Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Puławy. Księża proszą o podpisywanie kopert z datkami za "kolędę"

Utworzony przez Janusz_Paliwas, 4 stycznia 2021 r. o 21:10 Powrót do artykułu
hmm dziwna metoda szerzenia ideologii kościoła... a mało mają z konkordatu, funduszu kościelnego, z etatów w szpitalach, urzędach skarbowych, szkołach ?? o i te dotacje dla prawdziwka z Torunia...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hmm, wiedziałem  ,że wypowiesz się krytycznie w temacie,który ciebie kompletnie nie dotyczy.Zauwazyłem że jesteś ,,znafcą" w kazdym temacie,który inicjuje lewacki sztandar ludu.A tak naprawdę nic ci do tego ile kto daje. Chociaż jestem przekonany,że jeszcze będziesz odszczekiwał ale to typowe dla tego pokroju osobników których reprezentujesz. Zbieraj na protesty dla lewaków,bo jakoś ostatnio twoi bohaterowie się totalnie skompromitowali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hmm, wiedziałem  ,że wypowiesz się krytycznie w temacie,który ciebie kompletnie nie dotyczy.Zauwazyłem że jesteś ,,znafcą" w kazdym temacie,który inicjuje lewacki sztandar ludu.A tak naprawdę nic ci do tego ile kto daje. Chociaż jestem przekonany,że jeszcze będziesz odszczekiwał ale to typowe dla tego pokroju osobników których reprezentujesz. Zbieraj na protesty dla lewaków,bo jakoś ostatnio twoi bohaterowie się totalnie skompromitowali.
   Jak to ?? Przecież jestem ochrzczony, co prawda byłem tego nie świadomy, ale jednak jestem częścią tej grupy ideologicznej, finanasuję ją z moich podatków, więc sorki, mam prawo się wypowiadać. A że nie jest to po Twojej myśli, cóż jak mi przykro... A i nie uważam się za specjalistę w każdej dziedzinie, ale mam prawo mieć i wypowiadać swoje zdanie, czy się Ty z nim zgadzasz czy nie. Na tym polega wolność słowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na furtce do posesji moich rodziców zawsze o tej porze roku zawieszana jest tabliczka o zrozumiałej treści: " Kanalie domokrążcy niemile widziani"! Na początku doszło nawet do niemiłego zatargu z sąsiadem, ale tabliczka już po tylu latach pojawiania się nikomu nie przeszkadza, a zboczeńcy wiedzą o kogo chodzi i zaczęli omijać ich szerokim kołem! Sąsiedzka wieść głosi, że już tylko w 4 domach obleśny katabas może liczyć na otwarte drzwi. Uważam to za wielki progres na drodze do cywilizowania Lublina! I tylko pomyśleć, że ulica liczy 39 numerów!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Daj daj daj.co łaska. I podpisz sie żebyśmy wiedzieli kto jest a kto nie est szczodry. Odpustów już nie ma! Macie za to fundusz koscielny, etaty w instytucjach panstwowych i bezkarność. Do czasu! Religia oparta wylacznie na pieniadzu i chciwosci. Opasle dziady oplywajace w luksusy. Z gosposiami albo dziecmi pod sutannami. Nic wspolnego z dobrocia, jednoscia i miloscia. Jedynie ogromem ofiar zabitych, skatowanych i wykorzystanych w imie wiary w wyimaginowane bostwo. Jakim w rzeczywistosci jest pieniadz i wladza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hmm, wiedziałem  ,że wypowiesz się krytycznie w temacie,który ciebie kompletnie nie dotyczy.Zauwazyłem że jesteś ,,znafcą" w kazdym temacie,który inicjuje lewacki sztandar ludu.A tak naprawdę nic ci do tego ile kto daje. Chociaż jestem przekonany,że jeszcze będziesz odszczekiwał ale to typowe dla tego pokroju osobników których reprezentujesz. Zbieraj na protesty dla lewaków,bo jakoś ostatnio twoi bohaterowie się totalnie skompromitowali.
A dlaczego miałby się nie wypowiadać, choćby nawet był ateistą? Kler zabiera głos w sprawach np. aborcji, a przecież księża nie rodzą, ani nie płodzą [;-)] dzieci, więc też ich ten temat nie dotyczy. A resztę już przeczytałeś - skoro KK doi kasę z najróżniejszych paragrafów budżetowych, to znaczy, że wypowiadać na ten temat mogą się wszyscy płacący podatki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawę można bardzo szybko i prosto załatwić: przestać dotować wszystkie partie polityczne i zabronić dotowania z zagranicy. Kościół niechaj utrzymuje się z datków wiernych i partie też. I gwoli przypomnienia: prawo dotyczy jednako wszystkich związków wyznaniowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawę można bardzo szybko i prosto załatwić: przestać dotować wszystkie partie polityczne i zabronić dotowania z zagranicy. Kościół niechaj utrzymuje się z datków wiernych i partie też. I gwoli przypomnienia: prawo dotyczy jednako wszystkich związków wyznaniowych.
I to jest bardzo dobry pomysł!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I to jest bardzo dobry pomysł!
Więcej. W cywilizowanym świecie wierni płacą podatek na rzecz swojego Kościoła. I to stanowi źródło jego egzystencji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I to jest bardzo dobry pomysł!
Więcej. W cywilizowanym świecie wierni płacą podatek na rzecz swojego Kościoła. I to stanowi źródło jego egzystencji
 A partie, stowarzyszenia i inne koterie utrzymują się z datków swoich członków mieszkających w kraju zarejestrowania tych organizacji. I warto przy tej okazji wyrzucić na śmietnik wszystkie immunitety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na początku przemian w latach 90 ubiegłego wieku do Niemiec, do pracy wyjeżdżali Ślązacy. Podczas podpisywania umów o pracę byli pytani o wyznanie - praktycznie wszyscy mówili, że są katolikami. Katolikami większość była do pierwszej wypłaty, gdy się okazało ile marek zapłacili Kościołowi. Chyba tego obawia się Episkopat
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...