Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Puławy: Zmienią przebieg ważnej trasy, nie wytną lasu

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 27 grudnia 2016 r. o 13:55 Powrót do artykułu
Zainteresował mnie przebieg drogi zaznaczonej czerwoną linią przerywaną, wyglądający jak południowa obwodnica miasta.Gdyby została zrealizowana, ruch Opole, Kazimierz w kierunku K-wola, Kurów ominąłby Puławy.Progi na Włostowickiej i Kazimierskiej skutecznie nakłoniły by kierowców tranzytowych do omijania miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tak lipa i tak lipa, tam jest fajny teren, fajny las cisza i spokój. Ten obszar graniczy z Kazimierskim Parkiem Krajobrazowym jest kilka fajnych wąwozów, górek itp szczególnie w okolicy Piasecznicy. Warto by było sobie zostawić taki teren na rekreację, a nie wszytko zaasfaltować i zabetonować. Zaraz się gdzieś tam pewnie jakiś market pojawi, domki nowobogackich, deweloperka i lipa. Teren straci swój urok bezpowrotnie. Puławy to generalnie brzydkie miasto, wypaciane pastelowymi kolorkami, co krok to market blaszak, zabytków generalnie prawie nie ma, jak skwerek wyremontowali to się po nim chodzić nie da bo błoto, ale wypadało by dbać o te kawałki przestrzeni co jeszcze nam pozostały i nie są zniszczone przez pseudo urbanistów projektantów. Dla Puław to jeszcze tereny zielone są jakimś ratunkiem, bo drzewa i krzewy może zasłonią część maszkar budowlanych w naszym mieście. Ale niektórzy to się uparli i nagminnie skwery, tereny zielone, betonują i asfaltują, drzewa wycinają, trawniki kamieniami wysypują i mówią że jest fajnie bo miasto się rozwija.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Błoto źle, asfalt i beton znowu źle. Człowieku przeczytaj sam siebie. Nic ci nie pasuje, z wszystkiego jesteś niezadowolony, wszystko jest ohydne. Zlikwidujmy markety blaszaki, budujmy zabytki techniką z XV wieku. Po zakupy będziemy jeździć do pięknego Radomia albo Lublina. Wtedy będziesz zadowolony?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Puławy pod względem architektonicznym są ohydne, wystarczy przejść się ul. Centralną. A blaszane markety są przecież obcym kapitałem i ich właściciele wyzyskują pracowników i nie płacą podatków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Puławy pod względem architektonicznym są wspaniałe, wystarczy przejść się ul. Centralną, tasiemiec, wspomnienia dzieciństwa. A blaszane markety choć są obcym kapitałem zakupy w nich są wygodne dla mieszkańców. Wiem, że niektórzy wolą mieszkać w lesie i pożywienia szukać w runie leśnym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak gust to gust. Na Centralnej szczególnie zachwyca czarny budynek. Rozumiem że w Puławach nie ma patriotów skoro taka miłość do zagranicznego kapitału. Ciekawe czy z 500+ też porezygnowali ci patrioci?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Błoto źle, asfalt i beton znowu źle. Człowieku przeczytaj sam siebie. Nic ci nie pasuje, z wszystkiego jesteś niezadowolony, wszystko jest ohydne. Zlikwidujmy markety blaszaki, budujmy zabytki techniką z XV wieku. Po zakupy będziemy jeździć do pięknego Radomia albo Lublina. Wtedy będziesz zadowolony?
To takie rozumowanie na poziomie urbanistów z puławskiego magistratu. Na wszystko jest miejsce tylko trzeba to zaplanować i przemyśleć, skorzystać z dobrych wzorców których nie brakuje. Afalt i beton to nie jedyne materiały z których można zrobić nawierzchnię na alejkach skwerku. I taka nawierzchnia wedle projektu miała być, lekka przepuszczająca, odprowadzająca wodę z powierzchni, ale mądre urzędowe głowy coś pozmieniały i teraz jest jak jest. Niech mi Pan wierzy, że za takie pieniądze jakie są wydawane w Puławach na inwestyce miejskie to można realizować fajne i przyjazne dla ludzi projekty. Tylko trzeba skorzystać z wiedzy ludzi którzy się na tym znają. Przed tym trzeba jeszcze mieć dobry plan zagospodarowania przestrzennego, żeby nie było takich kwiatków jak z blaszakiem budowlanym przy ul. Gościńczyk. Na błoto też jest miejsce, ale poza miastem, w lesie, a w mieście na skwerku chciałbym chodzić po fajnej nawierzchni która nie wymaga zakładania gumowców i również nie musi to być asfalt ani beton ani kostka. Naprawdę da się, tym bardziej, że kasa jest - a raczej była nie mała. Nie wszyscy muszą się z powyższym zgadzać. Niektórzy zwracają uwagę na estetykę otoczenia inni nie - po co te uogólnienia na mój temat w Pana wypowiedzi i wnioski też takie bez zastanowienia.Natomiast argumentów brak.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy to będzie pobudowane skoro mapki powstana w ciągu 2 lat??? Może napiszta za 2 lata jak już mapka będzie bo na razie to takie gadanie dla gadania a roboty nie ma w terenie i tak - i jeszcze długo nie będzie....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Puławy pod względem architektonicznym są wspaniałe, wystarczy przejść się ul. Centralną, tasiemiec, wspomnienia dzieciństwa. A blaszane markety choć są obcym kapitałem zakupy w nich są wygodne dla mieszkańców. Wiem, że niektórzy wolą mieszkać w lesie i pożywienia szukać w runie leśnym.
He he.... dobre.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
No tak gust to gust. Na Centralnej szczególnie zachwyca czarny budynek. Rozumiem że w Puławach nie ma patriotów skoro taka miłość do zagranicznego kapitału. Ciekawe czy z 500+ też porezygnowali ci patrioci?
Nie wiem o co ci chodzi człowieku. Jaki patriotyzm? Przecież miałeś okazję zbudować w wolności sklep "Polski" - to czemu nie zbudowałeś? Wolność to wolność. Budują ci co kasę mają. Co ci po "Polskim" kapitale skoro ten "Polski" kapitał sklepów nie stawia, tylko zagraniczny. Gdyby nie te markety to byś żarcie tylko w środe na bazarze kupował.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znalazł by sie i prywatny kapitał gdyby mial czas sie wypracować i szanse rozwinąc.A tak włazi wieloryb i pozera drobnice ktora nigdy nie urosnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
olo ty to chyba z choinki się zerwałeś. Idee polskości i patriotyzmu narodowego głosi jedynie słuszna partia rządząca. Dziwię się że w pisowskich Puławach jest jeszcze ktoś kto śmie wątpić że markety w mieście należy znacjonalizować, a najlepiej zlikwidować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakie blaszaki przecież carrefour jest ładnie odnowiony kaufland też nie jest blaszak galeria zielona jak dla mnie jest bardzo ładna i nowoczesna dla mnie galeria jest wizytówką miasta także nie jest źle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przy ulicy Ceglanej ma się pobudować pani Dyrektor PZD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
za ile lat skowieszyn będzie w Puławach ? kiedy referendum za Wisłą?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejny bubel w w wykonaniu UM. Urbanistyka to nie szukanie oszczędności za wszelką cenę tylko sztuka zagospodarowania przestrzeni. Komuś tam znowu brakuje wyobraźni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...