Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
wszędzie jest ten sam problem - ludzie płacą za fikcję, za to co policzy sobie spółdzielnia a niwe za faktyczne koszty ogrzewania. Te podzielniki służą do rozliczania kosztów spółdzielni - płacimy za tych, co nie płacą nic. Czemu tego nikt nie kontroluje???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie to skrzyknąć się i podziękować za to ustrojstwo. Wrócić do rozliczeń ryczałtowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A te podzielniki to na podstawie jakiego wzoru się rozlicza bo nikt nie jest chyba w stanie na to pytanie odpowiedzieć...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie obejżałem sobie rozliczenia z poprzednich lat. Na nowym rozliczeniu w tajemniczy sposób znika parametr "współczynnik grzejnika" przez który była mnożona liczba odczytana z podzielnika, to jeszcze jest mnożone przez "współczynnik redukcyjny". Nie pomnożenie przez wsp. grzejnika zawyża nam znacznie sumę jednostek która jest mnożona przez cene jednostkową a to daje już kwotę w PLN. Może to wyglada na zagmatwane ale polecam analize z rozliczeniem w reku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A te podzielniki to na podstawie jakiego wzoru się rozlicza bo nikt nie jest chyba w stanie na to pytanie odpowiedzieć...
  Jest opis na stronie opecu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozliczenie ciepla w tym roku jest wielkim oszustwem gdyz pominieto w rozliczeniu wspolczynnika grzejnikow.Jest to decyzja szef opec gdyz w ten sposob zwiekszyl swoje zyski o 30 procent co wynika tylko z mojego rozliczenia.W malym pokoju mam 5 zeberek w wiekszym 12 zeberek.Z ROZLICZENIA WYNIKA,ZE DODANO SUME ZUZYCIA I POMNOZONO PRZEZ WSPOLCZYNNIK PIETRA.z TEGO WYNIKLO,ZE 5 ZEBEREK TAK JAK 12 ZEBEREK SA TAKIMI KOSZTAMI ZUZYCIA.Jest to paranoja i najwiekszy kant opecu za towarzysza Jablonskiego.Mysle,ze wladze miasta przypomna po co jest opec i komu ma sluzyc.Sluza sobie pobierajac za siedzenie wysokie pobory kpiac z biednych mieszkancow miasta Pulawy.Jest wina bedzie i kara tego goscia nalezy przeslac w niebyt za swoja nonszlacje a moze i glupote.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
współczynnik grzejnika był jeszcze w zeszłym roku od tego rogu zniknął...................
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czas rozwiązac ten problem ,zlikwidowac SPM ,bo z chwilą wykupu mieszkan powinni rozliczac sie z mieszkancami ,ktorzy posiadajją akt notarialny .to od nich przechodz,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,a nasze rachunki ,ciepla i wody ,i jeszcze naliczają wirtualne i zaliczki na wodę ,NO ALE CÓZ OD PREZZYDENTA TO ZALEZY ,ABY ZROBIL PORZ,,,,,,,,,,,,ADEK BO PŁACIMU DLA NIEGO PODATEK OD GRUNTU NA KTÓRYM STOI BLOK ,A SPM NADAL BEZPRAWNIE ROBI CCO CHCE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PODZIELNIKI DO OSZUSTWO w całej Polsce. Nawet jak zdemontujecie kaloryfery. czyli zużycie ciepła miejskiego będzie wynosić ZERO, a będziecie ogrzewać np. prądem, to i tak ciecz z podzielnika pod wpływem tego ciepła będzie powoli parować i kontroler spisze stan, a spółdzielnia wypisze rachunek za zużycie ciepła miejskiego, którego przecież nie pobraliście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedno jest pewne, gdyby podzielniki nie przynosiły korzyści OPECowi nie byłyby tak ochoczo montowane :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech prezes Jabłoński sobie przypomni czym za komuny wywożono niechcianych urzędników. Jest to taki pojazd z jednym kółkiem a nazywa się TACZKA. Już czas na tego obłudniaka. