Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zmiany w edukacji. W podstawówce dzieci będą uczyć się gry w szachy

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 8 lipca 2016 r. o 07:12 Powrót do artykułu
Co wy już wymyślacie? Może jeszcze z tego egzamin końcowy?! Zróbcie normalny program taki jaki był kiedyś, a nie wciskanie i uszczęśliwianie na siłę. Kto chce to niech gra w ramach zajęć dodatkowych, nieobowiązkowych. W ministerstwie komuś się w (_|_) poprzewracało od nieróbstwa. "Nasi uczniowie uczą się m.in. gry w szachy. Dawno już przecież stwierdzono, że szachiści uczą się szybciej i mają lepsze oceny nie tylko w naukach ścisłych." - buhahahaha. Ludzie odciążcie dzieciom program to będą się lepiej uczyć, nauczyciele niech zmienią podejście - a nie ich przedmiot jest najważniejszy, plus jeszcze uczenie się pierdół na innych przedmiotach. Po prostu żal.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
już nas szac***e obecna "władza"co będzie jak zaczną dzieciaki z podstawówki.brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to bardzo fajnie. A na przykład w takiej Brazylii dzieci w podstawówce uczą się programowania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem za, oby tylko prowadzili to profesjonaliści.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już widzę tych zafascynowanych podstawówkowiczów...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z nauki gry w szachy, (przypominam podstaw a nie poziomu sportowego, wymagającego 20 godzin pracy tygodniowo) wynikają same plusy dla dzieci, nie jest to nie wiadomo jakie wyzwanie, ja się nauczyłam po 30tce. Oczywiście niesie ze sobą ryzyko nauczenia dzieci logicznego myślenia i samodzielnego podejmowania wyzwań oraz odpowiedzialności za swoje decyzje ale jestem skłonna ponieść to ryzyko. Zawsze są jakieś domy kultury i kluby gdzie dziecko będzie mogło rozwijać tę pasje jeśli się nią zaszczepi a to dużo lepsze niż siedzenie przed tabletem. Jeszcze jak by wprowadzono naukę pierwszej pomocy w starszych klasach byłabym szczęśliwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Jeszcze jak by wprowadzono naukę pierwszej pomocy w starszych klasach byłabym szczęśliwa."
Ale...ta nauka pierwszej pomocy jest...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety ale nie ma takiej miejscowości jak "Międzyrzecz Podlaski". Jest Międzyrzec Podlaski Pani Agnieszko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejny popierdo...liny pomysł PIS.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i dzieci nie beda juz debilami tak jak by chcieli zydzi. 14/88 heil hitler sieg heil victoria
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
super
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i bardzo dobrze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1-4 klasy dobre i to , ja bym wprowadził we wszystkich szkołach !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uczę w szkole i jestem pasjonatem szachów, dlatego jestem wniebowzięty takim rozwiązaniem !!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest super pomysł, jest bardzo dużo programów, które mogą wykorzystać nauczyciele w nauczaniu. Mówię to jako nauczyciel informatyki i matematyki i czynny szachista o rankingu 2000, dlatego uważam, że nie mogą uczyć szachów ludzie z przypadku a najlepiej tacy pasjonaci jak ja ( wiem, więcej skromności ale takie jest moje zdanie i wierzę w to, co napisałem).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o, i to jest bardzo dobry pomysł. taką inicjatywę jak najbardziej popieram. zresztą musi ją chyba poprzeć każdy, kto wie, jakie pozytywne efekty dla rozwoju umysłowego dziecka przynosi gra w szachy. a kto nie wie, to tutaj ***s://abcporady.pl/wplyw-szachow-na-rozwoj-intelektualny-czlowieka/ może poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlaczego nie grać w szachy ***s://rodzic.com/2017/12/12/szachy-na-powaznie-czyli-czarna-strona-tej-dyscypliny/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...