Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Stały na każdym rogu. To tutaj w PRL-u najczęściej robiło się zakupy [zdjęcia]

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 14 kwietnia 2018 r. o 17:43 Powrót do artykułu
napiszcie do cholery przez ile lat były te kolejki i ile lat były kartki, nie wciskajcie młodym nieprawdy, że przez całe istnieje komuny były kolejki i kartki żywnościowe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiedyś kupowałem w kiosku kamienie do zapalniczek...teraz to chyba nie możliwe.Miałem również prenumeratę gazety Świat Młodych,wtedy to było moje okno na świat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie znam tego fragmentu/cytatu. Powinno być: Ja tu mięso mam... Kolejna wtopa...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś miał cel w tym, aby kioski unicestwić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
napiszcie do cholery przez ile lat były te kolejki i ile lat były kartki, nie wciskajcie młodym nieprawdy, że przez całe istnieje komuny były kolejki i kartki żywnościowe
 Dam Ci Odpowiedz, kartki na cukier zostaly wprowadzone w 1976 roku, Kolejki do sklepow zywnosciowych, a szczegolnie sklepow miesnych bo wtedy byly takowe, zaczely sie w tym samym roku lub w rok pozniej!Wprowadzono wtedy tzw. sklepy komercyjne, gdzie ceny za wedliny i mieso byly o ok 30% wieksze niz w "normalnych" sklepach" Po stanie wojennym,{1982} ,mimo, ze juz caly kraj musial pracowac, i nie bylo strajkow, kartki obowiazywaly na zywnosc, mieso , odziez, buty wodke ,papierosy itp ,chyba do roku 1988, tego dokladnie nie pamietam! Co ciekawe, ze wszystko wtedy bylo Nasze, Polskie, panstwowe, ale tez wszystko na kartki, talony, przydzialy, deputaty, asygnaty itp, i to 40 lat po wojnie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popatrzcie tylko na tych ,biednych, zmartwionych mezczyzn, gdzie zony wyslaly ich , aby kupili cos na obiad, do zjedzenia, bo przeciez dzieci w domu!!Bylem nie raz w tej sytuacjii, trzeba bylo sie dobrze starac, by nie wyjsc na niedolege, czy nieudacznika!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POstęp POlega na tym, że obecnie celem połknięcia propagandy sukcesu nie trzeba już udawać się do kiosku ruchu i wydawać pieniądze - wystarczy dostęp do intersieci, a zuko-sztandar czy develo-kurier odPOwiednie treści dostarczą Wam za darmo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W kioskach Ruchu można było kupić naprawdę wiele produktów, od erosów (odpowiednik durexów ;-) przez mydła, perfumy kremy, papierowy, długopisy prasę, przybory szkolne itp itd. Lubiłem kioski, było blisko i często bywały tam rzeczy niedostępne w innych sklepach. Teraz wszystko mamy w marketach i zmienił się styl robienia zakupów. No cóż, czasy sięzmieniają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te kioski to jest jednak jakoś nostalgia za PRL-em. Nie tęsknię za tymi siermiężnymi casami, tęsknię bardziej za młodością, a że w tamtych czasach byłem młody i nic mi nie strzykało w kościach, to i te czasy wspominam mile. Faktem jednak jest, że PRL był mimo wszystko oszukańczym i bendyckim systemem, w którym zwykły obywatel mógł jedynie zacisnąc zęby i albo ulec komunie i iść z prądem albo się sprzeciwić i położyć wszystko na jedną szalę. Podziwiam tych, którzy w komunie walczyli z tym systemem, bo wiele mogli stracić, dlatego dla mnie symbolem walki  komuną jest np. Wałęsa, Michnik, Niesiołowski, Macierewicz, Kaczyński. Oni wszyscy ryzykowali wiele. Cześć im za to. Dzisiaj jest podobnie. PiS ma wszystko i może wszystko, dletego trzeba im się przecistawić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jerzy napisał:
