Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Miasto to nie supermarket". Ruchy Miejskie ostro o referendum

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 5 kwietnia 2019 r. o 08:28 Powrót do artykułu
w referendum na TAK
10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wojna deweloperów trwa w najlepsze. Pytanie za 100 pkt - ile jeszcze do północy deweloper zaprzyjaźniony z DW za pośrednictwem gazety wypuści propagandowych artykułów na temat Górek?
19
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego ludzie mieliby nie zdecydować o przyszłości Górek?
29
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie powinno brzmieć tak: "Czy jesteś za tym, żeby TBV "wyru.....ało" miasto na grubą kasę poprzez zmianę zagospodarowania terenu? #NIEWREFERENDUM
-10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Górki Czechowskie to nie jest środek miasta.
-7
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lewaki z ruchów miejskich połączyły siły i próbują ludziom wodę z mózgu zrobić
19
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla odmiany parówkowi skrytożercy popierają budowę parku i bloków
22
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj przewodnią rolę niczym kiedyś partia, pełnią deweloperzy. Każda działka, skwer czy boisko nada się pod nowe blokowisko. Powstają potem takie koszmarki jak Botanik, gdzie w lecie powietrze od stania aż faluje, kostka bauma i żwirek pięknie wszystko, tzn parkingi pokrywają. Każdy domek z innej parafii, a dzieci maja placyk 3 na 3 metry. Nie ma ładu ani składu do Stokrotki idzie się zygzakiem wśród płotów. W planie zagospodarowania są przede wszystkim tereny i urządzenia sportowe i trochę usług których dookoła nie ma. Nie mogę patrzyć na tą nowomowe jak ze starych czasów jakby jakiś komuch to układał. Gorzej bo komuchy bywały różne. A to Jakiś komuch oportunista. Doś tego wciskania kitu. NIE stanowcze nie w tym referendum za które płacę z emerytury. Niech deweloper sobie płaci i w koszty wrzuci . Nie chce na onkologię z powodu smogu. NFZ nie płaci za refundowane leki na raka płuc. Będziecie się w piekle smażyć.
-10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co ty bredzisz?? Kto chciał?? Ludzie od początku było na nie, po co wydawqv kasę na zaxhciazac develpera #Niewreferendum
-17
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
⛔⛔ Wątpliwości związane z sytuacją i planami wobec Górek czechowskich: 1️⃣ Przyrzeczenie develpera dotyczy "rozpoczęcia inwestycji przez TBV". A co w sytuacji, gdy TBV przekaże teren spółce o innej nazwie np. Górki Czechowskie Investment, których to zobowiązanie nie dotyczy. Jeśli TBV nie rozpocznie inwestycji, tylko firma o innej nazwie, to nie będzie od czego odliczać 5 lat do przekazania parku Lublinowi (w takim czasie miałby zostać przekazany park). I co wtedy...? No niestety... nic. 2️⃣ Górki Czechowskie objęte są hipoteką. Kto będzie ją spłacał po przekazaniu terenu na rzecz miasta? Czy będzie to developer, czy może ... miasto?? Teoretycznie jest możliwe, że hipotekę za developera będą spłacać.... mieszkańcy ‼️ Nie reguluje tego bowiem żadna umowa między spółką a miastem
-13
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech zadecydują mieszkańcy Czechowa !
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bez referendum będą tam na 30 hektarach hale logistyczne, biedrona i lidl oraz biurowce....
oraz ł osie, jelenie, sarny, dziki, lisy, borsuki, kuny, jenoty, wilki i rysie,  kuropatwy, bażanty, dzikie kaczki, gęsi, łyski, bekasy i cietrzewie.
-11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głosując na tebefała robisz dobrze owadu. Chwała owadu. Nic nie wskóracie
 i powiedzcie teraz że ta cała akcja nie ma podłoża politycznego
7
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIE dla zamieniania górek na sralnie dla psów i zadeptane śmietnisko. NIE dla kilku tysięcy samochodów. NIE dla większego smogu. NIE dla zamykania klinów powietrznych. NIE dla wyspy ciepła w centrum. NIE dla wizualizacji z 3 blokami. Nie dla osiedla większego od Felina na mniejszym o Felina terenie. NIE dla złej samorządności. NIE dla korków na Willowej i Koncertowej. Powiedz NIE w referendum
-12
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Górki mają od lat plan zagospodarowania! przyjęty zgodnie z procedurami, określony przez wynaczonych do tego urzędników! zamiana tego pod dyktando zachcianek dewelopera to skandal!
