Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wszystkie nowe drogi w mieście będą przyjazne dla rowerzystów

Utworzony przez Lub. Porozumienie Rowerowe, 8 lutego 2010 r. o 20:26 Powrót do artykułu
1/ ROWERY OD LISTOPADA DO KWIETNIA POWINNY MIEĆ ZAŁOŻONE OPONY ZIMOWE, LUB ŁAŃCUCHY NA KOŁACH.2/ZIMĄ ROWERZYŚCI POWINNI JEŹDZIĆ TYLKO PO CHODNIKACH. 3/ROWERY PRZEZ CAŁĄ DOBĘ POWINNI MIEĆ ZAPALONE ŚWIATŁA MIJANIA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sam sobie jeździj cały rok na światłach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No co to jest?Rowerkiem pojechać mogę a na koniku wierzchem nie?dlaczego?Dla konika nie potrzebna jest ścieżka,dla roweru tak ,a ile przy tych różnych przetargach zarobić można to już cicho sza.Dajcie spokój ,dla piesków ścieżek żądamy jak dla rowerków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lub. Porozumienie Rowerowe napisał:
1/ ROWERY OD LISTOPADA DO KWIETNIA POWINNY MIEĆ ZAŁOŻONE OPONY ZIMOWE, LUB ŁAŃCUCHY NA KOŁACH.[/quote] Zgadzam się całkowicie tym bardziej, że nie jest to wielki wydatek obecnie a przyjemność z jazdy o wiele, wiele lepsza...
Lub. Porozumienie Rowerowe napisał:
2/ZIMĄ ROWERZYŚCI POWINNI JEŹDZIĆ TYLKO PO CHODNIKACH.[/quote] Tutaj to już nie za bardzo mi się to widzi jak to sobie wyobrażasz to tak jak byś napisał jeśli ulica ma dziury to auta mogą jechać chodnikiem bez dziur... może głupia analogia ale...
Lub. Porozumienie Rowerowe napisał:
3/ROWERY PRZEZ CAŁĄ DOBĘ POWINNI MIEĆ ZAPALONE ŚWIATŁA MIJANIA
Tu się zgadzam... a dalej się rozpisze... [quote name='Gość' post='230881' date='8.02.2010, 20:34:47']Sam sobie jeździj cały rok na światłach
Przepisy odnośnie pojazdów są proste samochodziki mają jeździć na światłach cały rok a rowerzysta powinien mieć jeśli nie światełka na bateryjki to nałożone odblaski za dnia jak jest "widno" a jak się ściemnia to światełka na baterie czy tam dynamo... czasami odpowiednim nawet lub/i wskazanym może nie koniecznie w mieście ale na pewno jak się porusza po jezdni jest odblaskowa kamizelka... [quote name='Rowrek' post='230908' date='8.02.2010, 21:22:13']No co to jest?Rowerkiem pojechać mogę a na koniku wierzchem nie?dlaczego?Dla konika nie potrzebna jest ścieżka,dla roweru tak ,a ile przy tych różnych przetargach zarobić można to już cicho sza.Dajcie spokój ,dla piesków ścieżek żądamy jak dla rowerków.
