Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Radni PiS proponują: Niech miasto odkupi górki czechowskie. Co na to prezydent?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 19 marca 2018 r. o 07:06 Powrót do artykułu
GDZIE BYLI RADNI PIS GDY AGENCJA MIENIA WOJSKOWEGO CHCIAŁA POLIGON SPRZEDAĆ ZA ŚMIESZNIE MAŁE PIENIĄDZE MIASTU A PRZYPOMNIJMY RZĄDZIŁ WTEDY PRUSZKOWSKI NALEŻĄCY DO PIS?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
GDZIE BYLI RADNI PIS GDY AGENCJA MIENIA WOJSKOWEGO CHCIAŁA POLIGON SPRZEDAĆ ZA ŚMIESZNIE MAŁE PIENIĄDZE MIASTU A PRZYPOMNIJMY RZĄDZIŁ WTEDY PRUSZKOWSKI NALEŻĄCY DO PIS?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie no Pruszkowski nie odkupił terenu od wojska a teraz PiS chce żeby odkupić - co za hipokryzja...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stanowcze NIE dla trwonienia publicznego grosza, w mieście są pilniejsze potrzeby a górki z tego co wiem mają już właściciela który nawet na każdym kroku wspomina, że chce na górkach stworzyć park dla mieszkańców
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właściciel Górek chce żeby na 70% był zielony park. Nie ma żadnego sensu odkupowanie w tej chwili tego terenu od niego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego do Unii po pieniadze?Przeciez Unia jest bee!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poniższe wpisy to produkcja wydalnicza deweloratuszowego trolla. Przekleklejał to juz wiele razy. Goń pierdziucha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
brawo Łysy. uwaga słynna Żukojka czyli kibel na chińskim placu litewskim za 70 mil doczekał się nominacji do makabryły. głosuj ******bryla.pl/bryla/7,85300,23146365,makabryla-2017-glosowanie.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego miasto robi deweloperowi prezent na zdaje się kilkaset milionów złotych. Kupione za kilkadziesiąt mil. Górki po podpisie wzrastają o jedno zero. Echo dawało skrzyżowanie za 65 mil + cały teren wraz z rezerwatem na swój koszt. Oczekiwało tylko hipermarketu przy Ducha. Ten oferuje tylko przekazanie 2 wierzchowin i niepotrzebnych dolinek. Przecież to jest niegospodarność ratusza którą powinna zająć się prokuratura. Ewidentny konflikt interesów. Żuk zachowuje się dla mnie jak rzecznik dewelopera. Może tym powinna zająć się CBA. Firma kupuje park a miasto lekką ręką - po co nam park. Po co nam klin napowietrzający. chcesz masz. Śmierdzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Profesor Ewa Trzaskowska z Katedry Przyrodniczych Podstaw Architektury Krajobrazu KUL wyraziła już swoją opinię na temat zabudowy tego terenu: "Będziemy oddychać z większym trudem i cierpieć na astmę i alergię. Strat nie odczujemy za miesiąc lub dwa, ale w dłuższej perspektywie będziemy tego żałować." (cytat z lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,20110074,spolecznicy-i-naukowcy-w-obronie-gorek-czechowskich-osiedlowy.html#ixzz49GUji1HY). Podobną opinię przedstawił Prof. Michał Kaszewski, kierownik Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS i "zaznaczył, że zabudowa Górek Czechowskich spowoduje nieodwracalne w skutkach zablokowanie dopływu powietrza do miasta. - Dzięki temu terenowi mamy swobodny dopływ chłodnego powietrza z północy. Górki pełnią bowiem rolę naturalnego klina nawietrzającego miasto. Zabudowanie terenu może pogorszyć warunki aerosanitarne na obszarze całego Lublina. W mieście będzie cieplej i bardziej duszno - mówił na konferencji naukowiec."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obecny plan daje deweloperowi do zabudowy: kubaturę sportową, w przewadze, następnie usługi i tylko trochę mieszkań. To dla niego za mało. Dlatego miasto nie wiadomo czemu idąc mu na rękę, pozwala w założeniach na zabudowę. W efekcie zapewne będą gęste bloki i tysiące samochodów na przeciwko rezerwatu. Jaki interes publiczny, bo wietrze tylko prywatny, ma UM aby jednym podpisem dać to za co Echo oferowało 50 milionów + bonusy. Poza tym górka z rezerwatem jest absolutnie bez nawłoci. Nie wiedząc czemu w nowych założeniach to ginie a zamiast tego jest zespól krajobrazowy. W publicznych dyskusjach w ratuszu wstał przyrodnik i pani Zurkowskiej wprost powiedział, że takie założenia przyjmuje się na terenach zdegradowanych, hałdach, stawach a nie na terenie endemicznie czynnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wy Pis-lamiści uważacie, że tylko własność państwowa i samorządowa jest najlepszą i jedyną formą własności, a wy jako jedyni w Polsce nadajecie się do zarządzanie tą własnością, już powoli efekty waszego socjalizmu widoczne są w gospodarce, popatrzcie na warszawską giełdę podobne sukcesy ma giełda w Hawanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oligarchiczne Platfusy to by Morskie oko sprzedały za 10 milionów (jak uzdrowisko Wysowa), czy KGHM za 400 ( przyniosło 47 miliardów dochodu). Potem postawiły by zaprzyjaźniony Byznes i nazwały to "kompromisem" jak tutaj. Do tego definicyjne zaprzaństwo. Ble. Niedobrza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Wy Pis-lamiści uważacie, że tylko własność państwowa i samorządowa jest najlepszą i jedyną formą własności, a wy jako jedyni w Polsce nadajecie się do zarządzanie tą własnością, już powoli efekty waszego socjalizmu widoczne są w gospodarce, popatrzcie na warszawską giełdę podobne sukcesy ma giełda w Hawanie
 Osobiście nie wiem jak uważają Pis-lamiści. Wiem natomiast jak uważają radni PO i Wspólny Lublin orasz szef struktur wojewódzkich PO, prezydent Lublina, dr ekonomii Krzysztof Żuk: "...prawo własności jest jedynie jednym z elementów, które podlegają uwzględnieniu w planowaniu przestrzennym, nie jest jednak w żadnym razie elementem nadrzędnym nad pozostałymi." Najwyraźniej formacje, frakacje i doktryny pomyliłeś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
GDZIE BYLI RADNI PIS GDY AGENCJA MIENIA WOJSKOWEGO CHCIAŁA POLIGON SPRZEDAĆ ZA ŚMIESZNIE MAŁE PIENIĄDZE MIASTU A PRZYPOMNIJMY RZĄDZIŁ WTEDY PRUSZKOWSKI NALEŻĄCY DO PIS?
