Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Strajk dla ziemi na schodach lubelskiego ratusza

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 15 lutego 2019 r. o 19:40 Powrót do artykułu
Jestem przeciw zabudowie gorek Czechowskich, ale wbrew tym co nawoluja do bojkotu referendum pójdę zagłosować. Deweloper tylko czeka ma to, żeby nie głosować, dobrze wie że każdy kto nie chce mieszkać w jeszcze większym smogu zagłosuje przeciw. Wszyscy którzy są przeciw zabudowie powinni uświadamiać tych co nie chcą głosować jaką krzywdę wyrzadzi mieszkańcom Lublina kolejne zmniejszenie terenów zielonych
Popieram. Mieszkam na Czechowie, os. Karłowicza, ja i moja rodzina również będziemy głosować przeciwko zabudowie górek. Zdrowie mojej rodziny , mam dwoje dzieci w wieku 10 i 15 lat jest najważniejsze. Będę również zachęcał wszystkich sąsiadów aby wzięli udział w referendum i zagłosowali za ochroną zdrowia mieszkańców Lublina.
 widzę że nieźle ci sprali mózg pseudo ekolodzy z czechowa, a ty naiwniaku wierzysz w te hasełka o ochronie zdrowia wypowiadane przez ludzi którzy sami się pobudowali na górkach a teraz chcą je rzekomo chronić hehe obłuda na całego ale najważniejsze że ciemny lud to kupuje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak, i jest jeszcze ten piasek ktory wieje ciasnymi uliczkami. On nie truje, on niszczy ubrania, auta, elewacje. Smog zostawia tluszcz na ubraniach, autach, elewacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta grupka ekologów jest zdrowo szurnięta - wolą śmieci i chaszcze zamiast parku naturalistycznego. Co tam tereny rekreacyjne dla ludzi, najważniejsze żeby dwa motylki sobie mogły beztrosko latać po działce 100ha.
 Co tam zdrowie mieszkańców, co tam alarmujące wskaźniki powietrza podawane każdego dnia przez stację pomiarową WIOŚ  przy Obywatelskiej, najważniejsze żeby prezes TBV przytulił co najmniej 300 mln dzięki interesowi życia jaki mu prezentują radni PO na czele z prezydentem Żukiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem przeciw zabudowie gorek Czechowskich, ale wbrew tym co nawoluja do bojkotu referendum pójdę zagłosować. Deweloper tylko czeka ma to, żeby nie głosować, dobrze wie że każdy kto nie chce mieszkać w jeszcze większym smogu zagłosuje przeciw. Wszyscy którzy są przeciw zabudowie powinni uświadamiać tych co nie chcą głosować jaką krzywdę wyrzadzi mieszkańcom Lublina kolejne zmniejszenie terenów zielonych
Popieram. Mieszkam na Czechowie, os. Karłowicza, ja i moja rodzina również będziemy głosować przeciwko zabudowie górek. Zdrowie mojej rodziny , mam dwoje dzieci w wieku 10 i 15 lat jest najważniejsze. Będę również zachęcał wszystkich sąsiadów aby wzięli udział w referendum i zagłosowali za ochroną zdrowia mieszkańców Lublina.
widzę że nieźle ci sprali mózg pseudo ekolodzy z czechowa, a ty naiwniaku wierzysz w te hasełka o ochronie zdrowia wypowiadane przez ludzi którzy sami się pobudowali na górkach a teraz chcą je rzekomo chronić hehe obłuda na całego ale najważniejsze że ciemny lud to kupuje
 Widze że jesteś kompletnym dyletantem w temacie , więc na poczatek proponuję nieco lżejsza lekturę, jak sobie z nią poradzisz zapodam coś cięższego: ***s://lublin.gosc.pl/doc/5322087.Jaka-jest-prawna-ochrona-przyrody-gorek-czechowskich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hmm nawet śmieszni pajace
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głos na puszczy - w zapomnianym przez Boga Kozim Grodzie mamona jak zwykle wygra, dlatego jedynym rozsądnym wyjściem jest spakować walizki i pozostawić to smutne miasto do rozDziobania cwaniakom - kiedy nie będą mieli kogo rabować, sami skoczą sobie do gardeł jak wściekłe psy.
