Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czym oddychamy w Puławach? Nie wiadomo

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 13 stycznia 2017 r. o 16:38 Powrót do artykułu
Prosimy więc o tańszy gaz i będziemy grzać ekologicznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Puławy z taką ilością instytutów naukowych, naukowców i wielką chemią nie mają stacji, która monitorowałaby powietrze i wodę w Puławach i okolicy? Czegoś tu nie mogę zrozumieć!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech dadzą ludziom na rachunki za to ogrzewanie gazowe czy elektryczne. Do sieci też sam się nikt nie podłączy. Jak na dworze jest -20 C to ludzie mają gdzieś poziom jakichś cząsteczek i trudno im się dziwić. Ale to fakt: na Śląsku jest gorzej. Wróciłem z Kędzierzyna i krótko mówiąc jeden wielki syf!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brzmi bardzo groźnie! Wikipedia: Benzopireny, C20H12 – dwa organiczne związki chemiczne z grupy wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych. Są związkami silnie rakotwórczymi. Zbudowane są z pięciu skondensowanych pierścieni benzenowych. Zawierają czteropierścieniowy szkielet pirenu z dołączonym dodatkowym pierścieniem benzenowym. Tworzą dwa izomery strukturalne różniące się miejscem przyłączenia pierścienia benzenowego do pirenu: Porównanie izomerów [a] i [e] Benzo(a)pyrene numbered.png Benzo(e)pyrene numbered.png benzo[a]piren {\displaystyle \scriptstyle T_{t}} {\displaystyle \scriptstyle T_{t}} 176,5 °C {\displaystyle \scriptstyle T_{w}} \scriptstyle T_w 495 °C benzo[e]piren {\displaystyle \scriptstyle T_{t}} {\displaystyle \scriptstyle T_{t}} 178 °C {\displaystyle \scriptstyle T_{w}} \scriptstyle T_w 492 °C Występują w dymie podczas spalania niecałkowitego, m.in. w dymie tytoniowym (dym z 1 papierosa zawiera 0,16 μg tej substancji), w smogu powstającym w wyniku niskiej emisji – przede wszystkim wskutek spalania węgla, w mniejszym stopniu – śmieci (najczęściej tworzyw sztucznych) oraz także częściowo jako emisje transportowe[1]. Stężenie benzopirenów w powietrzu jest jednym z parametrów oceny jakości powietrza[2]. Z powodu obecności w dymie, benzopireny dostają się do żywności podczas wędzenia potraw. Duża ilość benzopirenów, ok. 1,5%, znajduje się w smole pogazowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Azotoksy wszystkich was zabija. Powoli, skutecznie. Jak dawniej większość załogi. Każdy kto pamięta martwy las wie o czym mówię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba nie wiesz o czym mówisz. Las usechł z powodu obniżenia wód gruntowych a nie z powodu emisji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Puławach nie ma takich pomiarów? To skandal. Badają róźne zarazy z całej Polski, a powietrza nie monitorują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na osiedlu "górna-kolejowa" w Puławach niektórzy to nie wiem czym palą, ale z kominów czasem wali czarny dym, a śmierdzi, że udusić się można we własnym domu - zaciąga dym przez wentylację. Nie wiem, ani razu nie widziałem strażnika miejskiego, a tak pieprzyli, że będą sprawdzać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DZIENNIK WSCHODNI -- ZANIM COS NAPISZECIE SPRAWDŹCIE WCZEŚNIEJ JESLI CGODZI PUŁAWY PULAWY MAJA STACJE NA UL KARPIŃSKIEGO JAKOŚĆ POWIETRZA BARDZO DOBRA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Zapewniam, że te wartości z pewnością" - pewnie powinienem mu wierzyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...