Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Problemy społeczne Puław: Bezrobocie, przemoc i brak perspektyw

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 2 kwietnia 2018 r. o 09:39 Powrót do artykułu
"postawy roszczeniowe" -no trudno się dziwić, przykład idzie z samej góry - im się po prostu należy.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziennik wschodni stuknjicie się do Puław przyjeżdża do pracy dużo osób z innych miast m.in z Lublina wiem bo sama prowadzę rekrutację. Jeśli chodzi o młodych w mieście niektórzy wyjeżdżają a niektórzy pozostają w mieście jest że tak powiem pół na pół każdego dnia na ulicach Puław widzę bardzo dużo młodych ludzi
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma bardziej roszczeniowej grupy społecznej jak politycy wraz z rodzinami.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
P. Radosław Szczęch czy pan się dobrze czuje? Jaki dokument pracuję w urzędzie miasta Puławy nie mają problemów z pracą są duże instytuty które zatrudniają wiele osób m.in zakłady azotowe firmy usługowe a jesli chodzi o bezrobocie mamy najmniejsze z całego województwa a teraz piszecie co innego.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do azotów zatrudnisz się tylko jak masz bliskie układy z pisem.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Etam przy takich włodarzach i polytykach lokalnych to nie są żadne problemy... trzeba tylko im dać trochę czasu... aż swoje problemy w pierwszym rzędzie rozwiążą - ulokują się na kolejną kadencję, a najlepiej również i na ciepłej synekurze, pobudują i wymoszczą sobie wylle i pokupują co im tam jeszcze niezbędnie potrzebne ;)))
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co ty ***y szczęch piszesz bezrobocie a na innym artykule poprzednim ze w puławach jest najwięcej pracy a teraz raptem co innego piszesz boże co za dałn to pisze
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszyscy moi znajomi stad wyjechali, bezrobocie niby około 6%? Udawana praca za udawane pieniądze...
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Istniejące bezrobocie w Puławach to bezrobocie z wyboru albo bezrobocie pozorne, czyli rejestracja w PUP dla ubezpieczenia, a faktycznie osoba zarabia na budowie, u Dębskiego albo siedzi gdzieś na zachodzie. Odpływ mieszkańców, czy to poza miasto czy do większych osrodków, to standardzik krajowy i światowy. Zmiana trendu wymaga inwestycji odgórnych, których niestety nie będzie z powodu pchania kasy w 16 ośrodków wojewódzkich, zwabienia inwestycji prywatnych, przyjęcia emigrantów zarobkowych np z Azji, rozbudowy ośrodka szkolnictwa wyższego itd itd. Niestety taki kandydat na prezydenta, radny Maj, wciąż pier...li, że istotnym problemem Puław są Romowie i eksces w Desperado oraz alejki na skwerze :/ Prawie całą Polskę jak widać toczy zaraza czystego, bezczelnego, bezwstydnego i radośnie głupiego populizmu, napędzanego żądzą władzy bez najmniejszych przebłysków kreatywności pozytywnej :/
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hahahahah! Słychać wycie... może niektórzy włodarze w tego roku bezrobocie powiększą - chyba że znajdą rozwiązanie i do wwy abo na wyspy żeby nie generować tego problemu się wyniosą?
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cytat: "Nie ma bardziej roszczeniowej grupy społecznej jak politycy wraz z rodzinami. " Ja: Święte słowa, godne cytowania w podręcznikach ekonomii i socjologii. Zresztą jest taka książka pt.: "Klasa próżniacza", właśnie o dojeniu społeczeństwa przez polityków, księży i parę innych nieproduktywnych zawodów. A ludzie wciąż dają się robić w balona przez partie i słuchają kretynów w kampaniach przedwyborczych. Zero umiejętności w miarę niezależnego myślenia.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dalej wybieracie pisowska cholerę typu czerzyk
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WYJEMY KOMUSZKI - WYJEMY!
