Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Nawet PSL coś robił dobrze, tylko przyszli pissowce po 2014 i wyszło jak zwykle...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Puławach wydano dziesiątki milionów i co - gdzie ten internet? Na wioskach widać wiszące na słupach urządzenia i podłączone kable do granic działek budynków z których tylko jednostki korzystają. Czy ktoś odpowie za to złodziejstwo publicznych pieniędzy unijnych podatników? Może już czas pogonić to skorumpowane, nieudolne towarzystwo. Tak jest tez z innymi tzw. inwestycjami za unijne czyli niczyje w mniemaniu władz niczyje pieniądze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety niektóre firmy i ludzie żyją ciągle w latach - komunizmu. Internet światłowodowy- pod Lublinem (kable) położono, sprawdzono, przetestowano w lutym 2022r( zakończono) i do dziś - 8 czerwca 2022 - Internetu NIE MA ? NIKT nie wie kiedy będzie działać i wszyscy operatorzy - odsyłają klientów do Fiber Host - (projektantów i budowniczych). Ciekawe jak skontaktować się z ta firmą - "pisz pan na Berdyczów" !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Operatorzy komórkowi sprzedają internet światłowodowy o prędkości 300 MB/s? Nie wierzę. Może chodzi o 300 Mb/s?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KABARET.... niby światłowody lokalnie, ale już w świat, to transfery jak po 3G :) Pogadajcie z technikami, którzy konfigurują i serwisują te usługi. Tam powinien pierdzieć w pasiaki co drugi wygrywający przetargi. I najgorsze jest to, że nikt tego nie kontroluje. Konsument jest bezczelnie oszukiwany i okradany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
... a tymczasem pisiory robią naradę na kogo zwalić całe to niepowodzenie (przecież chcieli dobrze ale zawsze ktoś im przeszkadza, a jeżeli nie ma "ktosia" to trzeba go wymyśleć i przypuścić na niego medialny atak). Wolska naszych marzeń i ryżowych misek :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krótko mówiąc internet plus , a co z plusem to temu rządowi nie wychodzi. Ten pan od cyfryzacji ma już wprawę w zawaleniu wszelkich spraw , że tylko przypomnę respirator plus .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo zdziwiony jestem , że autor się przyłożył do tego artykułu i wreszcie napisał poprawnie. Ostatnio miał wielki problem z literówkami i błędami stylistycznymi .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
''Fibee I i Fibee IV wygrały konkurs, chociaż jego wymagania mogły spełnić przede wszystkim duże przedsiębiorstwa, które posiadały środki finansowe na zapewnienie wkładu własnego do projektów. W przypadku jego braku, konieczne było przedstawienie bezwarunkowej promesy kredytowej wystawionej przez bank. Żadna z tych spółek nie złożyła promesy, jednak eksperci oceniający ich potencjał ekonomiczny, kierując się wyjaśnieniami CPPC uznali, że spełniają wymagania konkursowe. Firmy te przedłożyły dokumenty, z których wynikało, że wkład własny zapewni powiązana z nimi spółka z Luksemburga. Na etapie oceny wniosków Centrum przyjęło, że jest to zgodne z wymogami konkursu, ale wcześniej nie poinformowało innych firm, że mogą w ten sposób interpretować jego regulamin. Nie zweryfikowało także samych dokumentów, choć w przypadku pozostałych spółek startujących w konkursie było to standardem. Po zawarciu umów o dofinansowanie, jeszcze w listopadzie 2018 r. z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, wypłacono Fibee I i Fibee IV najwyższe z możliwych zaliczki w wysokości 40% dofinansowania (264,6 mln zł). Po ponad dwóch latach dysponowania tymi środkami spółki nie rozliczyły z tego aż 227 mln zł i choć nie zakończyły w terminie kluczowych etapów budowy sieci, dzięki podpisanym z CPPC aneksom do umów, nie zapłaciły także karnych odsetek w wysokości 17,4 mln zł. (...) Stwierdzone przez NIK nieprawidłowości w działalności Centrum Projektów Polska Cyfrowa świadczą o niewystarczającym nadzorze nad tą instytucją najpierw Ministra Cyfryzacji, a od października 2020 r. z powodu likwidacji tego resortu, także premiera.'' ***s://***nik.gov.pl/aktualnosci/budowa-internetu-szerokopasmowego-lubelskie.