Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Cała naprzód! Wyburzyć Wawel. Polska zasługuje na nowoczesne zabytki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cała naprzód! Wyburzyć Wawel! Polska zasługuje na nowoczesne i bezpieczne zabytki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wawel jest zabytkiem. Dom Chemika nim nie jest :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Guest (10 grudnia 2015 o godzinie 21:35) Wawel jest zabytkiem. Dom Chemika nim nie jest :) Jakby nasi przodkowie chcieliby być tak postępowi, jak wy w tych komentarzach, to oglądalibyśmy Wawel na obrazkach i rycinach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Aleksandro Kozak-Kotowska, Pani jako plastyk powinna pierwsza powinna ostro potępić niszczenie takich wartości z minionych epok jak płaskorzeźby, mozaiki i wiele innych detali wystroju DCH. Twardo i stanowczo. "Decyzję o ostatecznym zakresie prac przy przebudowie pozostawiam jednak osobom kompetentnym, dyrekcji Zarządu Inwestycji Miejskich i władzom miasta". - Ta wypowiedź żywo przypomina wypowiedź człowieka Homo-sovieticus... To Pani jest plastykiem, czy dyrekcja Zarządu Inwestycji Miejskich ma mieć wyczulony zmysł estetyki i wrażliwość na sztukę? Fajnie by było, jakby miała, ale z doświadczenia wiemy, że osoby na "stołkach" są ignorantami jeśli chodzi o sztukę i nie tylko. Czemu Pani, jako plastyk jest kompletnie bierna i przygląda się z boku, nie zabierając głosu? To smutne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co stowarzyszenie z Warszawy się wtrąca do Puław? Niech sobie w stolicy porządki zaprowadzają.
Wszystkim wypowiadajcym się w tym duchu oczywiście nie przyszło do głowy że w Warszawie mieszkają i pracują rodowici Puławianie którzy przyjeżdzają do rodzinnego miasta i widzą co z architekturą Puław wyrabia lokalny samorząd. I to oni spowodowali że Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze wsparło akcję ratowania Domu Chemika w sytuacji gdy żadne z lokalnych stowarzyszen nie zainteresowało sie ochroną architektonicznego dziedzictwa Puław.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystkim wypowiadajcym się w tym duchu oczywiście nie przyszło do głowy że w Warszawie mieszkają i pracują rodowici Puławianie którzy przyjeżdzają do rodzinnego miasta i widzą co z architekturą Puław wyrabia lokalny samorząd. I to oni spowodowali że Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze wsparło akcję ratowania Domu Chemika w sytuacji gdy żadne z lokalnych stowarzyszen nie zainteresowało sie ochroną architektonicznego dziedzictwa Puław.
  Żeby za 15 lat z warszawki mogli przyjechać do rodzinnego miasta i pokazać piękny zabytek dzieciom. To my go użytkujemy i to nam ma służyć jak najlepiej, a nie podtrzymywaniu sentymentów z dzieciństwa warszawce. Widzieliście jakikolwiek inny dom kultury w Polsce? Naprawdę jesteśmy daleko, w zwykłych mieścinach są piękne funkcjonalne nowe budynki. Róbcie ferment dalej to gdzie indziej będą inwestować a u nas dalej będziemy się kłócić. Te bohomazy na suficie w sali widowiskowej to dzieło sztuki? :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tamtych czasach architekci myśleli trochę dalej, niż o stawianiu klocków obudowanych pustakami. Czasem liczyła się estetyka i nowatorskie pomysły - stąd duże przeszklenia. Rozumiem, że najbardziej interesującym budynkiem jest według Ciebie pięknie otynkowany modus czy bunkrowaty hermes? Co z tego, ze nie wygląda, ma doskonałe właściwości termiczne!