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problemem polegającym w całości jest podjęcie odpowiednich kroków przez samego siebie.Jeśli sytuacja życiowa staje się dla nas zbyt uciążliwa wpływa to negatywnie na nas samych.Brak pracy wśród osób młodych jest czynnikiem źle wpływającym na dalszy rozwój.Pogłębianie się tego stanu prowadzi do wielu sytuacji,w których jedynym wyjściem jest pomoc instytucji lub stanowcze pozytywne mimo wszystkiego podejście do życia.Rozwijające się problemy przemocy,alkoholizm czy patologia to zjawiska niszczące środowisko,w którym albo żyjemy albo sami je tworzymy.Więc potencjalnym wyjściem to próbować lub starać się krok po kroku wyjść na prostą,a na pewno będziemy czuć się dowartościowani.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obywatelu zrób sobie dobrze sam... a od władzy gdy właśnie sobie dobrze robi to już się stanowczo odp...
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdecydowanie wszystkim tym problemom są winni mieszkańcy, gdyż to oni sami je generują nie radząc sobie w życiu tak dobrze jak władze miasta ze swoimj rodzinamy i to cało ich ś(w)it(w)o!
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gościu (24 min temu)Nie odpowiadaj nie pytany!!!.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Puławy. Miasto z myślą o człowieku, w którym wszystkie problemy społeczne zostały już rozwiązane lub będąc generowane w sposób ciągły przez nieodpowiedzialnych mieszkańców nie mogą być rozwiązane bez eliminacji tych ostatnich. Miasto sielskie i anielskie, gdzie czas z wolna przesącza się z przez palce, a doczesne problemy człowiecze wydają się odległe i nierealne. Wymarzona ziemia obiecana, gdzie władza nie niepokojona przez nikogo może zająć się sobą, zaspokajaniem swych potrzeb i hojnym wydatkowaniem nadmiaru środków publicznych
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Istniejące bezrobocie w Puławach to bezrobocie z wyboru albo bezrobocie pozorne, czyli rejestracja w PUP dla ubezpieczenia, a faktycznie osoba zarabia na budowie, u Dębskiego albo siedzi gdzieś na zachodzie. Odpływ mieszkańców, czy to poza miasto czy do większych osrodków, to standardzik krajowy i światowy. Zmiana trendu wymaga inwestycji odgórnych, których niestety nie będzie z powodu pchania kasy w 16 ośrodków wojewódzkich, zwabienia inwestycji prywatnych,  przyjęcia emigrantów zarobkowych np z Azji, rozbudowy ośrodka szkolnictwa wyższego itd itd. Niestety taki kandydat na prezydenta, radny Maj, wciąż pier...li, że istotnym problemem Puław są Romowie i eksces w Desperado oraz alejki na skwerze :/ Prawie całą Polskę jak widać toczy zaraza czystego, bezczelnego, bezwstydnego i radośnie głupiego populizmu, napędzanego żądzą władzy bez najmniejszych przebłysków kreatywności  pozytywnej :/
  Zanim zaczniesz obrażać i oczerniać radnego Maja, zapoznaj się z protokołami z sesji czy interpelacjami zamieszczonymi na BIP. Czytam i wiem ze radny Maj wielokrotnie poruszał na sesji m. in. sprawę odpływu młodych ludzi z Puław i został wtedy wyśmiany. Tematy o których mówisz, cyganie , skwer,  w porównaniu z resztą, stanowią niewielki element jego aktywności w radzie. To, ze ludzi i często media interesuje i pozostają w pamięci wyłącznie takie zagadnienia, to sprawa emocji. Zresztą nawet na dzienniku jest mnóstwo artykułów dotyczących różnorodnych działań z pracy, rożnych radnych, nie tylko radnego Maja, Szkoda że w tym przypadku kreatywność pozytywna pozostaje poza Twoim zainteresowaniem. Pozostaje ci tylko nieobiektywna krytyka.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak. Pan Paweł ma mnóstwo dobrych pomysłów i konstruktywnych prospołecznych propozycji i rozwiązań. Niestety koalicja rządząca widząc to i sama nie będąc tak kreatywna nie chce poprzeć żadnego z nich i uwala je zanim jeszcze trafią do szerszego społecznego obiegu! Na szczęście jako kandydat na prezydenta będzie mógł je teraz wszystkie odpowiednio nagłośnić!
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.