Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Boże, jaki głupi tytuł. Skąd autor wie, że mieszkańcy nie chcą? Sondę robił, albo jakieś badanie? Ja na przykład jestem mieszkańcem i bym chciał. Podejrzewam, że większość innych mieszkańców gdyby miała możliwość skorzystania ze stabilnego i szybkiego światłowodu też wolałaby taką opcję zamiast lokalnej kablówki, która co jakiś czas ma przerwy w sygnale czy mobilnego internetu, który też do super stabilnych nie należy. Problem polega na tym, że mamy durne przepisy w tym naszym kraju, i MPWiK nie może sam świadczyć usługi, tylko musi szukać jakiegoś operatora. A operator woli inwestować w większych miastach gdzie ma lepszy rynek. Także nie jest prawdą, że mieszkańcy nie chcą, tylko póki co nie mają takiej możliwości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta inwestycja to tylko wierzchołek góry lodowej. W naszym województwie jest kilkaset kilometrów nikomu niepotrzebnej linii światłowodowej wybudowanej z dotacji unijnej. Można było te pieniadze na jakiś pożyteczniejszy cel przeksiegować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcieli by ale na pewno za drogo. Bo jak za unijne pieniądze to nie może być tanie. Tyle w temacie. Amenus.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam pod Lublinem mam ten cud techniki i co z tego jak kosztuje mnie 89zl za 30MB, a w Lublinie za to samo w tej samej firmie 35zl, jedynie prędkością konkuruje z Orange bo cenami nie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SIEĆ światłowodowa - Tyle krzyku na nic W tym kraju wybudowano wspaniałą sieć światłowodów ( za ogromne pieniądze). I co z tego ??? Tam gdzie internet kablowy był - to jest , a gdzie go nie było - to dalej nie będzie. Mieszkam pod Lublinem ( 20 km od) i jak nie miałam internetu tak dalej będzie. Operatorom ostatniej mili nie opłaca się kłaść kable do domów i podłączać ludzi - mówią, że za drogo i nie będzie zysku. A miało być tak pięknie ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to co ludzie mają obecnie czyli kablowy oferowany przez operatorów GSM - jak widać wystarcza do zwykłych potrzeb. czego potrzebny szerokopasmowy ? ściągania filmów i transmisji video HD można żyć bez tego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polacy też "nie chcą" kupować nowych samochodów ciekawe dlaczego...? "Rządzący" w swojej ignorancji nigdy nie wpadną na to, że nie wszyscy zarabiają tyle co oni i nie wszystkich stać na 89 na m-c...! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maślanka najbardziej się dwoi i troi: jak tu wykończyć kolejnego operatora; pismak chyba nie wie co pisze; klika nierozwojowych i martwych betonów, szkoda bo mogliśmy mieć Singapur a mamy jak zwykle zaścianek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Puścić sygnał tv 4k lub 8k, to beda chętni na światłowód. Ale ... o czym mowa. Ameryka na księżyc lata, a my nie wiemy, nie mamy wiedzy, do czego jest nam szerokopasmowy internet i jaka jest (jego - tego internetu szerokopasm.) przewaga nad tradycyjnym przekazem sygnału (czyli radiowo. lub telekom.) Brdzie sygnał tv 4k, to będzie potrzebny i światłowód. A nie tak, ze jedno oderwane od drugiego. Rozwój, cywilizacja idzie równomiernie, w każdym kierunku jednakowo, a nie w oderwaniu od realiów, zrobimy sobie internet szerokopasmowy i potem płacz, bo nie wiadomo do czego on komu potrzebny. Jak zwykle wina dziennikarzy i cyklistów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tam żadnej informacji nigdy na pocztę nie dostałem, że jest taka możliwość....