Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W marcu ceny biletów komunikacji miejskiej pójdą ostro w górę

Utworzony przez ~mariolka~, 29 stycznia 2010 r. o 20:28 Powrót do artykułu
volo napisał:
A co mają zrobić ci, którzy jeżdżą na liniach gdzie są prywaciarze. Nam nie opłaca się kupować miesięcznego. Przecież przy takiej pogodzie nie będę dodatkowo czekać aż przyjedzie mpk.
Mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Otóż za kilka miesięcy do Lublina zawita cywilizacja i wszyscy przewoźnicy jeżdżący na zlecenie ZTM-u będą honorowali te same bilety. To oznacza, że już nie będzie trzeba zastanawiać się czy kupić bilet w kiosku czy trzymać monety w garści dla prywaciarza. Kupisz sobie po prostu bilet 30-, 90-, albo 150-dniowy, na jedną lub na wszystkie linie w zależności od potrzeb i będziesz jeździć wszystkimi pojazdami, które są w rozkładzie, także tymi z literką "p" obecnie. W normalnych miastach taki system funkcjonuje od "nastu" lat. Teraz wreszcie - lepiej późno niż wcale - zawita i do Tubtina. Szkoda tylko, że o tym gazety nie piszą. Tania sensacja i populizm lepiej się sprzedają...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
meesha napisał:
Mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Otóż za kilka miesięcy do Lublina zawita cywilizacja i wszyscy przewoźnicy jeżdżący na zlecenie ZTM-u będą honorowali te same bilety.
Hehe, smutne ale prawdziwe. Ciekawe kiedy w Lublinie pojawią się inne nowoczesne rozwiązania cywilizacyjne jak np: - wyrugowanie kierowców ze ścisłego centrum (strefy płatnego parkowania) - autobusy z klimatyzacją - przejścia podziemne - tablice informujące o estymowanym czasie przyjazdu autobusu itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ohvoehvo napisał:
- wyrugowanie kierowców ze ścisłego centrum (strefy płatnego parkowania)
A do tego trzeba kolokwialnie mówiąc "mieć jaja". No i zgodność między prezydentem miasta a radnymi jest wymagana. A z tym jak się zdążyłem zorientować jest dość ciężko...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
meesha napisał:
Mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Otóż za kilka miesięcy do Lublina zawita cywilizacja i wszyscy przewoźnicy jeżdżący na zlecenie ZTM-u będą honorowali te same bilety. To oznacza, że już nie będzie trzeba zastanawiać się czy kupić bilet w kiosku czy trzymać monety w garści dla prywaciarza. Kupisz sobie po prostu bilet 30-, 90-, albo 150-dniowy, na jedną lub na wszystkie linie w zależności od potrzeb i będziesz jeździć wszystkimi pojazdami, które są w rozkładzie, także tymi z literką "p" obecnie. W normalnych miastach taki system funkcjonuje od "nastu" lat. Teraz wreszcie - lepiej późno niż wcale - zawita i do Tubtina. Szkoda tylko, że o tym gazety nie piszą. Tania sensacja i populizm lepiej się sprzedają...
Otóż informuję, że gazety piszą http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...UBLIN/809177016
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobra niech będą droższe bilety, może wreszcie jakiegoś normalnego człowieka zatrudnią do rozpisania rozkładu jazdy autobusów (zwłaszcza z numerem 20 , które w bardzo dobrej pogodzie przyjeżdżają ok 5 minut wcześniej przed ustaloną godziną albo ok 10 minut później w złej pogodzie) , albo na głównych przystankach niech dadzą jakieś urządzenia odczytujące pozycje gdzie jest dany autobus ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Otóż informuję, że gazety piszą http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...UBLIN/809177016
No fajnie, tyle że to wygląda na notkę napisaną od niechcenia. Nie ma tam ani słowa o tym, że wreszcie kupno biletu okresowego będzie miało sens na liniach z podziurawionym dotychczas rozkładem (kursy prywatnych wpisane w częstotliwość kursów danej linii). Ot, wyrwanie paru groszy z wierszówki bez poinformowania pasażerów codziennie korzystających z KM o korzyściach wynikających z tej zmiany...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam TO forum i włosy jeżą mi się na głowie!!!