Brak Ci jaj padlino, żeby się własnym nickiem podpisać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Żeby za 15 lat z warszawki mogli przyjechać do rodzinnego miasta i pokazać piękny zabytek dzieciom. To my go użytkujemy i to nam ma służyć jak najlepiej, a nie podtrzymywaniu sentymentów z dzieciństwa warszawce. Widzieliście jakikolwiek inny dom kultury w Polsce? Naprawdę jesteśmy daleko, w zwykłych mieścinach są piękne funkcjonalne nowe budynki. Róbcie ferment dalej to gdzie indziej będą inwestować a u nas dalej będziemy się kłócić. Te bohomazy na suficie w sali widowiskowej to dzieło sztuki? :D  
Za 15 lat to nie będzie do czego przyjeżdzać... Widzielismy domy kultury w innych miastach. Ponizej link do galerii zdjec Domu Kultury w Katowicach zbudowanego w 2014. Podobieństwo do architektury Domu Chemika (zwlaszcza pawilonu wystawowego ktory ma isc pod kilof) jest uderzajace. http://blog.kielkowski.com.pl/wp/2015/01/miejski-dom-kultury-katowice-dab/ To tzw. "wy" dopuściliscie do tego że z zajebistego architektonicznie miasta zrobiono stolicę styropianu, reklamowych szmat i supermarketów w samym centrum Najwiekszym bohomazem w mieście jest nowa elewacja Izabelli a nie sufity sal widowiskowych w DCH
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brak Ci jaj padlino, żeby się własnym nickiem podpisać?
  A Ty masz takie jaja, żeby się podszywać pod naczelnika i wyzywać innych od padlin, prawda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za 15 lat to nie będzie do czego przyjeżdzać... Widzielismy domy kultury w innych miastach. Ponizej link do galerii zdjec Domu Kultury w Katowicach zbudowanego w 2014. Podobieństwo do architektury Domu Chemika (zwlaszcza pawilonu wystawowego ktory ma isc pod kilof) jest uderzajace. http://blog.kielkowski.com.pl/wp/2015/01/miejski-dom-kultury-katowice-dab/ To tzw. "wy" dopuściliscie do tego że z zajebistego architektonicznie miasta zrobiono stolicę styropianu, reklamowych szmat i supermarketów w samym centrum Najwiekszym bohomazem w mieście jest nowa elewacja Izabelli a nie sufity sal widowiskowych w DCH
  Dokładnie. Najlepsze, jak ktoś jest ignorantem, mówi "spójrzcie, jak budują w innych miastach", a tymczasem najnowocześniejszy dom kultury oddany do użytku w 2014 roku wygląda i ma założenia BARDZO PODOBNE jak Dom Chemika.   Otynkowaliście miasto, pomazialiście, zrobiliście z niego cyrk na kółkach - i kto chce teraz mieszkać w tym mieście? Takiego urbanistycznego bałaganu jak w Puławach aktualnie nie ma chyba nigdzie - z naprawdę dobrze rozplanowanego miasta zrobił się śmietnik, każdy stawia co chce, gdzie chce i jak chce, a, że rodacy gustu nie mają, efekty mamy jak widać... Fajne pawilony z lat 60,70 o architekturze podobnej, jak w tamtych czasach we Francji, Włoszech wyglądają obecnie jak trzeci świat, albo adaptacje rodem z Rosji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A Ty masz takie jaja, żeby się podszywać pod naczelnika i wyzywać innych od padlin, prawda?
Mam takie jaja że ci jeszcze oczy zasłonią. Twoje płacze na forum nic nie dadzą. Już raz ci mówiłem, gdzie masz iśc popłakać z podobnymi do ciebie.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam takie jaja że ci jeszcze oczy zasłonią. Twoje płacze na forum nic nie dadzą. Już raz ci mówiłem, gdzie masz iśc popłakać z podobnymi do ciebie.
  Brawo! Takimi odpowiedziami bardzo pomagasz ukazać ludzi, którzy są za przebudową w odpowienim świetle. Chamstwo, prymitywizm, nienawiść, tyle się wylewa z waszych postów. Coś jeszcze? :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo! Takimi odpowiedziami bardzo pomagasz ukazać ludzi, którzy są za przebudową w odpowienim świetle. Chamstwo, prymitywizm, nienawiść, tyle się wylewa z waszych postów. Coś jeszcze? :)
Jeszcze wiele rzeczy o których dzieci płaczące po komunie nie maja pojęcia, Taki jest wygląd wasz - ludzi bez honoru, podszywów i oszustów.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam takie jaja że ci jeszcze oczy zasłonią. Twoje płacze na forum nic nie dadzą. Już raz ci mówiłem, gdzie masz iśc popłakać z podobnymi do ciebie.
