocy (informacji) a nie jak przy... pa i dojną krowę. (mandaty).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przeczytajcie więcej o smogu i jak to w polsce zawyżono normy i są dużo wyższe od tych w ue. ukrywa się więc w ten sposób zagrożenie: ***fakty.interia.pl/polska/news-alert-smogowy-w-polsce-w-wielu-miastach-zly-stan-powietrza,nid,2334380 nie wiem skąd ten pan iwaniuk pobiera dane i uważa że jest dobre powietrze, jeśli o godz. 21 było 212 mikrogramów pyłu pm2,5 i czuło się smród nawet na czechowie. jak można namawiać jeszcze do spacerów w takim powietrzu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co to za dezinformacja...najgorszy jest pył pm 2,5 a z tym jest nadal bardzo źle, bo licznik dobił do 161. czyli niewiele lepiej niż (porównując z czujnikami) w krakowie. dane mówią jednoznacznie, że powodem takiej sytuacji jest palenie marnej jakości opałem. opis jest jak poniżej: 151-200 unhealthy everyone may begin to experience health effects; members of sensitive groups may experience more serious health effects active children and adults, and people with respiratory disease, such as asthma, should avoid prolonged outdoor exertion; everyone else, especially children, should limit prolonged outdoor exertion (***aqicn.org/scale/) na spacer ok, ale w masce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dokładnie! perfidne kłamstwa, w dodatku łatwe do weryfikacji! a co do zdrowia - wczoraj pierwszy raz oddychało mi się na dworze AŻ TAK źle. I nie wynikało to z autosugestii, bo wskaźniki sprawdziłem dopiero dzisiaj, po przeczytaniu tego "artykułu". Aż starałem się zatykać nos i usta stojąc na przystanku i naprawdę jak anjszybciej chciałem sie znaleźć w domu. O tym, że cały śmierdziałem dymem - co akurat w Lublinie jest normą - nie wspomnę A wszystko, jak mówią eksperci, przez palenie śmieciami oraz zbyt niska temperaturę spalania w starych instalacjach niedostosowanych do nowych kotłów, przez co powstają sadze i zanieczyszczenia! Tymczasem miasto, zamiast promować wysoką zabudowę wielorodzinną z wykorzystaniem ciepła z sieci miejskiej, przewiduje kolejne tereny po smrodzące "wille"...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Arkadiusz Iwaniuk, weź ty swoje bachory a najlepiej całą bliską i dalszą rodzinę i pokaż nam wszystkim jak się spaceruje w takim smrodzie jaki jest dziś, jaki był wczoraj wieczorem. Wróciłem wieczorem z pracy (w biurze) kilkaset kroków z autobusu do domu wystarczyło by cała kurtka śmierdziała jak wędzona. Ktoś tu nie do końca wie co mówi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wtorek, 10.02.17 r AQI dla PM2.5 z godziny 13:00 - po krótkiej porannej poprawie - wynosi 166! Faktycznie, poprawa!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wtorek, 10.01.17 r aqi dla pm2.5 z godziny 13:00 - po krótkiej porannej poprawie - wynosi 166! faktycznie, poprawa! ***aqicn.org/city/poland/lublin/lublin-ul.obywatelska/pl/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co więcej, trolle w komentarzach zwalają wszystko na komunikację, a wystarczy na stronie prezentującej odczyty AQI spojrzeć na wykres historyczny dla poszczególnych miesięcy i widać jak na dłoni - co i kiedy smrodzi i brudzi! palacze śmieciem w kotłach c.o.!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...