Ja tam na twoim miejscu o wiele bardziej bym się domagał zrobienia odpowiednich pojemników dla psich odchodów... bo tego w naszym mieście nie znajdziesz... a wyrzucać kupy do śmietników normalnych (tych też jest za mało... śmietników normalnych... to już skandal całkowity)... Więc o śmietniki normalne (na osiedlach) i te na "kupy" psie lub te końskie bym powalczył na twoim miejscu a z koniem to nie pchaj się do miasta tylko jak już to w stronę zalewu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja wolę jechać po kostce niż po lepiącej namiastce asfaltu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Super ścieżka rowerowa to ta przez kawałek Głębokiej, która prowadzi znikąd do nikąd, a która i tak jest za wąska aby pomieścić rowerzystów i pieszych. Ostatnio też obserwuję ścieżkę przez rondo na Lwowskiej i może się zakręcić w głowie rowerzyście, który zechce zastosować się do znaków i jeździć wkoło ronda : ]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OCZYWIŚCIE CI TAM RZĄDZICIELE Z URZEDU JAK ZACZNĄ ROBIĆ TO TAKIE PLANU JAK NA KUNICKIEGO ALBO JAK KROCHMALNA CHCIELI ZROBIĆ ,ZWĘZIĆ ,NASTAWIAĆ WYSEPEK,ZROBIĆ DROGE NIBY ROWEROWĄ KOSZTEM CHODNIKA ALE NIE DBAJĄC O TYCH CO TAM ŻYJĄ I PRACUJA BO CO TO ICH OBCHODZI ONI PRACĘ W URZĘDZIE MAJĄ .W KAŻDYM BĄDZ RAZIE PLANY I WYKONASTWO MUSI BYĆ TAKIE ŻEBY ZADOWALAĆ WSZYSTKICH A NIE PARU ROWERZYSTÓW I TYCH CO SIĘ DORWĄ DO WYKONASTWA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Można nie budować ścieżek rowerowych i tworzyć rowerowe pasy w linii jezdni, na ulicach, po prostu. W Lublinie jest z pewnością więcej rowerzystów niż kierowców samochodów, ale na ulicach mamy tylko pasy samochodowe, z rzadka autobusowe. Jest to jawne odwrócenie rzeczywistych proporcji. Nie trzeba nic budować, wystarczą znaki pionowe i poziome na jezdni. Użytkowniku And, są różne rodzaje gładkiej nawierzchni, nie wszystkie się lepią, za to o wiele dłużej utrzymuje się na nich komfort jazdy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oby to drgnięcie w UM potrwało dłużej i przełożyło się na konkrety. Bo ja wciąż mam w pamięci obietnice miłościwie nam panującego AW, że wraz z remontem ul. Mełgiewskiej powstanie droga rowerowa do Świdnika. I co? I nic. Mełgiewska wyremontowana, ścieżki rowerowej nikt tam nie widział (a może "ukradli, panie, ukradli"??) i podróż rowerem z Lublina do Świdnika wciąż wiąże się z wielokrotnym ryzykiem utraty życia lub zdrowia, bez względu na to, którą trasę się wybierze. Może wreszcie w tym mieście urzędnicy naprawdę coś zrobią zamiast tylko mówić, że zrobią?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skorzystam z tej okazji,że piszecie o rowerach-bo mam do sprzedania-może ktoś z Was chce kupić? Mam do sprzedania polski rower górski"Jaguar";rower był mało używany(przez ostatnie 3 lata to prawie wcale,w 2009roku przejechał zaledwie 15km)i jest zadbany i zawsze był smarowany i czyszczony.Jeździłem nim łagodnie(czyli "nie wyżywałem się"na nim)-świadczą o tym mało zużyte klocki hamulcowe i protektor. Rower ma również wymieniony łańcuch-teraz ma solidny niemiecki-bo fabryczny łańcuch był od początku bublem. Rower jest"męski"(z ramą),ma atrakcyjny wygląd,3 lampy(2 przednie+tylna na baterie/diody) i plastikowe błotniki;linka do zamykania:18 biegów-no i oczywiście jest na "chodzie".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Qavtan, wystarczy zwrócić uwagę jak wygląda teraz większość ulic w mieście, zwłaszcza dwujezdniowych. Śnieg zalega po bokach, zwężając całą jezdnię od 0,5 do 2 metrów z każdej strony. I co? I nic. Samochody jak jeździły tak jeżdżą, dają radę. Czyli wytyczenie pasów dla rowerów to tylko kwestia dodatkowego wyrównania kolein i pędzla z farbą. Wystarczy chcieć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja chce już wiosnę! Chce na rower! Chcę żyć w normalnym mieście!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
marek 408 napisał:
Skorzystam z tej okazji,że piszecie o rowerach-bo mam do sprzedania-może ktoś z Was chce kupić? Mam do sprzedania polski rower górski"Jaguar";rower był mało używany(przez ostatnie 3 lata to prawie wcale,w 2009roku przejechał zaledwie 15km)i jest zadbany i zawsze był smarowany i czyszczony.Jeździłem nim łagodnie(czyli "nie wyżywałem się"na nim)-świadczą o tym mało zużyte klocki hamulcowe i protektor. Rower ma również wymieniony łańcuch-teraz ma solidny niemiecki-bo fabryczny łańcuch był od początku bublem. Rower jest"męski"(z ramą),ma atrakcyjny wygląd,3 lampy(2 przednie+tylna na baterie/diody) i plastikowe błotniki;linka do zamykania:18 biegów-no i oczywiście jest na "chodzie".
Naprawdę nikt nie chce kupić roweru górskiego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...