Przeciwnicy przebudowy DCH mnożą Ci się w oczach. Na tamtym forum rozmawialeś ze mną. Napiszesz cos merytorycznego czy mam Cie znowu zgasić tak jak tam (dla nie znajacych tematu - dyskusja pod artykułem o przebudowie dworca Puławy Miasto)  Czy działania w obronie DCH cos dadza czy nie, to sie jeszcze zobaczy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam takie jaja że ci jeszcze oczy zasłonią. Twoje płacze na forum nic nie dadzą. Już raz ci mówiłem, gdzie masz iśc popłakać z podobnymi do ciebie.
Przeciwnicy przebudowy DCH mnożą Ci się w oczach. To ze mna rozmawiałes przy okazji artykułu o przebudowie Dworca Pulawy Miasto. Napiszesz cos merytorycznego czy mam Cię znowu podsumowac tak jak w tamtej dyskusji? Tam nie raczyłes mi odpowiedzieć Czy działania w obronie DCH cos dadzą czy nie to sie jeszcze zobaczy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem Puławiakiem i w pełni popieram remont i przebudowę Domu Chemika. Puławy zasługują na nowoczesny obiekt, który będzie służył pokoleniom. Czas obecnego Domu Chemika przeminął. Można go nazywać modernizmem, barokiem czy rokokoko, ale to nie zmienia faktu, że nie tylko wizualnie, ale również konstrukcyjnie i funkcjonalnie jest to obiekt czasów słusznie minionych. Czas na nowe i bardziej ergonomiczne i bezpieczne rozwiązania. Mozaiki z tłuczonych talerzy to nie jest coś nad czym należy płakać. Idziemy do przodu.
Tak poszlismy do przodu że aż oczy bolą jak się patrzy na "nowoczesne" puławskie realizacje. A jak już pozbylismy sie z Puław modernizmu to weźmy się za klasycyzm. W kolejce czeka Pałac Czartoryskich. Po oklejeniu styropianem na pewno dostanie certyfikat energetyczny. Mozaiki z "tłuczonych talerzy" w Domu Chemika zastąpmy wykończeniami autorstwa wybranych w przetargu za najnizsza cene Wieśka i Zdziśka, którzy urządzą wnętrza za pomocą wiaderka gipsu. Dom Chemika wymaga remontu i tego przecież nikt nie kwestionuje. Tyle ze mozna go zmodernizować i dostosować do wspólczesnych potrzeb zachowując jego architekturę. Ale c tam, lepiej władować kasę w podziemny parking i budynek na którym za 5 lat nikt nie zawiesi oka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak poszlismy do przodu że aż oczy bolą jak się patrzy na "nowoczesne" puławskie realizacje. A jak już pozbylismy sie z Puław modernizmu to weźmy się za klasycyzm. W kolejce czeka Pałac Czartoryskich. Po oklejeniu styropianem na pewno dostanie certyfikat energetyczny. Mozaiki z "tłuczonych talerzy" w Domu Chemika zastąpmy wykończeniami autorstwa wybranych w przetargu za najnizsza cene Wieśka i Zdziśka, którzy urządzą wnętrza za pomocą wiaderka gipsu. Dom Chemika wymaga remontu i tego przecież nikt nie kwestionuje. Tyle ze mozna go zmodernizować i dostosować do wspólczesnych potrzeb zachowując jego architekturę. Ale c tam, lepiej władować kasę w podziemny parking i budynek na którym za 5 lat nikt nie zawiesi oka.
  Oni wierzą, że ta elewacja będzie wyższej klasy niż aluminiowe panele domu chemika. Dostaną tynk baranek, który za 5 lat będą zdobiły zacieki z brudu, ale spokojnie, Puławianie to kupią, jak wiele rzeczy, które im cudowny UM funduje... a, że sztuka zostanie zniszczona przy okazji? A kogo to obchodzi w tym mieście...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeciwnicy przebudowy DCH mnożą Ci się w oczach. To ze mna rozmawiałes przy okazji artykułu o przebudowie Dworca Pulawy Miasto. Napiszesz cos merytorycznego czy mam Cię znowu podsumowac tak jak w tamtej dyskusji? Tam nie raczyłes mi odpowiedzieć Czy działania w obronie DCH cos dadzą czy nie to sie jeszcze zobaczy...
To ciekawe, a co mówią lekarze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ciekawe, a co mówią lekarze?
Wow, naprawdę. Błyskotliwość i głebia tej wypowiedzi wprost zwaliły mnie z nóg. Powinni Cię wziąć do Urzedu Miasta na rzecznika prasowego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...