 Nie wiem gdzie byli wtedy radni PiS. Wiem, że do transakcji nie mogło dojść bez akceptacji szefa lubelskiej delegatury MSP, którym w tamtym czasie był obecny jeszcze prezydent naszego miasta. AMW w tamtym czasie była ustawowym administratorem działającym w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZMS owcy kojarzą mi się z Domem. Scena jak odbierali chłopom kury doskonale oddaje stosunek komunistów do własności. Któryś z działaczy S na forum wypomniał prezydentowi że kiedyś był po drugiej stronie barykady. Że ma za sobą przeszłość sekretarza ZMS. Osobiście nie wiem czy to prawda. Ciężko to zweryfikować. Jedynie dziennikarze mogą to zrobić. I osobiście o to wnoszę. Bo takie informacje mnie mrożą. Zaś poprzednikowi "od własności" radził bym pamiętać że historia jest przewrotna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Właściciel Górek chce żeby na 70% był zielony park. Nie ma żadnego sensu odkupowanie w tej chwili tego terenu od niego.
 Jeszcze nie tak dawno właściciel tych terenó chciał zabudować ponad 40% obszaru blokami do 55 metrów wysokości - w zamian nie oferując nic. Teraz widząc opór mieszkańców mami nas wizją tego, co sam powinien wykonać w ramach obowiązującego nadal Studium i to nie na 30, a 100% obszaru. Będzie tak jak jest przy ul. Koncertowej, gdzie miały być 3. bloki, a jest 4 razy więcej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taka prawda jest napisał:
undefined napisał:
GDZIE BYLI RADNI PIS GDY AGENCJA MIENIA WOJSKOWEGO CHCIAŁA POLIGON SPRZEDAĆ ZA ŚMIESZNIE MAŁE PIENIĄDZE MIASTU A PRZYPOMNIJMY RZĄDZIŁ WTEDY PRUSZKOWSKI NALEŻĄCY DO PIS?
Nie wiem gdzie byli wtedy radni PiS. Wiem, że do transakcji nie mogło dojść bez akceptacji szefa lubelskiej delegatury MSP, którym w tamtym czasie był obecny jeszcze prezydent naszego miasta. AMW w tamtym czasie była ustawowym administratorem działającym w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa.
Ty jesteś idiotą, albo robisz z ludzi idiotów. Co z tego, że był? Agencja Mienia Wojskowego proponowała miastu odsprzedaż Górek tylko prezydent z PiS z tej propozycji nie skorzystał. Więc nie bredź i nie uprawiaj demagogi trollu, próbując Żuka obwinić za to co spieprzył PiS, bo to jest poprostu żałosne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lubelak napisał:
Taka prawda jest napisał:
undefined napisał:
 GDZIE BYLI RADNI PIS GDY AGENCJA MIENIA WOJSKOWEGO CHCIAŁA POLIGON SPRZEDAĆ ZA ŚMIESZNIE MAŁE PIENIĄDZE MIASTU A PRZYPOMNIJMY RZĄDZIŁ WTEDY PRUSZKOWSKI NALEŻĄCY DO PIS?
Nie wiem gdzie byli wtedy radni PiS. Wiem, że do transakcji nie mogło dojść bez akceptacji szefa lubelskiej delegatury MSP, którym w tamtym czasie był obecny jeszcze prezydent naszego miasta. AMW w tamtym czasie była ustawowym administratorem działającym w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa.
Ty jesteś idiotą, albo robisz z ludzi idiotów. Co z tego, że był? Agencja Mienia Wojskowego proponowała miastu odsprzedaż Górek tylko prezydent z PiS z tej propozycji nie skorzystał. Więc nie bredź i nie uprawiaj demagogi trollu, próbując Żuka obwinić za to co spieprzył PiS, bo to jest poprostu żałosne.
Po co te inwektywy? To nie ja publicznie twierdziłem, że AMW była autonomiczna w decyzjach, bo stwierdził tak rzeczony były dyrektor lubelskiej delegatury MŚP, który najlepiej powinien był wiedzieć, że było całkowicie inaczej. Nie zarzucaj innym tego, co sam. Jest to o tyle istotne, że bez akceptacji ówczesnego Ministerstwa Skarbu Państwa transakcja sprzedaży gruntów będących własnością skarbu państwa administrowaną przez MON wykraczała poza uprawnienia Agencji Mienia Wojskowego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciekawe ile udziału mają PIS iory u właściciela działki albo ile dostaną za słusznie załatwioną sprawę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 11 z 12

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...