Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zmarł Romuald Dylewski, wybitny lubelski architekt i urbanista

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 8 stycznia 2019 r. o 13:41 Powrót do artykułu
„Jeżeli komórka jest pierwszym elementem biologicznym to ognisko domowe, czyli miejsce schronienia rodziny, stanowi komórkę społeczną. Budowa tego ogniska […] powinna stać się przedsięwzięciem humanistycznym. Ognisko domowe jest początkowym jądrem urbanistyki. Osłania ono wzrost człowieka, daje schronienie radościom i smutkom codziennego życia”
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nigdy wcześniej o Nim nie słyszałam, ale jestem pod wrażeniem osiągnięć, o których teraz przeczytałam, kondolencje dla rodziny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Romuald Dylewski był również założycielem Forum Kultury Przestrzeni i gorącym orędownikiem obrony i ochrony Górek Czechowskich przed urbanizacją i zniszczeniem. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie Forum, a Rady Kultury Przestrzeni. Obrzydliwe jest manipulowanie ideą przez osoby, które jedynie wykorzystują ją do własnych celów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie Forum, a Rady Kultury Przestrzeni. Obrzydliwe jest manipulowanie ideą przez osoby, które jedynie wykorzystują ją do własnych celów.
Ciszej nad tą trumną cyberanalfabeto:  "Forum Kultury Przestrzeni powstało w 2005. Ukazał się wówczas numer wydawanego przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” czasopisma „Scriptores” p.t. „Rozmowy o kulturze przestrzeni”. Na promocji tego numeru, która odbyła się 27 września 2005 roku, lubelski urbanista Romuald Dylewski zaproponował Ośrodkowi stworzenie Forum Kultury Przestrzeni jako programu publicznych dyskusji ekspertów i mieszkańców o przestrzeni Lublina. FKP miało być oddolnym środowiskiem opiniotwórczym nastawionym z definicji na współpracę z Urzędem Miasta i Ratuszem. Ta formuła szybko zaczęła się zmieniać. W 2010 roku Forum odnowiło swoją działalność na fali starań Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i dzięki wsparciu Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, początkowo pod nazwą Forum Green Connection, a następnie ponownie Forum Kultury Przestrzeni. W 2011 roku powołana została także Rada Kultury Przestrzeni będąca echem pierwotnej Rady Programowej FKP."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...