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co ty piszesz człowieku, nigdy mnie, ani moich znajomych nikt nie pytał o internet szerokopasmowy. Wiele maleńkich miejscowości w lubelskim ma internet szerokopasmowy i płaca tyle co my w Puławach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja bardzo chętnie zobaczyłbym jakąś inna ciekawszą ofertę zin pulnet puławski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli dalej Maslankiewicz będzie zarządzał siecią żaden z operatorów nic nie zrobi szkoda że ani radni miasta ani sam prezes MPWIK nic nie jest w stanie zrobić Maslany podobno jest nieć tykalny i trzesie całymi puławski zenujasce gość bez wiedzy i kwalifikacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Temat jak z onetu czy jakiegoś pudelka. Po pierwsze nikt mieszkańców nie pytał, po drugie PSM żadnego operatora nie wpuści do swoich bloków. Skazani jesteśmy na pulnet, który działa jak działa. Nawet nie najgorzej ale ceny i prędkości stoją od lat. Prędkość jest jak najbardziej wystarczająca DL ale miło był widział większy UL i niższą cenę. Kablówka też w tej cenie oferuje mniej niż choćby UPC. Owszem można powiesić talerz jednej z dwóch popularnych operatorów cyfrowych. Ale raz że to mało estetyczne, to przy złej pogodzie występuje pokaz pikseli. Osobiście chętnie bym widział alternatywę, pewnie młodsi mieszkańcy też by taką widzieli. Dla emerytów i rencistów jest wszystko jedno, bo przyzwyczajeni do tego co mają a internetu nie używają przynajmniej w większości i nie tak intensywnie jak młodsi użytkownicy. Nikt dla 5-10 młodych rodzin z 20-30 w klatce nie będzie specjalnie światłowodu ciągnął, bo mu się to średnio opłaci. Musiałby przynajmniej konkurować ceną z tym co jest obecnie. Szybkość internetu nie jest tylko do ściągania piratów. Kto tak myśli jest ignorantem. Coraz więcej jest usług strumieniowania VOD i do tego niestety szybkość internetu jest kluczowa. Obecne 60 Mbit nawet daje radę, do fullHD, ale już przy tym nic więcej nie pójdzie. I cóż z tego że w smart TV 4K istniałaby możliwość przykładowo wypożyczyć film na VOD w 4K jak internet tego nie ogarnie? To że komuś tam jest taki internet niepotrzebny, nie oznacza że innym też.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tu jesteś w błędzie mam dużo lat i internet szerokopasmowy mnie interesuje. Emerytka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A psm, tvk pulnet w Puławach jak zwykle pseudo usługi w wysokiej cenie... TV drogie i internet a te ich kanały i internet się nadają do kosza... Nie polecam drogo, z zanikającym sygnałem.. 60 zł za 60Mb/s to jest śmieszne a 100Mb/s za 100zł to już głupota...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To może pulnet skorzysta z tego internetu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pulnet i PSM to prawie, że monopoliści w Puławach. Mogliby wykorzystać istniejące światłowody, ale nie chce im się w to pchać, bo i tak mają dobrze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O rany! Ale się tu wszyscy spuszczają nad tymi światłowodami! A niby czym one się różnią od miedzi? Odpowiedź: niczym. Nikt nie czai, że pasmo jest dzielone jak na hub-ie albo na radiówce. Czyli takie same wąskie gardło jak uplink do switcha. Wymyślają jakieś VOD-y i 8K... Ani to tyle pasma nie zużywa, ani... nie warto tego oglądać. Mniej będziesz patrzył się na te głupoty, a będziesz mądrzejszy. PS A Maślana... no cóż... wykazał się. Zrobił nikomu niepotrzebną sieć, w zawodnej i najdroższej możliwej technologii (światłowody w kanalizacji ściekowej). Miasto wcisnęło ją szkołom podlegającym pod UM, na śmiesznych zasadach - 50 zł za Megabit, minimum 10Mb/s. Czyli przychód jaki daje sieć to 500zł x liczba szkół. Oczywiście miasto samo daje szkołom pieniądze, więc wszystko jest tylko na papierze. Jak miałem doczynienia z tą siecią, to nie limitowali prędkości, żeby nie robić sobie wstydu że tylko 10Mb/s, bo... część szkół miała wtedy o wiele szybszy internet od Pulnetu i to... za darmo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...