Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Nie ma potrzeby, żeby "politycznym nazewnictwem" (podobnie jak "religijnym") piętnować coraz to nowe miejsca w Lublinie. Dajmy ludziom od tego odpocząć. Nie podano też żadnego rozsądnego uzasadnienia. P. Żuk zaczyna już chyba przedwczesne wybory mnożąc pomysły, które komuś mogą się spodobać - tu jakiś zakaz (który dotknąć może raczej jedynie mniejszość), ówdzie kogoś uczcić (bo ludzie myślą: "niech ma, nic na tym nie tracę").
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Była nie z mojej bajki, ale z całego serca popieram to! Śp. Pani Poseł pomogła wielu ludziom w Lublinie w trudnych sytuacjach. Raz miałam przyjemność rozmawiać z Nią w expressie Bystrzyca do W-wy. Wielka klasa i kultura. Dziś takich posłów ze świecą szukać, niestety 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Była nie z mojej bajki, ale z całego serca popieram to! Śp. Pani Poseł pomogła wielu ludziom w Lublinie w trudnych sytuacjach. Raz miałam przyjemność rozmawiać z Nią w expressie Bystrzyca do W-wy. Wielka klasa i kultura. Dziś takich posłów ze świecą szukać, niestety
 Znamienna dla "religijności ludowej postawa" - "uczuciowość". Mile ktoś wejdzie w "kontakt" (zazwyczaj członek "kasty watykańskiej") i już ma zwolennika. Żadne dorywcze pomaganie nie usprawiedliwia "upolityczniania" czy "ureligijniania" ulic itp. w miastach. "Odebrała już zapłatę swoją." I nie była ona najniższa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejny będzie towarzysza Jaruzelskiego, Kiszczaka, Urbana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@Labydlownik - idź się umyj i uczesz obłąkana kobieto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic do kobiety nie mam, ale nie widzę żadnych zasług wartych upamiętniania. Tysiące ludzi w Lublinie było przez całe życie nauczycielami (i przy okazji należało do PZPR). To, że była posłem? W naszej rzeczywistości to niestety nic z założenia chwalebnego. Niestety w pewnym momencie zrobiono fatalny wyłom od nie upamiętniania postaci kontrowersyjnych z najświeższej historii i się zaczęło. Kaczyński, Mazowiecki, Życiński, Seidler... Jeżeli ktoś rzeczywiście się zasłużył, to pokolenie później potomni to docenią. Taki woźny Gilas na przykład, albo pani Grygowa. Wystarczy przeczytać notkę i wiemy za co i dlaczego. A jeżeli 20-30 lat później potomni nie znajdą powodów upamiętnienia, to może ich wcale nie było? Nastała nieelegancka praktyka przepychania "swoich", która zmusza ludzi do symbolicznego "boksowania" zmarłych, na co mało kto ma ochotę. Bo jak się przepchnie, to nazwa zostanie, nawet kiedy kontrowersje już opadną. Słabe to i źle mówi o naszej "posmoleńskiej" kulturze politycznej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@Labydlownik - idź się umyj i uczesz obłąkana kobieto
 "Katolickie zasrancen" niech lepiej nie oceniają innych sądząc po sobie. Na nazwę ulicy czy pomnik powinno się czekać bardzo długo po śmierci, a tu nawet obecnie nie podano dobrego uzasadnienia dla tej  "politycznej nominacji". P. Żuk rozgrywa sobie zjednywanie zwolenników to tu, to tam, choć PO powinna raczej zacząć myśleć o kolejnym, lepszym działaczu niż ten - pod chorągiewką PO, ale w postępkach jak sługa KRK i "pod widownię" w mniej istotnych sprawach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W dzisiejszych czasach bardziej pasowałby chyba skwer im. Bidy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W dzisiejszych czasach bardziej pasowałby chyba skwer im. Bidy...
 "   Chodzi o płytki fragment doliny między ulicami Jana Sawy i Juranda." Może więc "Dolina Łez" (trochę obrazowo jakby na sposób chiński) lub "Padoły Płaczu". [Kiedyś znany był "Mateusz Bigda", więc teraz kusi "Mateusz Bida" - ale to jednak by było "polityczne" i zbyt nawiązujące do współczesności.]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...