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech prezes Jabłoński sobie przypomni czym za komuny wywożono niechcianych urzędników. Jest to taki pojazd z jednym kółkiem a nazywa się TACZKA. Już czas na tego obłudniaka. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego w żadnym urzędzie nie ma podzielników ciepła, czyżby tam się nie oszczędzało :) Jak w ogóle rozliczane są takie placówki publiczne ? Ile za m2 im wychodzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak mieszkałem kiedyś w bloku to też byłem zaskoczony tymi rachunkami. Czasem zakręcałem kaloryfery a rachunki się nie zmieniały (dziwne). Najlepsze jak sprzedawałem mieszkanie. Zażyczyłem sobie odczyt w dniu, w którym opuszczałem mieszkanie bo nie chciałem płacić za "nie swoje". Przyszli kolesie z Metrony i odczytali. Potem poszedłem z tym kwitem do spółdzielni Południe a tam koleś powiedział, że on tego nie może uwzględnić bo jego algorytm nie uwzględnia odczytów na życzenie. Dupa nie obsługa w SM Pułudnie. W końcu rozliczenia otrzymywałem z SM Południe a nie z OPEC. OPEC z tego co wiem wysyła rachunek do spółdzielni za cały blok, a spółdzielnia dzieli to na mieszkania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PODZIELNIKI DO OSZUSTWO w całej Polsce. Nawet jak zdemontujecie kaloryfery. czyli zużycie ciepła miejskiego będzie wynosić ZERO, a będziecie ogrzewać np. prądem, to i tak ciecz z podzielnika pod wpływem tego ciepła będzie powoli parować i kontroler spisze stan, a spółdzielnia wypisze rachunek za zużycie ciepła miejskiego, którego przecież nie pobraliście.
I że też jeszcze żaden cwany Polak nie wpadł na to by zaizolowac podzielnik tak by czynnik nie odparowywał? Podobno słoma i wosk to najlepsze izolatory naturalne xD 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak niestety działa ten system !!! Jest prosty układ -wpływy do spółki, tak jak do sklepu czy innego goowna,  nie mogą spaść !!! Z nich rozliczana jest kadra kierownicza !!! Taka nowa solidaruchowa ekonomia -próbujesz się ratować , to solidaruchy popierane przez plebanów zrobią wszystko, abyś był po same uszy w szambie !!! Ale przecież to pracownicy zakładów azotowych w 1981 roku wchodzili na kominy i walczyli o "nowy ład i porządek"...Szkoda,że nie było wówczas dobrych snajperów...!!!
nie wiem co to ma wspólnego z tematem artykułu :) ale sugeruje mimo wszystko większy szacunek do ludzi pracy, czy to w kontekście załogi azotów w 81 roku czy teraz. co by nie mówić to dzięki obecności zakładów miasto mogło się rozwijać, i rozwija się cały czas
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Współczynnik oceny  dla każdego pomieszczenia inny zależny od położenia - takie wyjaśnienie uzyskałam w Opec trzy  lata temu. W tym roku aby nie być stratnym ( z mojej strony niskie zuzcie ciepła) podniesiono współczynnik oceny. ???? Ja nie zmieniłam położenia mieszkania!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
współczynnik oceny pozostał bez zmian, usunięto współczynnik grzejnika !! pisałem o tym wcześniej, zresztą nie tylko ja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
współczynnik oceny pozostał bez zmian, usunięto współczynnik grzejnika !! pisałem o tym wcześniej, zresztą nie tylko ja
chyba u Ciebie pozostał bez zmian bo u mnie magicznie wzrósł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
współczynnik oceny pozostał bez zmian, usunięto współczynnik grzejnika !! pisałem o tym wcześniej, zresztą nie tylko ja
chyba u Ciebie pozostał bez zmian bo u mnie magicznie wzrósł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...