Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Zuzyjesz mniej - płacisz więcej. Logiczne nie? Czego nie rozumita?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zuzyjesz mniej - płacisz więcej. Logiczne nie? Czego nie rozumita?
Nabijasz się ale niestety tak to działa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te podzielniki to się nadają do .... a oprócz tego dodatkowo trzeba ponieść opłatę za rozliczenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"(...)jeśli mieszkańcy danego bloku zużyją jej mniej, to podwyższa cenę – tłumaczy prezes OPEC. " Mógłby prezes jeszcze raz wytłumaczyć dla tych co nie zrozumieli?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja w lublinie w spółdzielni na czubach poinformowałem że chce zlikwidować grzejnik w przedpokoju ponieważ od 10 lat jest on zakręcony i nieurzywany oraz zabudowany szafą, a jest na nim zainstalowany podzielnik.Pani poinformowała mnie że nie bardzo mi sie to opłaca ponieważ będę miał większe opłaty po likwidacji grzejnika naliczane z m2 , z tego powodu że grzeje mnie klatka schodowa i rury w pionach kanalizacyjnych i inni sąsiedzi.Jeszcze jedna historia to taka że blok od 2 lat jest ocieplany a opłaty takie same jak przed ociepleniem. Komu robimy dobrze? napewno nie sobie.Tak samo było z wodą jak cały lublin został opomiarowany licznikami wody i wtedy okazało sie że trzeba podniesc cenę wody bo zurzycie jest małe i małe zarobki ma mpwik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zuzyjesz mniej - płacisz więcej. Logiczne nie? Czego nie rozumita?
Tak niestety działa ten system !!! Jest prosty układ -wpływy do spółki, tak jak do sklepu czy innego goowna,  nie mogą spaść !!! Z nich rozliczana jest kadra kierownicza !!! Taka nowa solidaruchowa ekonomia -próbujesz się ratować , to solidaruchy popierane przez plebanów zrobią wszystko, abyś był po same uszy w szambie !!! Ale przecież to pracownicy zakładów azotowych w 1981 roku wchodzili na kominy i walczyli o "nowy ład i porządek"...Szkoda,że nie było wówczas dobrych snajperów...!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak to jest jak się wpuszcza monopoplistę do rozliczeń. Na czechowie - wymiana podzielników na prawie 2x droższe, Zużycie takie samo a płacę więcej za rozliczenie, które możnaby robić w excellu. Wodomierzy cena około 100zł za wodomierz bo miało być pięknie i radiowo. Efekt - rozliczenia odczytywane zdalnie są dłużej rozliczane ... bo im nie wychodzi. Za drugi kwartał były na koniec lipca czyli później niż wpisywane ręcznie do systemu. Panie w zaządzie tłumaczyły " że im się woda rozjeżdża ..." Pozostawiłam to bez komentarza..... No a wodomierze też przeszło 2x droższy niż w sklepie..   Dlaczego w innych spółdzielniach ta sama firma rozlicza dużo taniej????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W blokach komunalno-socjalnych które posiadają własną kotłownie zaliczkowo z m2 płaci się 5 zł. To ile zużyje się materiału grzewczego nie ma wpływu na stawki dla mieszkańców ponieważ reguluje to jakieś tam rozporządzenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie dalej myślcie, że podzielniki ciepła montowane w Polsce przez firmę Ista i Metrona daja nam oszczędność, że każdy płaci za siebie. Guzik prawda, tyle wam powiem. Dawno bym zrezygnował z podzielników ciepła, ale niestety parę osób w bloku nie chce rezygnacji (bo płacą za siebie), a jesli kilka osób zrezygnuje to te złodziejskie firmy wszystkie straty ciepła na rezyygnujących walą. Pamietajcie, macie podzielniki macie goowno nie ciepło w mieszkaniach, macie grzyba na ścianach i macie dużo mniej w portfelach. Te firmy tych rozliczeń za darmo nie robią, tylko krocie sobie za to liczą. Spóldzielnie zadowolone, bo mniej roboty a kasa taka sama. Rozygnować z podzielników całymi blokami bez wyjątku a zagraniczne firmy nie będą was kroiły na kasę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zmniejszam głowicę na grzejniku w kuchni na MINIMUM, gotuję palnikami gazowymi, i nawet po otwarciu okna jest ciepło w kuchni jak diabli. OPEC nadal pobiera duże opłaty ponieważ czujnik z grzejnika NADAL odparowuje czynnik i wskazuje duże zużycie?! Czas iść ze sprawą do SĄDU... bo czujnik pokazuje zużycie ciepła, które nie zostało dostarczone przez OPEC
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mniej grzałam oszczędzałam to zwrotu nie było tylko współdzynnik podnieśli, że wyszłam na 0. Złodziejski system!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli wszystko się zgadza, jeśli bardziej chcemy oszczędzić to podwyższają cene. No to obywatele, odkręcajmy zaworki, będzie taniej :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile bym nie oszczędzała to zawsze muszę dopłacać, i to nie mało! A w domu mam tylko 2 kaloryfery. Najgorsze jest to, że rozmawiałam z sąsiadami - oni też prawie wcale nie grzeją, zakładają ciepłe swetry, gorąca herbata i w chłodzie siedzą, przychodzi rozliczenie i co? Muszą dopłacać 400 czy 500 pln. Czy to jest normalne?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chociaż jestem mieszkańcem Lublina sam mam podzielniki elektroniczne Isty z czego nie jestem zadowolony. Na FB jest grupa ludzi która opisuje swoje batalie z zarządcami budynków w sprawie usunięcia ww. podzielników. https://www.facebook.com/groups/1583398605230888/?fref=ts , lub po prostu wpiszcie sobie hasło "podzielniki" . Miła lektura która może Wam pomóc. ps.Panie prezesie woda cyrkulacyjna występuje w obiegu ciepłej wody użytkowej, a w ogrzewaniu jest woda obiegowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te podzielniki to czysta fikcja. Rozumiem gdyby mierzony był przepływ ciepłej wody a nabijanie impulsów to walenie kota .... Oni nie dopuszczają pomyłek. Opec tak czy siak musi wyjść na swoje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Łęcznej, w SM Skarbek, po ociepleniu bloku i wymianie okien wzrósł czynsz i opłaty za ogrzewanie. Spółdzielnie mieszkaniowe, ten relikt z PRLu, powinien być zlikwidowany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ustawiam głowicę na grzejniku w kuchni na MINIMUM, gotuję palnikami gazowymi i nawet po otwarciu okna jest ciepło jak diabli. OPEC nadal pobiera duże opłaty ponieważ czujnik z grzejnika NADAL (!) odparowuje czynnik i wskazuje duże zużycie?! Czas iść ze sprawą do SĄDU... bo czujnik pokazuje zużycie ciepła, które nie zostało dostarczone przez OPEC
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Elektorat w ogóle na podzielnikach może czuć się po całości wydymany. Zarobili : ich producenci, handlowcy, zarządy spółdzielni - łapówki, firmy dokonujące odczytów i rozliczeń. A za to wszystko zapłacili lokatorzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"a jeśli mieszkańcy danego bloku zużyjąjej mniej, to podwyższa cenę -tłumaczy prezes OPEC". Wynika z tej wypowiedzi, że kto oszczędza ten jest frajer bo zapłaci więcej. Czy tak jest prezesie opec-u?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te podzielniki to przekręt jakich mało płacę więcej a mam zimniej wcześniej (przed założeniem podzielników) było ciepło i płaciło się duuużo mniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...