 Może będzie jeszcze szansa jak radni PO zagłosują za zabudową górek wnieść skargę do Komisji Europejskiej i sprawa zostanie zablokowana jak wprzypadku doliny Rospudy ? Trochę mnie martwi tylko to że to politycy PO uchwalą ten deal i jak wiadomo Komisja Europejska w takim przypadku KE nie interesuje sie tematem. Co innego gdyby ten deal byłby popełniony przez PIS ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może jakieś badania które potwierdziłyby lub zaprzeczyły stawianym tu tezom. Bo jeżeli to jest tylko wiara, to jej wyznawcy są groźną sektą. Chociaż może być jeszcze gorzej. Mogą być opłaceni przez importerów węgla. Nie słyszałem aby owi ekolodzy zajęli się czynnie ochroną np. żurawia, czarnego bociana czy cietrzewia, bo do tego potrzebny jest czas, pasja i wiedza. Wygląda na to, że tego wszystkiego im brakuje. Wszystko to co mają protestujący na sobie i ze sobą powstało - zostało wyprodukowane z materiałów których pozyskanie, zgodnie z ich logiką, znacznie przyczyniło się do dewastacji środowiska. Rozumiem, że gdyby przyszli pod ratusz piechotą i nadzy, może dałbym wtedy wiarę, że powodują nimi jakieś idee. Zapewne po odfajkowaniu protestu poszli uczcić "sukces" do którejś z okolicznych kawiarni na kawę z pełną świadomością, że pod plantacje kawy w Ameryce Południowej i Afryce wycina się na masową skalę pierwotne lasy tropikalne.
 Proszę bardzo, na pocżatek coś z wyborczje, mam nadzieję że to nie jest gazeta sekciarska :) ***lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,20367387,po-co-nam-gorki-czechowskie-bez-nich-sie-udusimy-raport-wyborczej.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Klęczące drzewo Krasnystaw Finaliści konkursu Europejskie Drzewo Roku 2019 ***s://***treeoftheyear.org/Stromy/Klecici-strom Klęczące drzewo Gatunek: Klon jesionolistny (Acer negundo L.) Wiek: 65 lat Region: Krasnystaw, woj. lubelskie, Polska Klęczące drzewo - symbol determinacji Kilkanaście lat temu klęczące drzewo zostało wskazane do wycinki, jako „nieestetyczne i zdeformowane”. Spotkało się to ze sprzeciwem społecznym, w rezultacie którego drzewo to zostało uratowane. Dziś jest popularnym obiektem dla fotografów, miejscem zabaw dzieci, a także częstym tematem dzieł plastycznych. Forma drzewa, upadającego ku ziemi, jakby przełamanego, następnie wznoszącego się swą koroną ku słońcu symbolizuje determinację w dążeniu do celu, a także nadzieję, która nie pozwala się poddawać. Głosujcie! Zgłoszone przez: Krasnostawski Ruch Ekologiczny „VIRIDIS" Organizator krajowego konkursu: Klub Gaja GPS: N 50 59.030, E 23 10.403 Finaliści konkursu Europejskie Drzewo Roku 2019 ***s://***treeoftheyear.org/Stromy/Klecici-strom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo dla ekologów! Ratujmy Poleski Park Narodowy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesteśmy narodem zacofanym ekologicznie, nie rozumiemy że niszczenie przyrody to niszczenie nas samych. Dla profitów finansowych potrafimy podważyć najwyższą forme ochrony przyrody jaką jest park narodowy czy rezerwat biosfery unesco...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
3 X TAK TAK DLA REFERENDUM !!! TAK DLA PARKU !!! TAK DLA ROZWOJU !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idźcie już z tymi Waszymi ekologicznymi hasełkami kampanii na tym nie zrobicie a o tak nikt na Was głosować nie będzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tacy z Was ekolodzy jak z księdza prawniczek, jak możecie spojrzeć sobie w twarzą ŻAL