-bo każdy tylko narzekać i narzekać potrafi ! Proponuję,aby ten kto narzeka na lubelską komunikację MPK pomieszkał sobie przez rok w Przemyślu lub Chełmie-i żeby na własnej skórze doświadczył jaki tam jest tabor i częstotliwość kursowania MPKów -w Chełmie i Przemyślu to nawet nie wiedzą jak wygląda Merc Conecto lub Solaris (no chyba że był w Lublinie i widział...). Co prawda jeździ u nas jeszcze grupa starych Ikarusów-no ale przecież jest ich coraz mniej! Nie narzekajcie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamiast narzekać na wszystko co związane z MPKami-to najpierw zacznijcie od narzekania na...pasażerów-czyli samych siebie.Przez 34 lata mieszkałem na wsi-rok temu zamieszkałem w Lublinie.Mam wrażenie,że ze wsi trafiłem między"lubelskich wieśniaków"... Widzę,że w tych MPKach ludzie myślą na zasadzie:"liczę się TYLKO JA i moja d**a!" Prawie za każdym razem gdy jadę MPKiem,to widzę to samo"zjawisko"które świadczy o egoiźmie i braku kultury wśród pasażerów,o braku szacunku dla innych podróżnych. Chodzi mi o to,że gdy już jakiś"wieprz"lub"wieprzowina"usiądzie na przyśrodkowym siedzeniu,a przy oknie jest wolne miejsce-to nie umie się domyśleć(lub nie chce),że można by kogo wpuścić na siedzenie lub samemu się przesunąć aby ktoś mógł usiąść.Dziś znów to samo-jechałem 9-tką i jakiś "knur"usiadł na siedzeniu a przy oknie było wolne miejsce-obok stało kilka starszych ludzi,ale on łaskawie nie przesunął się lub nie wpuścił nikogo i tak przez kilka przystanków-od Narutowicza do Wileńskiej(oczywiście autobus brnął sporo minut w korkach). Przepraszam za brzydkie słowa,które tu padły w tej mojej wypowiedzi-ale po prostu brak mi normalnych słów na określenie chamstwa. Tak jak już pisałem:pochodzę ze wsi-ale u nas na wsi uczono nas,że trzeba ustąpić miejsca w autobusie osobom starszym. A może to tylko u nas tak uczono? Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
40 jezdzi stanowczo za rzadko w autobusach ciasno i zawsze opozniona zwlaszcza rano
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak u kierowcy bilety podrożeją to autobusy będą bardziej punktualne, bo zamiast kupować u kierowcy drożej ludzie kupią bilet w kiosku, więc krótsze postoje na przystankach przełożą się na mniejsze opóźnienia - dokładnie tak było w Zamościu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bambosh napisał:
...usiądzie na przyśrodkowym siedzeniu,a przy oknie jest wolne miejsce-to nie umie się domyśleć(lub nie chce),że można by kogo wpuścić na siedzenie lub samemu się przesunąć aby ktoś mógł usiąść...
jak ludzie boją się spytać "czy może się pan/pani przesunąć tylko wolą stać to już ich problem, no chyba że ktoś nie lubi miejsca przy oknie i woli stać to inna sprawa...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mi się wydaje,że większa kultura jest wtedy gdy ktoś ustępuje miejsca lub się przesuwa-no chyba,że ktoś myśli:"w autobusie jestem sam"(lub"jest nas niewielu"). A może to ja się mylę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
P.Ł. napisał:
jak u kierowcy bilety podrożeją to autobusy będą bardziej punktualne, bo zamiast kupować u kierowcy drożej ludzie kupią bilet w kiosku, więc krótsze postoje na przystankach przełożą się na mniejsze opóźnienia - dokładnie tak było w Zamościu
Ja myślę,że Zamość to"inna bajka"-osobiście kilka razy jechałem przez Zamość i tam nie ma tak dużych korków jak w Lublinie; po 1-sze,ze mają obwodnicę i największy"szum/tłum"idzie na obwodnicę; a po 2-gie,że Zamość jest mniejszym miastem niż Lublin. Więc z tego wniosek,że w Zamościu zakupy biletu u kierowcy"proporcjonalnie"zajmują więcej czasu niż stanie w korkach. Natomiast w Lublinie są znacznie większe korki-np.:na ul.Głębokiej,Wolskiej/Piłsudskiego/Narutowicza/Lipowej, Rondzie Lubelskiego Lipca i wielu innych. Więc"procentowo/proporcjonalnie"sprzedawanie biletów przez kierowcę zajmuje mu mniej czasu niż stanie w korkach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@bambosh: a co powiesz o opóźnionym trolejbusie w sobotni poranek? Kierowca z pętli odjechał punktualnie z pętli, korków nie było, na światłach za bardzo nie staliśmy, a cztery przystanki dalej mieliśmy 3 minuty do tyłu. Powód? Studenci (i nie tylko) kupujący bilet u kierowcy. Nie wiem, czy kioski były czynne, czy nie, ale jeden czy dwa bilety zapasowe nie zaszkodziłyby tym osobom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mikra napisał:
@bambosh: a co powiesz o opóźnionym trolejbusie w sobotni poranek? Kierowca z pętli odjechał punktualnie z pętli, korków nie było, na światłach za bardzo nie staliśmy, a cztery przystanki dalej mieliśmy 3 minuty do tyłu. Powód? Studenci (i nie tylko) kupujący bilet u kierowcy. Nie wiem, czy kioski były czynne, czy nie, ale jeden czy dwa bilety zapasowe nie zaszkodziłyby tym osobom.
Jest jeszcze jeden problem:rozkłady jazdy są"naszpanowane"-ktoś je bezmózgowo ułożył zakładając,że autobus będzie jechał bez żadnych korków,a na przystankach stał po kilka sekund. Ja osobiście kupuję po kilka biletów na raz w kiosku-np.za 10zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...