Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

S17: Wybrano wykonawcę odcinka Kurów - Bogucin

Utworzony przez Jasio, 27 stycznia 2011 r. o 15:10 Powrót do artykułu
Nie bądźmy naiwni. O tym że S17 będzie budowane było już wiadomo od dawna. Tak samo jak wiadomo było jeszcze przed wyborami samorządowymi, że za Palikota wejdzie sympatyzujący z nim ten niby bezpartyjny kandydat na prezydenta Lublina. Zgadnijcie kto mu opłacał billboardy. A z tą drogą to była tylko taka zagrywka pokazowa nowo wybranych samorządowców (nota bene z tej samej drużyny co rząd), żeby pokazać, że do czegoś są nam wogóle potrzebni. Przestałem im wierzyć. Ale kogo to obchodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"TANIE MIĘSO PSY JEDZĄ!!!! WSZYSCY TO ZNAJĄ ALE NADAL WYBIERA SIĘ NAJTAŃSZEGO WYKONAWCĘ!!! CO Z TEGO ŻE POWSTANIE TANIA EKSPRESÓWKA KTÓRA PO ROKU POCHŁONIE MNÓSTWO PIENIĘDZY NA REMONTY TANIEJ TANDETY!!!!" 624 mln PLN co stanowi 80% kosztorysu inwestorskiego, czyli bardzo porządna cena dla wykonawcy i inwestora. Bywały czasy, ze przetargi szły za 43% więc nie ma co narzekać na świńską cenę. Lubelskie firmy przystępując w pojedynkę do kwalifikacji, nie miałyby referencji do wykonania takiego zadania i tyle. Zaznaczam jednak, że są one PARTNERAMI, a nie podwykonawcami i to jest główna różnica. Mota jest w Lubartowie od 2001 roku i działa na naszym lubelskim rynku już kilka lat, budując nawet niewielkie kontrakty, a nie rzucając się tylko na ogromne kontrakty. W Lubartowie zatrudnia kilkaset osób. Poza tym jest bardziej lubelska niż Budimex, który buduje 5ty odcinek i przedłużenie Mełgiewskiej i od lat wykorzystuje podwykonawców. Jeszcze jedno. Gdybyśmy sami nie doprowadzili do ruiny naszej gospodarki, to może nie trzeba by było pracować u Hansa, Pedra, Miguela czy Abdula. Cieszmy się, że jest u kogo pracować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
power napisał:
27mln za 1km drogi ??
Tylko zauważ że na tej drodze będzie 4 węzły, 10 km ekranów przeciwhałasowych, 7 mostów i 13 wiaduktów, 29 przejść dla zwierząt. To w dużej mierze takie obiekty podrażają koszty budowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no ja nie mogę - 29 przejść dla zwierząt to chyba po jednym dla każdego zwierzaka, no chyba że liczymy też okoliczne kury i kaczki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
27mln za 1km to jest nic słynna S8 ok 192mln za 1km i to do tego do poprawki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobra, dobra wybudują to będzie OK. ale równie dobrze droga ekspresowa może być płatna...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakim cudem coś finansowane z budżetu(w większości UE) może być dodatkowo płatne(dodatkowo bo już raz zapłaciliśmy za to w podatkach)??W takim razie UE powinna się domagać zwrotu dofinansowania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
He,hee Płatna? Pewnie na czas trwania gwarancji. To po co budować ,żeby omijać??? Przeciętny podatnik chce znać realny koszt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no to jak PRD puławy weźmie się za budowę obwodnicy to ciekawe ile razy będą zmieniać nawierzchnie tak jak na odcinku Puławy - Końskowola:) a może więcej...nic dobrego z tego nie będzie chyba... Z wykonawstwa mam na myśli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Andrzej napisał:
A no dlatego firma z Portugalii, bo ona zaproponowała najniższą cenę. Gdyby tylko firmy z Luleszczyzny mogły startować, to jako konsorcjum może zebrała by się jedna, może dwie... I zapewne cena byłaby o połowę wyższa. Z powodu braku konkurencji. Nie wiem jak tobie, ale mi jest rybka kto to robi, ważne by za moje podatki było budowane jak najwięcej i jak najtaniej. Dla mnie jako podatnika i klienta dróg liczy się koszt i efekt. Dla mogła by to budować nawet firma z Chin, jeśli zrobiła by to najtaniej. Capito? A czy Ty też omijasz supermarkety szerokim łukiem, żeby kupować drożej u drobnego polskiego sklepikarza? W przypadku dróg, tak samo jak w sklepie liczone są twoje pieniądze. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Andrzej ma rację. Kiedyś ogłosiłem przetarg na zakup opon do somochodów ciężar0wych. Wygrała firma z woj. łódzkiego. A wartość oferty była o 40% niższa niż firm z lubelskiego. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludziska, nie marudźcie jak zwykle. To dobra cena, jak zeszli do 80% kosztorysu to nie jest tragizm. Ich atut to lokalne zasoby "produkcyjne", których nie muszą dowozić. A chyba z reguły takie konsorcjum nie utrzymuje 100% swojego parku maszynowego, bo to byłoby marnotrawstwo pieniędzy. Lokalne firmy budowlano-transportowe powinny mieć co robić przy tej inwestycji. A co do ceny w lubelskim to rzeczywiście - drożyzna jakby to była Kamczatka. Ci co budują własne domy wiedzą o tym, ludzie ściągają okna Veluxa z Czech bo się opłaca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jasio napisał:
Mota-Engil Central Europe S.A. to m.in. dawny PBM Lubartów i PRDiM Lublin!!!
W woli ścisłości to zgadzam się dawne PBM Lubartów i od niedawna (czerwiec 2010) PRDM Lublin A Ci, którzy myślą, że jakaś nasza lubelska firma mogłaby sama startować do takiego przetargu to się grubo myli bo nie zna wymogów jakie powinny spełniać firmy, które przystępują do kwalifikacji. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubartów oni nadają się do łatania dziur oni już naprawiali most w stronę Kocka 2 lata udręki,park maszynowy też trzeba mieć o majątku firmy nie wspomnę s 17 -z motyką na księżyc pozdrawiam.....................................
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gośc napisał:
Nikt nie wie ile beda płacic za 1m2 ziemi??pod s 17
symboliczną złotówkę przecież już wywłaszczyli właścicieli, wyburzyli domy to teraz ile zechcą tyle dadzą a ty się jeszcze ciesz.... ze cokolwiek dostałeś( to cokolwiek jest kluczowe) Polska to bagno
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...