Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Szok. To dzikie wysypisko śmieci w Lublinie to dawny cmentarz

Utworzony przez TECZOWY_ZSL, 31 marca 2021 r. o 21:24 Powrót do artykułu
Co bylo pod Plazą ? W Krakowie ktoś oddał teren byłego cmentarza... pod hotel.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Zachęcamy lublinian do odwiedzania tego cmentarza z uwagi na to, że potomkowie pochowanych tu ludzi nie żyją, w większości zamordowani przez niemieckich okupantów podczas II wojny światowej" - no i co tego, że nie żyją? Mój dziadek zginął podczas wojny, jestem jego potomkiem i żyję. Mec. Chorągiewicz to najwidoczniej żymianin, swoim wielkim nosem wyczuł już szmalec. Pamiętacie Norwegów i próby inwestycji w Lubliniankę ok. 20 lat temu? Jeden tekst np. tu ***s://tiny.pl/r2tr8. No to już wiecie - nie oczekujcie tu niczego. Właściwie to źle się wyraziłem - oczekujcie tu terenu niedostępnego, pustego placu ogrodzonego wielkim, okazałym płotem. Opłaconym oczywiście przez nas, obywateli, podatników. Bo nacja żymian nie zwykła płacić za nic. Im się należy. Tym bardziej od współczesnych polskich władz - na wszystkich szczeblach. A wtedy resztki po stadionie sczezną, a za parę latek zbuduje się tu deweloperkę, metodą Plazy na Lipowej. Bo wiadomo: pieniądz nie śmierdzi, a zmarłym nic po nim. Niech więc żywi coś z tego mają. I żywi żymianie będa mieli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Goje dobrze sprzątają żydowskie cmentarze. Na Górkach czechowskich syf, śmieici. Tysiące pomordowanych Polaków leży w ziemi a nie ma komu sprzątać. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też o tym miejscu nie wiedziałem! Wstyd od dziesięcioleci dla władz Miasta, że nikt o tym miejscu nie mówił. Wstyd!! Nasi bracia Żydzi żyli z nami w Lublinie i tworzyli jego dobrobyt i kulturę. Będąc na drugim końcu Świata jak się powie Żydowi, że jest się z Lublina to od razu szeroki uśmiech i jest się niczym jego brat. Wiem coś o tym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oburzamy się, i słusznie na niszczenie polskich cmentarzy na wschodzie a nie dbamy o stare cmentarz w Polsce prawosławne, żydowskie i inne (katolickie również).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zawstydzeniem nas atakują. Szkoda. Każdy ma być odpowiedzialny za to i ...winny. Chore. Wystarczyło wydać polecene posprzątać lub samemu komu to przeszkadza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Adwokat robil cos za darmo? Trzeba to do Ksiegi Guinessa natychmiast. Ale powaznie to pewnie jakis deweloper szykuje sie na to miesjce, moze market. Panie Choragiwicz to nie jest cmentarz tylko atrakcyjna dzialka w centrum miasta przy wylotowce na Warszawe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Jedwabnym nie można prowadzić ekshumacji by nie naruszać spokoju zmarłych ..... Izraelska spółka budując kompleks hotelowy w Krakowie przeorała polski cmentarz i tu spokój zmarłych można było naruszać. Przy wykopach znaleziono dużo ludzkich szkieletów. Podwójne standardy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Jedwabnym nie można prowadzić ekshumacji by nie naruszać spokoju zmarłych ..... Izraelska spółka budując kompleks hotelowy w Krakowie przeorała polski cmentarz i tu spokój zmarłych można było naruszać. Przy wykopach znaleziono dużo ludzkich szkieletów. Podwójne standardy...
 Podobnie było w Oświęcimiu: Polak nie mógł dokończyć budowy pawilonu handlowego, bo burzyło to spokój zagranicznych inwestorów, którym bliskość cmentarza na Lipowej w niczym nie przeszkadzała. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Jedwabnym nie można prowadzić ekshumacji by nie naruszać spokoju zmarłych ..... Izraelska spółka budując kompleks hotelowy w Krakowie przeorała polski cmentarz i tu spokój zmarłych można było naruszać. Przy wykopach znaleziono dużo ludzkich szkieletów. Podwójne standardy...
 Judaizm nie pozwala na ekshumacje, w przeciwieństwie do chrześcijaństwa. To, że przy likwidacji cmentarza w Krakowie spieorzono ekshumacji, to nie jest wina inwestora. Z resztą, skoro sami nie dbacie o własne cmentarze, nie dziwcie się, że są one likwidowane. Żydzi nawet nie mieszkając w Polsce, i pomimo faktu, że ich miejsca pochówku czwarty zostały zniszczone prawie 80 lat temu, nadal walczą o przywrócenie tych miejsc. Co robią katolicy w katolickim podobno kraju? Likwidują swoje cmentarze, a potem wielce oburzeni, że ktoś chce się tam budować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja się grzecznie pytam, dlaczego zwykły obywatel Lublina ma dbać o żydowski cmentarz, skoro sami żydzi o niego nie dbają. Czy ja proszę obywateli Izraela o pieniądze na remonty katolickich cmentarzy? A może ktoś coś wie o pomocy żydowskiej na rzecz cmentarzy wyznawców Allaha?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do ekshumacji. Niedawno w Brześciu ekshumowano i przeniesiono w inne miejsce szczątki ok. 1000 żydów. Jakoś nikt nikogo nie oskarżył tam o antysemityzm a i Łukaszenka nie bił czołem przed jakimkolwiek rabinem. Prawo żydowskie przewiduje wyjątki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja się grzecznie pytam, dlaczego zwykły obywatel Lublina ma dbać o żydowski cmentarz, skoro sami żydzi o niego nie dbają. Czy ja proszę obywateli Izraela o pieniądze na remonty katolickich cmentarzy? A może ktoś coś wie o pomocy żydowskiej na rzecz cmentarzy wyznawców Allaha?
 Może i nie prosisz, ale w Izraelu są utrzymywane cmentarze zarówno chrześcijańskie, jak i muzułmańskie. I żadnemu z mieszkańców ziemi Świętej nie przychodzi nawet do głowy, żeby je niszczyć, czy urządzać na nich śmietniki. Ale oczywiście możesz pieprzyć swoje na pewno znajdą się tacy, którzy ci uwierzą. Idiotów nie brakuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do ekshumacji. Niedawno w Brześciu ekshumowano i przeniesiono w inne miejsce szczątki ok. 1000 żydów. Jakoś nikt nikogo nie oskarżył tam o antysemityzm a i Łukaszenka nie bił czołem przed jakimkolwiek rabinem. Prawo żydowskie przewiduje wyjątki
 Owszem, w wyjątkowych sytuacjach rabin może dopuścić ekshumację, ale nie dotyczy to szczątków męczenników, miejsc kaźni lub osób szczególnie miłych bogu. A to wyklucza większość żydowskich miejsc spoczynku w Polsce. XD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...