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajcie ludzziom PARK a Wy sobie kampanię róbcie na innym temacie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żałosna grupka ludzi co nie ma co że swoim życiem zrobić a parcie na ekran ma nieziemskoe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kiedy szanowni ekolodzy zajmą się trującymi nas prawie każdego dnia chemtrailsami zawierającymi metale ciężki, wirusy, bakterie i inne syfy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja bym te górki zaorał i obsiał gorczycą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na 75 hektarach górek ma powstać park!!! Przeciwko czemu wy cebulaki protestujecie? Przeciwko parkowi? Co za głupole
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może jakieś badania które potwierdziłyby lub zaprzeczyły stawianym tu tezom. Bo jeżeli to jest tylko wiara, to jej wyznawcy są groźną sektą. Chociaż może być jeszcze gorzej. Mogą być opłaceni przez importerów węgla. Nie słyszałem aby owi ekolodzy zajęli się czynnie ochroną np. żurawia, czarnego bociana czy cietrzewia, bo do tego potrzebny jest czas, pasja i wiedza. Wygląda na to, że tego wszystkiego im brakuje. Wszystko to co mają protestujący na sobie i ze sobą powstało - zostało wyprodukowane z materiałów których pozyskanie, zgodnie z ich logiką, znacznie przyczyniło się do dewastacji środowiska. Rozumiem, że gdyby przyszli pod ratusz piechotą i nadzy, może dałbym wtedy wiarę, że powodują nimi jakieś idee. Zapewne po odfajkowaniu protestu poszli uczcić "sukces" do którejś z okolicznych kawiarni na kawę z pełną świadomością, że pod plantacje kawy w Ameryce Południowej i Afryce wycina się na masową skalę pierwotne lasy tropikalne.
Proszę bardzo, na pocżatek coś z wyborczje, mam nadzieję że to nie jest gazeta sekciarska :) ***lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,20367387,po-co-nam-gorki-czechowskie-bez-nich-sie-udusimy-raport-wyborczej.html
 Z całym szacunkiem ale nie ma tutaj nic o badaniach o których pisałem. Sa tylko opisy i fantazje. Co prawda nie piałem o Gorkach Czechowskich ale skoro zostałem w tą sprawę wplątany to napiszę kilka słów. Po pierwsze z tego co wiem to w Lublinie są dwie stacje badania stanu powietrza, zresztą obie blisko siebie z tym, że jedna przy Obywatelskiej daje odczyt na bieżąco. Chyba trochę mało jak na 147km2 powierzchni miasta. Dziwnym trafem jakość powietrza w Lublinie znacznie się poprawiła po modernizacji spalarni odpadów szpitalnych leżącej w odległości 100m od punktu pomiaru. W mijającym sezonie zimowym największe wykryte zanieczyszczenie powietrza było kilka tygodni temu w czasie pożaru stolarni w Kalinówce przy wiatrach południowo wschodnich. Cały misterny wywód o napowietrzaniu miasta poprzez Górki Czechowskie bierze w łeb. Po drugie, aby ustalić jakie są naprawdę przepływy powietrza w północno zachodnim rejonie miasta, należałoby założyć odpowiednio gęstą siatkę punktów pomiarowych zapisujących siłę i kierunek wiatrów, wilgotność i temperaturę powietrza i ziemi, ciśnienie atmosferyczne i być może jeszcze coś co tutaj pominęłem i wszystko to jako funkcja czasu. Badania te winny być prowadzone przez wiele lat, a ich opracowaniem powinny zająć się zespoły w których wiodącą rolę odegraliby specjaliści od mechaniki płynów. Po trzecie jeszcze raz z całym szacunkiem, ale architekci krajobrazu nie są ani architektami ani inżynierami. Większość z nich nie przeszła by na politechnikach, ani geometri wykreślnej, ani mechaniki w zakresie wymaganym od studentów architektury.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech sobie pikietują na swojej działce. Z tego co wiem Górki Czechowskie to teren prywatny. A ewentualne pretensje kierować należy do obozu PiS, który miał okazję w roku 2000 nabyć ten teren od wojska ale tego nie zrobił, bo Pruszkowski wraz ze swoją świtą zajęty był organizacją kolejnych zagranicznych wojaży a miasto miał w głębokim poważaniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...