Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Przebudowa Al. Racławickich. Rada Kultury Przestrzeni krytykuje projekt

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 2 stycznia 2017 r. o 08:04 Powrót do artykułu
Akurat ulica Sowińskiego ma doskonałe możliwosci do poszerzenia i jest to chyba najbardziej potrzebna inwestycja, zeby udroznić przejazd północ-poludnie. Uleglość ratusza wobec protestu niewielkiej liczby mieszkańców Sowinskiego jest NIEZROZUMIAŁA w stosunku do potrzeb ogromnej liczby Lublinian przemieszczających sie w tych kierunkach. Widać decydujący nie muszą korzystac z tego połączenia.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy to ma być tunel z wyjazdami na Al. Racławickie?. Bo jeśli nie, to będzie kolejny - złodziejski skok na kasę, tak jak to było przy ostatniej przebudowie tej ulicy.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie to tak polepszy ruch, jak przebudowa Litewskiego, która na wieki zakorkowała Narutowicza
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego Sowinskiego nie poszerzacie ?!?!!!? Przecież tam nawet ktoś mądry kiedyś miejsce pod to poszerzenie zostawił !!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj ta rada zawsze ma problem, niepoważna
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sowińskiego powinna być 1x4 i tyle, z 3 m pasami
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie umiesz czytać kolego przed 44 minut ? Mieszkańcy sie nie zgadzają, notabene znowu
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wystarczy przenieść urzędy z centrum Lublina i po kłopocie
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wycięcie 89 drzew jak podaje rzeczniczka jest wielkim nieporozumieniem i zamachem na drzewa i zieleń, która jest płucami Lublina. Redakcjo, piszcie i tym i pomóżcie w uratowaniu drzew. Państwo Radni Lublina, interweniuje w takich sprawach! Pod koniec roku wycięto kilkanaście zdrowych drzew przy ul. Męczenników Majdanka tylko po to by zrealizować czyjeś zachcianki. Na zachodzie Europy tak się nie projektuje by wszystko wycinać. Nie musi być wszędzie beton. Jak dorosłą nasze dzieci i wnuki to przez takie działania będą nas przeklinać za to co się teraz wyczynia.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ot, logika. o mieszkańców muzycznej nikt sie nie martwi, ale sowińskiego, które powinno być priorytetem... szkoda słów nie rozumiem natomiast w jaki sposób pozostawienie tylko jednego pasa dla samochodów miałoby promować komunikacje indywidualną... korki na pewno zwiększy, drastycznie, no ale to przecież przez buspasy...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miasto, a miasto to chyba już tylko Żuk i rzeczniczka. Nie mogą zrozumieć co jest ważniejsze i olewają wszelkie ciała doradcze i nie dbają o zdrowie mieszkańców. Czas zrozumieć że zieleń do dla zdrowia mieszkańców. Ciekawe dlaczego wszyscy decydenci wynieśli się poza Lublin. Ciekawe że opracowuje się dokumentację i ogłasza konsultacje a potem nie liczy się z nimi! Takim działaniom powinno się przyjrzeć CBA bo to jest samowola i działanie przeciwko mieszkańcom.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdecydowanie taniej i rozsądniej byłoby najpierw zapytać o opinie organy doradcze i pomocnicze, a dopiero później zlecać przygotowanie projektów o wartości niemal 1 miliona złotych. Tak się składa, że RKP praktycznie w każdej swojej opinii miała rację - wystarczy udać się na skrzyżowanie Ducha/Północna/Solidarności, by przekonać się, że wycinka niemal 2000 drzew i koszty budowy ponad 420 metrowej drogi służyły tylko i wyłącznie skomunikowaniu planowanego osiedla, co powinno obciążyć finansowo potencjalnego budowniczego, a nie pieniądze publiczne.