Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jak to "nawet duchowni"? To przede wszystkim duchowni powinni w praktyce okazać, jak realizują głoszoną przez siebie wiarę. W tym przypadku - wielkie brawa dla księdza i całej społeczności wiernych. Mam jednak dziwne wrażenie, że to jeden z niewielu przypadków. Biorąc pod uwagę, jak wiele mamy w Polsce parafii, jakimi nieruchomościami dysponuje Kościół, to przy tej skali pomoc kleru wydaje się znikoma i bazuje głównie na ofiarności osób świeckich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak,tak, ty masz zawsze ,,dziwne" wrażenia. Jak trzeba pomóc to sobie nagle przypominasz o duchownych, w każdym innym przypadku obrażasz i najeżdżasz na nich. Ciekawe ,co ty zrobiłeś w sprawie pomocy dla Ukraińców ? Bo mam takie ,,dziwne" wrażenie że oprócz wyrażania swoich pseudo opinii  kompletnie nic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Klechy i rząd tymi samymi metodami wypinają pierś do medali - zwykły człowiek pomoże ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak,tak, ty masz zawsze ,,dziwne" wrażenia. Jak trzeba pomóc to sobie nagle przypominasz o duchownych, w każdym innym przypadku obrażasz i najeżdżasz na nich. Ciekawe ,co ty zrobiłeś w sprawie pomocy dla Ukraińców ? Bo mam takie ,,dziwne" wrażenie że oprócz wyrażania swoich pseudo opinii  kompletnie nic.
Nie zwykłem się chełpić tym, że komuś w czymś pomagam. Chcę, to pomagam, nie chcę - nie czynię tego. Ale zawsze staram się zachować rozsądek. Dlatego wyraziłem swoje zastrzeżenia np. w kwestii darmowego przyjmowania ukraińskich dzieci do lubelskich przedszkoli - uznałem, że jeśli prawni opiekunowie tych dzieci pracują, to zdecydowanie należy im te dzieci przyjąć, ale jeśli nie, to dlaczego mamy zapewniać dzieciom opiekę i wyżywienie za free? Kler też krytykuję mając do tego podstawy, a jeśli jakiś ksiądz zrobi coś pozytywnego - jak w tyn przypadku - to chwalę. Może dla ciebie ksiądz, to jakaś wyjątkowa osoba i gloryfikujesz go za samo noszenie koloratki. Dla mnie to facet wykonujący określony zawód, a że jest to tzw. zawód zaufania publicznego (jak lekarz, nauczyciel, żołnierz zawodowy, policjant, strażak, czy prawnik), to i wymagania wobec niego są wyższe. I jeśli z ambony mówi jedno, a w życiu działa odwrotnie, to będę takiego klechę krytykował. A trafiłem na wielu takich. Dziś mamy czas próby. Polacy, ku mojemu niemałemu zdziwieniu, wyszli z tego zwycięsko. Jako naród okazaliśmy się naprawdę świetni, solidarni z uchodźcami, ale i z Ukraińcami, którzy zostali w kraju bronić swojej ojczyzny. Polski kler - na co dzień opowiadający o miłosierdziu - zdał ten egzamin średnio gorzej, niż Polacy. Kler ma ogromne możliwości, ogromne środki, a realną pomoc niesie niewielu księży. A hierarchowie? Nie będę się wypowiadał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak,tak, ty masz zawsze ,,dziwne" wrażenia. Jak trzeba pomóc to sobie nagle przypominasz o duchownych, w każdym innym przypadku obrażasz i najeżdżasz na nich. Ciekawe ,co ty zrobiłeś w sprawie pomocy dla Ukraińców ? Bo mam takie ,,dziwne" wrażenie że oprócz wyrażania swoich pseudo opinii  kompletnie nic.
