Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Smogowa noc w Lublinie. Normy po raz kolejny przekroczone o kilkaset procent

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 19 stycznia 2020 r. o 20:59 Powrót do artykułu
Podejrzewam, że większość osób wylewających tu swoje żale sami palą czym popadnie! Czyste powietrze to odpowiedzialność zbiorowa i bez świadomości wszystkich mieszkańców ciężko wyczekiwać poprawy. A jedynie tak jak teraz najłatwiej nawzajem obrzucać się błotem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam na Slawinku. Wieczorami wyjść z domu nie można tak dusi, okien rozszczelnić nie można, bo dym wciska się do mieszkania. Sąsiad palił śmieciami, zmarł na raka płuc, a teraz jego rodzina dalej kopci, już nie śmieciami ale kiepskim opałem. Czarny duszący dym nas wykańcza. Nie wiem co ludzie mają w głowach, że tak trują innych. To nie bieda, tylko mentalność. Niestety ale tu musi zadziałać państwo. Zamiast rozdawać 500+ lepiej te pieniądze przeznaczyć na dopłaty do przyłączenia albo do miejskiej sieci ciepłowniczej albo do sieci gazowej, włącznie z wymianą pieca. Przykładowo nasi sąsiedzi truciciele mają miesięcznie 1000 zł z tytułu posiadania dzieci, czyli rocznie 12000 zł. To już kwota za którą można coś sensownego zrobić.
 Argument anegdotyczny to nie argument
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niemcy planują otworzyć w czerwcu nowy blok węglowy o mocy elektrowni Datteln-4. A polityka zielonej energii to mydlenie oczu dla naiwnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też mi przekroczenia - w Puławach blisko 1000% to norma...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miasto powinno podlaczyc ich do sieci, to proste.
 Miasto? Po to został stworzony rządowy program czyste powietrze, dlaczego ludzie z niego nie korzystają? Bo łatwiej narzekać niż zacząć od siebie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może miasto niech coś  zrobi z tym smogiem. Ciagle mowi się  o ochronie środowiska a  wycina się coraz więcej drzew.   Na os. Nalkowskich jest taki song  że   nie da się  otworzyć  okna.
 Winni jesteśmy my sami a nie miasto, radni, czy może papież itd. Na ulicach masa starych diesli, część z wyciętymi filtrami, w domkach stare piece w których ludzie palą najgorszym badziewem. Wystarczy, że wiatr zawieje od strony zabudowy jednorodzinnej i już się można udusić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie nadal palą śmieci ciemnogród normalnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zacznijmy od siebie, nie palmy śmieci, segregujmy, udzie udusimy się sami!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Winni jesteśmy my sami a nie miasto, radni, czy może papież itd. Na ulicach masa starych diesli, część z wyciętymi filtrami, w domkach stare piece w których ludzie palą najgorszym badziewem. Wystarczy, że wiatr zawieje od strony zabudowy jednorodzinnej i już się można udusić" Ten komentarz pojawaia się pod każdym głupkowatym artykułem DW w którym prowadzi propagandę eko. Nie wiem co jest z tym społeczeństwem w Lublinie nie tak, że w nocy jeżdżą starymi dieslami z wyciętymi filtrami i zaczynają palić największym badziewiem w swoich nowoczesnych kotłach. Zrozum jeden z drugim, że w większości tych domków jednorodzinnych są kotły spełniające przynajmniej normę PN-EN 303-5:2012 klasy 4 oraz cała masa klasy 5 ( od 2017 nie można oficjalnie innych stosować ). Smog czy też mgła z dzisiejszej nocy jest normalnym cyklicznym zjawiskiem, była, jest i niestety będzie. Zbyt duża i gęsta zabudowa na pewno temu nie sprzyja. Tylko po jakiego grzyba wszyscy chcę do miast lub pod miasto? Przenieś się na roztocze i ciesz się czystym powietrzem eko- wyznawco.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Koło mojego domu większość sąsiadów ogrzewa gazem, zostały 3 starsze domy palące "bele czym". Powietrze w okolicy jak w krematorium. Jeśli nie będzie skutecznych metod nacisku na zmianę starych kotłów i kar za TRUCIE tak będziemy sobie żyli dalej. W nocy okna nie da się otworzyć mimo proporcji "ekologów" do "śmierdziuchów". Z sąsiadami nie pogadasz po ludzku, to starsi ludzie, jak łociec tak palili, to i ja tak bede, tanio i ciepło. Sól ziemi i suweren. Tylko działania administracyjne i przemowa prosto do portfela.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Winni jesteśmy my sami a nie miasto, radni, czy może papież itd. Na ulicach masa starych diesli, część z wyciętymi filtrami, w domkach stare piece w których ludzie palą najgorszym badziewem. Wystarczy, że wiatr zawieje od strony zabudowy jednorodzinnej i już się można udusić" Ten komentarz pojawaia się pod każdym głupkowatym artykułem DW w którym prowadzi propagandę eko. Nie wiem co jest z tym społeczeństwem w Lublinie nie tak, że w nocy jeżdżą starymi dieslami z wyciętymi filtrami i zaczynają palić największym badziewiem w swoich nowoczesnych kotłach. Zrozum jeden z drugim, że w większości tych domków jednorodzinnych są kotły spełniające przynajmniej normę PN-EN 303-5:2012 klasy 4 oraz cała masa klasy 5 ( od 2017 nie można oficjalnie innych stosować ). Smog czy też mgła z dzisiejszej nocy jest normalnym cyklicznym zjawiskiem, była, jest i niestety będzie. Zbyt duża i gęsta zabudowa na pewno temu nie sprzyja. Tylko po jakiego grzyba wszyscy chcę do miast lub pod miasto? Przenieś się na roztocze i ciesz się czystym powietrzem eko- wyznawco.