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już wiem dlaczego Lublin sie dusi. Waskie korytarze transportowe wszędzie wciskajaca sie zabudowa nie tylko mieszkaniowa. Z kultura przestrzeni nie ma to nic wspólnego. Układ komunikacyjny dobrze zaprojektowany czyli szerokie, nie jezdnie ale pasy drogowe, mozliwość dojazdu do wszystkich obiektów, możliwość szybkiego przejazdu pomiędzy poszczególnymi dzielnicami i osiedlami, mozliwość parkowania, dworce przesiadkowe to podstawa własciwie funkcjonującego organizmu miejskiego. A co mamy w Lublinie? Ciasne pasy drogowe unioemozliwiajace jakąkolwiek modernizacje układu komunikacyjnego, niedomknięte trasy obwodowe, wydzieranie miastu z przestrzeni komunikacyjnej kazdego skrawka pod zabudowę przy jednoczesnym unikaniu budowy wystarczaj acej pojemności parkingów czy brak logiki w kształtowaniu obsługi komunikacyjnej. Stąd problemy z ulica Sowińskiego czy Poniatowskiego. Nikt nie oczekuje cudów. Wystarczy by przekroje tych ulic były jak alei Racławickich. Blokowanie przez architektów i urbanistów czy też mieszkańców przebudowy tych ulic jest szkodliwe zarówno dla mieszkańców jak i dla miasta. Zamiast zmniejszyć zadymienie, zapylenie i hałas w tym rejonie, powoduje sie pogorszenie stanu środowiska co jest bezposrednim efektem zmniejszenia przepustowości układu komunikacyjnego i zakorkowania centralnych ulic Lublina. Podobny problem jest z ulica Głeboką. Niewielkim stosunkowo kosztem mozna doprowadzić do zwiększenia przepustowości i poprzwienia płynnosci ruchu przez stworzenie na odcinku od Sowińskiego do Narutowicza przekroju czteropasowego. Takich miejsc jest więcej. Można rozwiazać te problemy ale trzeba konsekwentnie realizować założenia planistyczne lat 70-80. Racławickie natomiast zostawiłbym w spokoju.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Budować jak najszybciej. Zawsze znajdzie się paru maruderów, Racławickie to teraz zawsze.zakorkowane kartoflisko.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z opinii rkp, odnoszącej się do prognozy przepustowości: "dla wariantu bezinwestycyjnego suma natężeń w punktach a-g w roku 2029 wynosi 216 247 pojazdów na dobę, natomiast w wariancie preferowanym - 214 442 (dane z tabel 2 i 27). tym samym planowany wydatek środków na przebudowę drogi jest nieuzasadniony" to po co to budować, wycinać drzewa itd? ***ulublin.eu/interwencje/opinia-rkp-o-nowym-projekcie-al-raclawickich/
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co z tunelem pod al. Racławickimi ?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakoś nikt się nie certolił z mieszkańcami przy Muzycznej i dostali pod nosem ruchliwą ulicę. Niestety w przypadku Sowińskiego jest zupełnie inaczej. A poszerzenie tej ulicy jest konieczne. Obecnie koszmarem jest dotarcie z Czubów/LSM do centrum za pomocą MPK. Mamy dwa rozwiązania Nadbystrzycka (nie do ruszenia) albo Sowińskiego. Jeśli jest to dzień wolny dla studentów/uczniów, to jest OK, a jeśli nie, to jest koszmar i chciałbym żeby urzędasy w końcu to zobaczyły, żeby jeden z drugim wsadzili cztery litery w autobus linii powiedzmy 26 czy 31 i spróbowali przejechać się z powiedzmy Filaretów na Krakowskie ok. godz. 7.30. Mam już serdecznie dość tych wszystkich Rad pierdzenia w stołek i wymądrzania się. Rośnie od groma nowych mieszkań przy Jana Pawła, ale dogodnych połączeń z Centrum brak, a wszystko zmierza do tego, że przez idiotyczne Bus pasy będzie jeszcze gorzej, bo autobus będzie stał w gigantycznym korku, żeby do tego bus pasa się dostać Jakoś nikt nie przejął się mieszkańcami Muzycznej, ale ci z Sowińskiego mogą blokować konieczne poszerzenie tej ulicy
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podsumujmy: przebudowa NIC NAM NIE DA, ale drzewa zostaną wycięte a kształt najpiękniejszej lubelskiej alei zniszczony. Czy kampanię wyborczą prezydenta finansował jakiś producent betonu?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystkie przebudowy w Lublinie są obrzydliwe. Np Al Warszawska okolice Ogrodu Botanicznego czy obecna przebudowa Alei Solidarności. Kamieni kupa. Krajobraz księżycowy
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego włodarze Lublina nie budowali tunelu pod al .Racławickimi .co to za gospodarze co boią się poważnej inwestycji łatwiej wybudować stadion  Startu LA  czy inne małe inwestycje .Mniejsze miasta to robią ,a Lublin choćby 3 lata budował to uważam że warto lub poszeżyć Sowińskiego 4 pasmówka bez buzpsów ,ponieważ to szybciej pojazdy opuszczą ulice niż stanie w korkach .2 Budować obwodnice południową  etapami 3 .Budować mieszkania [bloki ]na obżeżach Lublina   a w centrum budować wysoka zabudowe .zparkingami podziemnymi
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.