I jeszcze jedno - tak, mógłbym zrobić dla Ukraińców więcej. Dużo więcej. Nie zrobiłem. Nie czuję z tego powodu wyrzutów sumienia. Zapewne jeszcze coś zrobię. Pytanie, co robi rząd. Samorządy robią wiele, zwykli ludzie robią wiele, rząd i hierarchowie głównie wypinają piersi do orderów, jak to już napisał Jasek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odnośnie pomagania, etyki, moralności tak często przywoływanych w katolickiej Polsce... po tym jak USA i UK, EU nałożyły ,,sankcje, Izrael ochoczo przyjął rosyjskich oligarchów (np Abramowicz) do siebie, ponieważ owi oligarchowie mają Izraelskie paszporty" -  pisze norweska prasa: nrk.no/urix/oligarker-onsker-seg-en-frihavn-i-israel-1.15892733
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to "nawet duchowni"? To przede wszystkim duchowni powinni w praktyce okazać, jak realizują głoszoną przez siebie wiarę. W tym przypadku - wielkie brawa dla księdza i całej społeczności wiernych. Mam jednak dziwne wrażenie, że to jeden z niewielu przypadków. Biorąc pod uwagę, jak wiele mamy w Polsce parafii, jakimi nieruchomościami dysponuje Kościół, to przy tej skali pomoc kleru wydaje się znikoma i bazuje głównie na ofiarności osób świeckich.
  Narodowiec - Robert Bąkiewicz przyjął do swojego ośrodka 40 uchodźców z Ukrainy, CARITAS przekazał już prawie 90 mln zł.   Co robi zł0ty Jurek? Posiada 2 mega wypasione obiekty. Może tam komfortowo przyjąć pewnie z setkę uchodźców, ale to nie dla nich obiekty.... Tam się zarabia grubą kasę na "szkoleniach" i imprezach komercyjnych. Dlatego dla uchodźców Jurek oferuje postawioną przez , (a jakże!), wolontariuszy brezentową  pałatkę przy Dworcu Wschodnim .... widzicie tą troskę, czułość i empatię?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to "nawet duchowni"? To przede wszystkim duchowni powinni w praktyce okazać, jak realizują głoszoną przez siebie wiarę. W tym przypadku - wielkie brawa dla księdza i całej społeczności wiernych. Mam jednak dziwne wrażenie, że to jeden z niewielu przypadków. Biorąc pod uwagę, jak wiele mamy w Polsce parafii, jakimi nieruchomościami dysponuje Kościół, to przy tej skali pomoc kleru wydaje się znikoma i bazuje głównie na ofiarności osób świeckich.
Narodowiec - Robert Bąkiewicz przyjął do swojego ośrodka 40 uchodźców z Ukrainy, CARITAS przekazał już prawie 90 mln zł.   Co robi zł0ty Jurek? Posiada 2 mega wypasione obiekty. Może tam komfortowo przyjąć pewnie z setkę uchodźców, ale to nie dla nich obiekty.... Tam się zarabia grubą kasę na "szkoleniach" i imprezach komercyjnych. Dlatego dla uchodźców  Jurek oferuje postawioną przez , (a jakże!), wolontariuszy brezentową  pałatkę przy Dworcu Wschodnim .... widzicie tą troskę, czułość i empatię?
Kościół dysponuje nieporównywalnie większą bazą nieruchomości, które mógłby udostępnić uchodźcom... Ale mniejsza o to. Jakoś w wygodny dla siebie sposób pominąłeś całą pomoc materialną, jaką WOŚP od początku wojny przekazuje na Ukrainę i Ukraińcom. Ale nie dziwi mnie to - skoro dla ciebie 40 uchodźców u Bąkiewicza ma większe znaczenie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I żeby nie być gołosłownym: 1. ***s://***wosp.org.pl/pomoc-dla-ukrainy 2. ***s://***wosp.org.pl/aktualnosci/sprzet-dla-ukrainy 3. ***s://***wosp.org.pl/aktualnosci/sprzet-dla-ukrainskich-szpitali-juz-na-miejscu 4. ***s://***wosp.org.pl/aktualnosci/zakupy-dla-ukrainy-wiadomosc-od-jurka-owsiaka 5. ***s://***wosp.org.pl/aktualnosci/wosp-kupuje-sprzet-dla-ukrainy 6. ***s://***wosp.org.pl/aktualnosci/pomoc-dla-ukrainy Zalecam zerknięcie na ten ostatni link - WOŚP wspomina tam Caritas. Czy Caritas na swoich stronach wspomina też, że WOŚP wspiera akcję pomocy Ukrainie? Nie wiem, ale skoro ty jesteś taki zorientowany, to może wiesz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I co, Art_54_KONSTYTUCJI, fakty przeszkadzają? Jakoś nie komentujesz, gdy podałem konkrety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...