Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Kupili towar od jakiegoś anonimowego gościa i przelali mu kasę zamiast pojechać i odebrać osobiście?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedyny bezpieczny sposób na zakupy poza portalami przejmującymi ryzyko zakupu na siebie (np. Allegro od określonej kwoty i określonym procentowo udziale ryzyka) jest opłacenie przesyłki z opcją wcześniejszego sprawdzenia zawartości. Taką możliwość oferuje NIESTETY tylko Poczta Polska. Warto o tym pamiętać, gdy mamy zamiar zrobić poważniejszy zakup. Jeżeli sprzedający nie ma chęci, a wręcz zapiera się wszystkimi swymi łapami przed taką opcją przesyłki. To możemy być pewni na 100%, że mamy do czynienia z oszustem. Przesyłka kurierska daje nam moźliwość sprawdzenia zawartości paczki, lecz po uprzednim opłaceniu przesyłki. Co się stanie, gdy zamiast komórki otrzymamy cegłę? Na pewno kurier nie odda nam tych pieniędzy, bo to później on, a nie firma kurierska będzie walczyć o zwrot wyłudzonych pieniędzy. Niemniej i tutaj warto pamiętać, by zawartość paczki sprawdzić przy kurierze. Szkoda, że nie istnieje lista firm, które nie okazały się zwykłymi oszustami lub na odwrót. Tak jak istnieje "czarna lista markowych" zegarków. Bardzo przydatna rzecz zanim ktoś uwierzy, że przeceniony zegarek na 1.000 złotych był warty 10.000zł. A faktycznie wystawiono w miarę przyzwoity zegarek za góra 300 zł. No i trzeba mieć dużo wiary, by nie rzec wprost nie być naiwnym, że zegarek za 10.000zł może nieposiadać szafirowego skiełka ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@DOgb... a ty byś jechał na drugi koniec Polski po komórkę? A jeżeli ta osoba pracuje,mto będziesz czekał na niego do końca zmiany? Po to wymyślono przesyłki kurierskie. Warto jednak wiedzieć jak bezpiecznie robić zakupy. Ja kupuję biżuterię z Polski. Nie sparzyłem się na diamanti.pl, porządnie zapakowany towar, ubezpieczony i bardzo tani jak na jakość towaru. Raczej jechać po odbiór osobisty z Niemiec byłby całkowicie nieopłacalny. Zaufałem, bo ma sklep stacjonarny, własny internetowy oraz jest Supersprzedawcą na Allegro. I co najważniejsze trzyma stały kontakt i reaguje na uwagi. Przy pierwszej przesyłce w certyfikacie dianentu brakowało oceny szlifu. Ponoć w zwyczaju jest dodawany tylko od pewnej wielkości kamienia. Jednak przy kolejnych przesyłkach był pełny opis w certyfikacie. Lubię też robić zakupy w Empik. Zwłaszcza zabawki dla siostrzeńców. Przy znanych sklepach nawet nie muszę sprawdzać zawartości. Zdarzają się pomyłki, ale natychmiast je korygują. Dosyłają brakujące rzeczy i jest po problemie. Dlatego nie najtańszy produkt uważam za najtańszy. Komfort pewności dostawy i zadowolenia jest dla mnie bezcenny. Korzystam też z amazon.com, tego niemieckiego, no tańszy koszt dostawy. I też nie było problemu, gdy przyszła nie ta książka co trzeba. Dwa razy zaliczyli taką wpadkę. Ale ja książki kupuję prawie hurtowo ;) Uwielbiam atlasy historyczne, językowe, mam komplet książek o dialektach niemieckich (ponad setka pozycji), matematyczne, o jęz. niemieckim (wszystko od Bastiana Sicka - taki Miodek i Bralczyk w jednym, chociaż zwykły magister, a bawi się tym językiem. Bardziej znanego językoznawcy w Niemczech nie ma. A jego ksiązek brak na Uniwersytecie Śląskim?!).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Swoją drogą coś słabo wyłapuje się tych oszustów. Teraz modne jest naciąganie na dopłatę do paczki. Wstawiają link i żądanie niewielkiej dopłaty... a po zalogowaniu wyczyszczą nam konto. Słyszałem o tym w programie "997", a niedawno przyszedł do mnie sms treści: "Twoja przesylka zostala wstrzymana, powod - nadwaga. Ureguluj naleznosc 1.49 PLN, aby unikac zwrotu przesylki do nadawcy - ***s://dhl24-paczka.c..../7...". Najciekawsze jest to, że sms przyszedł z numeru +459910022. Ani to numer polski, ani niemiecki. Trzeba niestety uważać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...