 Jeśli uważa Pan/Pani, że większość posiada nowoczesne kotły to chyba żyjemy w innej rzeczywistości, jednak co do jednego się zgodzę ze smog był, jest i zapewne będzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkam przy ul.Puławskiej. Przez całe lato wczesnym rankiem mieszkańcy pobliskiego Sławinka codziennie masowo podjeżdżają pod osiedlowy śmietnik wyrzucając z aut wory ze śmieciami. Przez całą zimę nikt z nich nie podjeżdża i nie wyrzuca. Co z tymi śmieciami,plastikami,butami? Ano to właśnie jest zimą opał i stąd takie powietrze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Normy ponownie zostały przekroczone w nocy. Tymczasem ekoterroryści twierdzą, że przyczyną smogu są samochody. Zatem mamy rozumieć, że znowu w nocy był w Lublinie intensywny uch samochodowy i ludzie stali w korkach ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ci z bloków palo w piecach i tak kopco, brudasy, śmiecie ze zsupów zabierajo i palo w piecach, na c.o. oszczędzajo! A LPEC traci! Biedota z bloków truje Lublin! Nie to co zamożni mieszkańcy domków
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam na Slawinku. Wieczorami wyjść z domu nie można tak dusi, okien rozszczelnić nie można, bo dym wciska się do mieszkania. Sąsiad palił śmieciami, zmarł na raka płuc, a teraz jego rodzina dalej kopci, już nie śmieciami ale kiepskim opałem. Czarny duszący dym nas wykańcza. Nie wiem co ludzie mają w głowach, że tak trują innych. To nie bieda, tylko mentalność. Niestety ale tu musi zadziałać państwo. Zamiast rozdawać 500+ lepiej te pieniądze przeznaczyć na dopłaty do przyłączenia albo do miejskiej sieci ciepłowniczej albo do sieci gazowej, włącznie z wymianą pieca. Przykładowo nasi sąsiedzi truciciele mają miesięcznie 1000 zł z tytułu posiadania dzieci, czyli rocznie 12000 zł. To już kwota za którą można coś sensownego zrobić.
Argument anegdotyczny to nie argument
 Gdzie ta anegdota? To są fakty. Dziady dostają także z moich podatków 1000 zł /m-c, nie są biedni - pracują, mają wyższe wykształcenie i nas zwyczajnie trują. Mam adres dziadów podać|?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkam przy ul.Puławskiej. Przez całe lato wczesnym rankiem  mieszkańcy pobliskiego Sławinka codziennie masowo podjeżdżają pod osiedlowy śmietnik wyrzucając z aut wory ze śmieciami. Przez całą zimę nikt z nich nie podjeżdża i nie wyrzuca. Co z tymi śmieciami,plastikami,butami? Ano to właśnie jest zimą opał i stąd takie powietrze.
I tu wyłazi ta durnowata mentalność. Przecież jest segregacja śmieci, to po czorta je wlec na jakis osiedlowy śmietnik, skoro wystarczy wystawić pod własny płot, a słuzby je odbiorą. U nas taki idiota wysypał kiedyś z z pół tony popiołu z własnego kopciucha na niezabudowaną działkę. Argument - pole użyźnia. Ten sam człowiek pobierał wodę do podlewania ogrodu ze studzienki przy Warszawskiej - jeżdził rowerem z baniakami w tę i z powrotem. Oszczędny taki. A co niedziela cała rodzinka tupu, tupu do kościółka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osoby najeżdżające na "ekoterrorystów" należałoby ciepło ubrać, przypalikować na noc na podwórku domu opalanego wunglem i porozmawiac z nimi rano. Myślę, że mogliby kilka rzeczy przemyśleć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osoby najeżdżające na "ekoterrorystów" należałoby ciepło ubrać, przypalikować na noc na podwórku domu opalanego wunglem i porozmawiac z nimi rano. Myślę, że mogliby kilka rzeczy przemyśleć.
 a może po prostu Ci ekoteroryści są nieco oderwani od rzeczywistości? co do węgla to nawet sami proeko nimcy wracają do tego zródła energii dlatego nam wciska się kity o złym węglu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osoby najeżdżające na "ekoterrorystów" należałoby ciepło ubrać, przypalikować na noc na podwórku domu opalanego wunglem i porozmawiac z nimi rano. Myślę, że mogliby kilka rzeczy przemyśleć.
a może po prostu Ci ekoteroryści są nieco oderwani od rzeczywistości? co do węgla to nawet sami proeko nimcy wracają do tego zródła energii dlatego nam wciska się kity o złym węglu...
 Spróbuj w Niemczech palić w takim piecu węglowym i takim "węglem" jak większość "realistów" w Polsce. Zareczam, że byś szybko przestał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W internecie podano wiadomość,że nastapi raptowne natlenienie powietrza co spowoduje wzrost ciśnienia i złego samopoczucia.A tu raptem znowu bajeczka o smogu.Niech sprawdzą ile brudu spuszcza każdy samolot startujący ze Świdnika.O węglu bajki są powtarzane na skutek cwaniaków unijnych!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...