Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Strażacy chcą, ale nie mają czym

Utworzony przez ~folkatka~, 21 listopada 2008 r. o 15:05 Powrót do artykułu
Brawo za tytuł. Rżałam dłuższa chwilę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
/przypomniał tytuł niefortunny faktycznie ale to poważny problem. Ja bym na Waszym miejscu koledzy (też jestem strażakiem ochotnikiem) pokazał wójtowi zapisy ustawy o ochronie p.pożarowej czyli Art. 14. pkt 5. Wójt (burmistrz lub prezydent miasta) koordynuje funkcjonowanie krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na obszarze gminy w zakresie ustalonym przez wojewodę. Zadanie to wykonywane jest przy pomocy komendanta gminnego ochrony przeciwpożarowej, jeżeli komendant taki został zatrudniony przez gminę. Art. 32. pkt 2. Koszty wyposażenia, utrzymania, wyszkolenia i zapewnienia gotowości bojowej ochotniczej straży pożarnej ponosi gmina, z zastrzeżeniem art. 35 ust. 1. 3. Gmina ma również obowiązek: 1) bezpłatnego umundurowania członków ochotniczej straży pożarnej, 2) ubezpieczenia w instytucji ubezpieczeniowej członków ochotniczej straży pożarnej i młodzieżowej drużyny pożarniczej, 3) ponoszenia kosztów okresowych badań lekarskich, o których mowa w art. 28 ust. 6. Przedstawcie w gminie Wasz problem w formie pisemnej za potwierdzeniem odbioru. W przypadku gdyby coś się zdarzyło i pomoc nie przyszła na czas to zgodnie z Art 14 pkt 5 wójt będzie winny niedopełnienia obowiązków bo tak wykoordynował ratownictwo na terenie swojej gminy, że strażacy nie mieli czym gasić...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lekka przesada, kto nie zna tematu naprawdę może opatrznie to zrozumieć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...