Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Budowa obwodnicy Puław. Zobacz film z drona

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 4 stycznia 2017 r. o 11:52 Powrót do artykułu
Cały opis na początku filmu jest błędny, to jest poprostu droga S12 Dorohusk- granica z Niemcami, budowany odcinek to odcinek S12 pomiędzy mostem w Puławach, a węzłem Kurów Zachód, od którego S12 i S17 mają wspólny przebieg, aż do Piask. Ehhh.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opis nie jest błędny. Jest to po prostu tytuł inwestycji i jednocześnie przetargu dotyczącego budowy dwóch odcinków S17 od granicy z woj. mazowieckim do węzła Kurów Zachód oraz trzecio odcinka - połączenia węzła Kurów Zachód na S17 z mostem na Wiśle w Puławach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie prawda. Cytat ze strony GDDKiA: II etap obwodnicy Puław w ciągu drogi krajowej S 12 10-04-2009 23 marca 2009 roku lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad złożył do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację II etapu obwodnicy Puław. Wniosek dotyczy: „Budowy II etapu obwodnicy Puław w ciągu drogi krajowej S 12 Radom – Puławy – Kurów – Lublin, na odcinku m. Puławy (km 10+982,00) do przecięcia z drogą krajową S17 Warszawa – Lublin (w km 23+160,05), z włączeniem do starego przebiegu (w km 24+187,82), wraz z budową węzłów, łącznic i dróg dojazdowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co powiesz na to. Też ze strony GDDKiA z 27.09.2013: Zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S17 Garwolin – Kurów na odcinku granica województwa mazowieckiego i lubelskiego – węzeł „Sielce” obecnie „Kurów Zachód” (bez węzła) z podziałem na trzy części: Część nr 1: odcinek granica województwa mazowieckiego i lubelskiego – węzeł „Skrudki” (wraz z węzłem); Część nr 2: odcinek węzeł „Skrudki” (bez węzła) – węzeł „Sielce” obecnie „Kurów Zachód” (bez węzła); Część nr 3: odcinek dojazd do przeprawy mostowej na rz. Wiśle w m. Puławy. Zamówienie obejmuje: - zaprojektowanie drogi ekspresowej o długości około 11,84 km stanowiącej dojazd od przeprawy mostowej na rz. Wiśle w m. Puławy do węzła „Sielce” obecnie węzeł „Kurów Zachód” zlokalizowanego na drodze ekspresowej S17 Garwolin - Kurów wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą. Na początkowym odcinku długości około 1,34 km (od km roboczego 11+050,00 do km roboczego 12+388,02). - dobudowę prawej jezdni drogi ekspresowej oraz na pozostałym odcinku długości około 10,50 km (od km roboczego 12+388,02 do km roboczego 22+890,00). Różni się nie tylko nazwa ale i kilometraż. PS. Nie ważne jak się nazywa. Ważne, że już się buduje i zanim się obejrzymy to będziemy z tej drogi korzystać:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To, że ogłoszenie przetargu obejmowało kilka zadań to nic nadzwyczajnego i nie ma nic do rzeczy. Poprostu robiąc takie piękne ujęcia autor mógł by się postarać o rzetelny opis co na tych zdjęciach jest, a na filmie jest budowa drogi S12 od mostu na Wiśle do węzła Kurów Zachód (bez węzła) i tyle. Prościej i przejrzyściej. Czasem kopiowanie urzędniczego bełkotu to nic dobrego. ;) Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem po co to pokazywać. Pokażcie jak zrobicie, a nie to rozgrzebane i zasypane śniegiem....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może po to, żeby osoby zainteresowane tym co się dzieje na budowie tej drogi miały w to wgląd. Ale najlepiej krytykować dla samego krytykowania. Ot, taka pisowska mentalność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Film jest robiony również za zgodą inwestora i wykonawcy, tak więc musi być zatytułowany zgodnie z  zamówieniem - stąd S17. GDDKiA buduje II etap OP jako  łacznik S17 do mostu w Puławch, bo gdybyśmy czekali na budowę jako S12, prawdopodobnie czekalibyśny kolejną dekadę. Po budowaniu droga z pewnością będzie oznakowana jako S12, więc nie ma sensu "bić piany". Taka ciekawostka - przez kilka miesięcy 2018 S12, będzie o te 12 km dłuższa od S17 - właśnie o długość OP
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...