Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jak się ustawia warunki przetargu tak, żeby mógł wygrać tylko jeden samochód, w tym przypadku AUDI to od razu widać, że jest to wał. Firma Danelczyk miała komfortową sytuację, jej oferta wygrywała niezależnie od ceny. Zaproponowali cenę 210 000 zł bo wiedzieli, że nie mają konkurenta, zarobili na czysto kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pytanie ile odpalili osobie piszącej SIWZ z Uniwersytetu Przyrodniczego? Albo możliwa jest jeszcze jedna wersja: pan rektor mógł powiedzieć: "Róbcie tak, żebym koniecznie jeździł AUDI, uczelnia jest bogata zapłaci". Mógł to być jego kaprys, albo też mógł być powiązany z kimś u Danelczyka i mógł mieć z tego jakieś korzyści. Cóż, gdyby do przetargu mogli wystartować inni producenci aut sprawa byłaby czysta, a tak niech się rektor tłumaczy bo sprawa śmierdzi na kilometr. Specjaliści od przetargów powinni dbać o dobre imię uczelni i nie dopuszczać do takich sytuacji. Przetarg powinien zostać unieważniony i rozpisany na nowo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Kanclerzu! Na jakiej podstawie odliczy Pan VAT od samochodu osobowego? Zgodnie z ustawą o VAT można odliczyć do 60% nie wiącej niż 6000 zł. Proszę nie wciskać ludzim głupot.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAKIEŚ PISMAKI ZE SMIESZNYCH GAZET SZUKAJĄ JAKIŚ SENSACJI A WY TAK W TO WIERZYCIE?!!??!??!?!?kurna niech sie czepią polityki tam to są przekręty. z przetargami tak to jest ze zawsze komuś coś sie nie podoba .jesteście śmieszni pismaki za 5 groszy!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rychu ja się w pełni z tobą zgadzam ale, niech chłopaki z uniwerków kupują u swoich kolegów za swoje kase, niech sobie wtenczas specyfikują co dusza zapragnie byleby tylko ich portwel to zniósł!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marcel napisał:
Szczerze mówiąc chciałbym te zapisy SIWZ, które ponoć faworyzują Audi, zobaczyć na własne oczy, bo może się okazać że niekoniecznie tylko Audi mogło spełnić ww. kryteria. Moze się okazać, że były tam słowa "minimum", "nie mniej niż", "nie więcej niż". Co do samego faktu zakupu limuzyny klasy wyższej sredniej przez UP, to mnie to nie razi. Dlaczego rektor ma nie jeździć takim autem ? Jeśli dba o uczelnię (a po ilości i standarcie budowanych budynków dydatkycznych widać że dba!!), jeśli dba o swoich pracowników, to dlaczego ulicha ma nie jeździc dobrym służbowym autem ?? Bo co ? Bo jakis Kowalski ma starego Fiata i nie stać go na Audi ? Dla mnie moze i jeździć Maybachem, byle by tylko porządnie zarzadzał uczelnią i dbał o swoich podwładnych.
Tak dba o pracowników, że awans i podwyżkę która mi się należy za przepracowane lata dostanę w przyszłym roku jak dobrze pójdzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no no, ma wymagania.... , silnik benzyna,7 biegowa skrzynia, blokada dyfra
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hałasujecie, komentujecie a sprawdziliście chociaż jaki to AUDI A6 spełnia wymagania przetargu ?? Ciekawe, bo z danych dostępnych na stronie Audi wynika że tylko "A6 Limousine hybrid". Hybryda silnik benzyna+silnik elektryczny + skrzynia tiptronic. Niezły bajer.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
haha, faktycznie warunki przetargu są dosyć ciekawe Chyba żaden silnik benzynowy aut w klasie E nie spełnia normy emisji CO2 poniżej 150g/km i jednocześnie stosunek masy do mocy 12,5 kg/kW, jak znacie taki silnik to napiszcie, jestem ciekawy czy jest taki (oprócz hybrydy Audi)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki rektor taka fura:)))))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w życiu nie wybrałbym uczelni, której REKTOR jeździ starym samochodem podrzędnej klasy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do VAT-u to od samochodów osobowych można odliczyć nie więcej niż 6.000 zł. Więc czy się kupi samochód za 100000 zł czy za 200000 zł odliczyć można tą samą kwotę. Gdyby uczelnie próbowała odliczyć więcej niż 6000 zł VAT-u dokonałaby przestępstwa skarbowego, więc chyba wypowiedź kanclerza nie do końca była przemyślana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby nie wymóg 7-biegowego automatu i stosunku mocy do masy, to łapałoby się jeszcze dwulitrowe Geely (oj przepraszam, Volvo) S80. A tak- kolejny ustawiony przetarg. Tak przy okazji - przetarg Urzędu Miasta wygra (tak jak w wypadku Urzędu Marszałkowskiego) - Skoda Superb od CRH Żagiel. Bo specyfikacja co prawda dopuszcza jednego konkurenta z segmentu D (łapie się Citroen C5), ale z góry wiadomo, że SIWZ jest pod Skodę Superb. Ktoś chce się założyć?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oto przepis na Audi: http://www.samar.pl/...samochodów.html wybieramy: -osobowe -klasa wyższa -sedan -benzyna -pojemność max 2.0L -emisja CO2 max 150g/km -automatyczna skrzynia naciskamy pokaż wyniki i mamy 2 Audi i 1 Mercedes Niestety Mercedes ma rozstaw osi 2874 i tylny napęd, a z pozostałych 2 Audi jeden ma bezstopniową skrzynię więc też odpada i zostaje do wybory JEDNO auto, a Pan doktor mówił coś o 3-4 autach ? Takie są już te przetargi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marcin napisał:
Stefan Ty chyba jakiś inny SIWZ przeglądałeś. http://img607.images...eztytuu1uvn.jpg http://img13.imagesh...beztytuu2nv.jpg A co do przetargu, to faktycznie ustawiony, (jak duża część ogłaszanych przetargów, wiem bo na codzień zajmuję się przetargami i wiem jak to w u nas w Polsce wygląda). Połączenie tego rozstawu osi + napęd na przód + 7 biegów jasno określa producenta.
Nie przeglądałem SIWZ, bo to strata czasu - już po jednym parametrze wymienionym w artykule, można było stwierdzić napisanie przetargu pod konkretną markę. Podałem przykłady, które byłyby sensowne ze wzgl. na walory użytkowe, ale do sedna. Skandalem jest to, że rektor państwowej uczelni z pieniędzy podatników funduje sobie co dwa lata luksusowy samochód, którego używa głównie do celów prywatnych, dając do tego zarobić koledze, który posiada salon danej marki z czystego koleżeństwa, lub z jakichś bardziej "przyziemnych" powodów...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Innych przykładów nie trzeba daleko szukać - UM Lublin: http://www.bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=12015 Po co iPhony w najmocniejszej możliwej konfiguracji władzom miasta i to w takiej ilości? Inna sprawa, że co najmniej kilka zapisów od razu wskazywało na to, który operator ma wygra ten przetarg.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...