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko jest ok, sam mam umowę z fibee na służebność przesyłu na swoich działkach, a do mojego domu i sąsiadów już od ponad roku dociera kabel z szybkim netem, do tego na jednym kablu jest masa operatorów do wyboru, wszyscy duzi i wielu małych. Bezzasadne oskarżenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To masz to szczęście i twoi sąsiedzi też , że zmieściłeś się w tych 9% zadowolonych. A reszta ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie się nie udało. Wykonawca dostał pozwolenie od ZDW na położenie kabla wzdłuż drogi wojewódzkiej pod warunkiem, że w przyszłości pokryje koszty przeniesienia kabla jak będzie poszerzenie drogi. Więc najwygodniej wykonawcy jest zrezygnowanie z takiego odcinka. W ten sposób wyleciało z projektu około 100 domów. Projekt uznaje się za sukces jeśli zostaną podłączone wszystkie szkoły oraz minimum 15% domów. Odpowiedź z centrali POPC tego projektu: w odpowiedzi na przesłane zapytanie informujemy, że CPPC jako Instytucja Pośrednicząca w procesie wdrażania Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa zwróciło się ponownie do beneficjenta FIBEE I SP. Z O.O. z prośbą o weryfikację. Zgodnie z przekazanymi informacjami adres ... nie jest przewidziany do podłączenia. Zgodnie zasadami konkursu beneficjent POPC nie musi objąć zasięgiem wszystkich punktów adresowych wyznaczonych w danym obszarze. Dla każdego z obszarów konkursowych wyznaczone zostało tzw. minimum pokryciowe, związane z kwestiami finansowymi, które wskazuje jaką minimalną liczbę punktów adresowych beneficjent jest zobowiązany objąć zasięgiem w danym obszarze. Wybór punktów adresowych w ramach wymaganego minimum pozostaje w gestii beneficjenta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najgorsze jest to, ze jak zbudowałeś nowy dom to trzeba czekać rok na łaskawe podłączenie. Mam kabel obok domu i nic się nie da zrobić bo nie zostałem ujęty w planach rozbudowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To są jakieś jaja. Budują sieć, która sobie jest. Nie budują by świadczyć usługi, ale by wyciągnąć kasę. Bo jak zrozumieć sytuacje opisywane co raz częściej, gdzie sieć jest obok domu, nawet zapasy porobione na przyłącza, a firma Fiberhost nie kwapi się do przyłączenia. Zrobili sobie serwis internetowy, gdzie i tak nic się nie dowiesz. Maile? Zero odpowiedzi. Infolinia? Zlikwidowali, żeby im szaraki dupy nie truły, że jakiś internet chcą. Lokalne oddziały? Czeski film, nikt nic nie wie i nie powie. Nawet spółka córka, która jest operatorem na lubelszczyznę twierdzi, że nic nie wiedzą, bo im centrala żadnych informacji nie przekazuje. Projekty robine na mapach sprzed x lat, gdzie nie ma mnóstwa domów, a tym samym zaplanowanych przyłączy. Wykonawcy oczywiście robią dodatkowe skrzynki, zapasy przewodów itd. Tylko, że potem i tak się człowieku nie przyłączysz, bo nie wiadomo do kogo się udać. Ta firma Fiberhost wygląda jak jakaś firma krzak, która jest jak Yeti, podobno istnieje, ale nikt jej nie widział.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Info dla osób które czekają na podłączenie, ja w swoim wypadku czekałem około roku, bardzo się ucieszyłem że w końcu mam światłowód i mogę spokojnie pracować z domu. Jednak przestroga jest taka, że fiberhost bardzo często nie działa !!! co chwile mają awarie, około godzina a nawet cały dzień to standard, jako że są pośrednikiem i nie sposób się z nimi skontaktować marudzenie swojemu dostawcy kimkolwiek on będzie nie da nic ! ot cała prawda a miesiąc w miesiąc trzeba płacić im haracz który wliczony jest w abonament czy tego chcemy czy nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...