-9
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech zadecydują mieszkańcy Czechowa !
 A dlaczego tylko Czechowa, ja mieszkam na Sławinku i też chętnie pójdę do parku na górkach
22
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzeba być wyjątkowym idiotą żeby mając pod oknem tereny przeznaczone pod rekreacje takie jak , boiska , baseny , korty tenisowe itd pójść na głosowanie i zagłosować za zamianą tego na 30 ha blokowisko. Nie dajcie sobie mieszkańcy czechowa i botanika wyprać mózgu przez panów z wypchanymi portfelami.
-17
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
myślę że nawet jeśli komuś los samych górek i gospodarki przestrzennej miasta jest obojętny - to i tak powinien pójść i zagłosować na NIE, po tym co w ostatnich tygodniach odwala TBV i wynajęte przez nich trolliska w internecie, cała ta ich kłamliwa kampania, obrzydliwe spoty w radiu itp.... Dodatkowo głosowanie na NIE może pomóc Krzysztofowi Żukowi (uwaga trolle! - prezydentowi Lublina, nie burmistrzowi) otrzeźwieć i zakończyć całą tą żenującą sytuację.
-14
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Największym walorem Górek Czechowskich jest wyjątkowo cenny w skali kraju krajobraz falistej wierzchowiny lessowej, rozciętej wąwozami i suchymi dolinkami, porośniętej półnaturalnymi, ciepłolubnymi zbiorowiskami ziołoroślowymi i zaroślowymi, wśród których występuje kilkadziesiąt gatunków roślin leczniczych, wytwarzających bardzo korzystne dla zdrowia olejki eteryczne. To jest niezwykle piękny i bardzo cenny wypoczynkowo zespół krajobrazowy, wymagający w całości ochrony przed zabudową i udostępnienia nie tylko dla wszystkich mieszkańców Lublina, ale także dla odwiedzających nasze miasto turystów. Żadne inne miasto w Polsce nie ma w swoich granicach takiego obszaru. Tadeusz J. Chmielewski UMCS"op.cit.
-10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TBV musi dostawić na poligonie te bloki, które nie mieszczą się przy zalewie.  Krańcową zrewitalizowali pustym akademikiem z zagrodzonym podwórkiem, kosztem alejek i wycięciem setek dzrzew i krzaków pozbawiając mieszkńców zielonego miejsca do wypoczynku. Za to posadzili kilka badyli na porwanej wiatrem włókninie.  Krzyżówka na ducha już jest zakorkowana, bo przebudowa pomogła jedynie wjeżdzającym w sikorskiego.  Wjazd w willową blokuje pasy na poligonowej.  Brak możliżości dostania się do warszawskich z mazowieckiego i węzła sławinek. Dlaczego???!!!  Na rondo pileckiego od storny warszawy w ducha może wyjechać 5 aut i to jeśli wszyscy mają refleks ruszania i nie są to autokary i samochody ciężarowe. Długość czekających poraża. Alternatywnej drogi brak. Pominę urodę wykonania zieleni na rondzie oraz chodnik zamoczony skapywaniem wody z wiaduktu z niezarównaną gliną obok, wystające kable po zakończonej już budowie.  Nie dziwi mnie, że lublin się wyludnia. Miasto kiedyś było kameralne, zielone i bardziej przyjazne mieszkańcom. Pojęcie rozwoju pojmuję inaczej. Najpierw porządne miejsca pracy, nie na śmieciówkach. Fabryki, innowacje. Godne życie z zaplanowaniem miejsca do pracy i różnorodnego wypoczynku. Przede wszystkim stopniowo, nie tak nachalnie. Najważniejsze z pomysłem, rozwagą. Miasto wkomponowuje się w istniejącą zieleń, ukształtowanie terenu. Zarównanie wzgórz z dolininami i betonowanie nie nadaje indywidualnego charakteru. Metrowe drzewka-krzaki na betonie się gotują w lecie. Problem z nową topolą na litewskim? Stanowczo za moło betonu. Ekspansja developerów od paru lat jest przerażająca. Po co tyle nowych osiedli tutaj nic poza urzędami nie ma?
-8
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.