Te kioski to jest jednak jakoś nostalgia za PRL-em. Nie tęsknię za tymi siermiężnymi casami, tęsknię bardziej za młodością, a że w tamtych czasach byłem młody i nic mi nie strzykało w kościach, to i te czasy wspominam mile. Faktem jednak jest, że PRL był mimo wszystko oszukańczym i bendyckim systemem, w którym zwykły obywatel mógł jedynie zacisnąc zęby i albo ulec komunie i iść z prądem albo się sprzeciwić i położyć wszystko na jedną szalę. Podziwiam tych, którzy w komunie walczyli z tym systemem, bo wiele mogli stracić, dlatego dla mnie symbolem walki  komuną jest np. Wałęsa, Michnik, Niesiołowski, Macierewicz, Kaczyński. Oni wszyscy ryzykowali wiele. Cześć im za to. Dzisiaj jest podobnie. PiS ma wszystko i może wszystko, dletego trzeba im się przecistawić
 Tez tak sadze , I nie rozumie ludzi, ktorzy do roku 1989 stali w jednym szeregu, nagle zaczeli sie wzajemnie klocic, opluwac! Bylem wyborca PO. ale po ich radykalnym zwrotem na lewo i po przejsciu Pisu do srodka , raczej jestem za PiS-em
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Emeryt napisał:
Popatrzcie tylko na tych ,biednych, zmartwionych mezczyzn, gdzie zony wyslaly ich , aby kupili cos na obiad, do zjedzenia, bo przeciez dzieci w domu!!Bylem nie raz w tej sytuacjii, trzeba bylo sie dobrze starac, by nie wyjsc na niedolege, czy nieudacznika!!
emeryt ciesz się bo masz komunistyczną emeryturę, bo teraz to dostałbyś połowe tego bo zapieprzyli by ci na 500+ tj. na cudze dzieci, wtedy za komuny pracowało sie na siebie, nie tak jak teraz, za darmo więcej jak za pracę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Weteran napisał:
undefined napisał:
napiszcie do cholery przez ile lat były te kolejki i ile lat były kartki, nie wciskajcie młodym nieprawdy, że przez całe istnieje komuny były kolejki i kartki żywnościowe
Dam Ci Odpowiedz, kartki na cukier zostaly wprowadzone w 1976 roku, Kolejki do sklepow zywnosciowych, a szczegolnie sklepow miesnych bo wtedy byly takowe, zaczely sie w tym samym roku lub w rok pozniej!Wprowadzono wtedy tzw. sklepy komercyjne, gdzie ceny za wedliny i mieso byly o ok 30% wieksze niz w "normalnych" sklepach" Po stanie wojennym,{1982} ,mimo, ze juz caly kraj musial pracowac, i nie bylo strajkow, kartki obowiazywaly na zywnosc, mieso , odziez, buty wodke ,papierosy itp ,chyba do roku 1988, tego dokladnie nie pamietam! Co ciekawe, ze wszystko wtedy bylo Nasze, Polskie, panstwowe, ale tez wszystko na kartki, talony, przydzialy, deputaty, asygnaty itp, i to 40 lat po wojnie!!!
 no to nie przez całą komunę, przestańcie pieprzyć, że przez cały czas panowania komuny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
***s://***fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/przeszczep-twarzy-to-koszmar-grzegorz-galasinski-o-zyciu-po-przeszczepie/jvc42jj .......................... obecna sielanka, kuźwa na 500+ za darmo dla młodych zdrowych jak byk rodziców mają a chorzy cierpią w domu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
-" Bylem wyborca PO. ale po ich radykalnym zwrotem na lewo i po przejsciu Pisu do srodka , raczej jestem za PiS-em".Na trzeźwo ktoś tego nie napisał;).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak wam komuna przeszkadzała no to teraz ja chorując nie mogę sprzedaż 32 arowej działki dla ratowania zdrowia, mam umierać a działka ma być moja, nie mogę też wyciąć na jej znajdujące się drzewa, bo wolny kraj a wpieprza się do mojej działki zakazując mi jej sprzedaży, wycięcia drzewa. Tylko, nie mówcie mi, że mogę starać się o pozwolenia, aby starać sie o te pozwolenia to najpierw trzeba mieć zdrowieeeeee,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie robi siku pani z kiosku?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do popiska! Też tak uważam, tylko z tą drobną różnicą, że kto PiS-u nie popiera jest nietrzeźwy, albo .....pi, chory na zazdrość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak teraz wam pozostały tylko "POpiski".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żeby nie było niczego !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...