Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lotnisko w Świdniku: Europa w zasięgu ręki

Utworzony przez lalala, 7 marca 2012 r. o 06:38 Powrót do artykułu
Szanowni panowie z rodzinnych stron ,mieszkam w Poznaniu i tam jest 2 lotniska Krzesiny lotnisko wojskowe 32 F16 i tam mam działkę 1.5 km w lini prostej i nie narzekam i tam w dalszym ciągu ludzie się budują mieszkania i dziaki nie porzucają ,Następne lotnisko Ławica tam córka mieszka w pobliżu moze 3km i też nie narzeka co w ciągu dnia przylatuje lub odlatuje około 15 samolotów dziennie ,z tym narzekaniem to sobie odpuście .Lotnisko w Świdniku jest prawie w centrum regionu to też ma znaczenie dla potencjalnych pasażerów z Zamościa Tomaszowa ,Hrubieszowa czy Biłgoraja .Lotnisko w Niedżwiadzie było by odłegłosc trochę utrudniona z odległych miast regionu . Pozdrawiam ziomali i ważne ze 50 procent inwestycji już jest niech budują dobrze dłuzej aje jakośc prac jest wazniejsza niż aby szybciej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
marekk napisał:
Poprzynudzam. W tym roku wróciłem do Lublina. Pięć lat w Irlandii wystarczy.Na początku były kokosy, potem zaczęły się schody. Coraz gorzej z robotą, gorzej płatna, poza tym to zawsze obcy kraj i kukturowo i mentalnie. I dopiero tam doceniłem Polskę i Lublin. Uwierzcie mi, że nie mamy najmniejszego powodu do tego, żeby czuć się gorzej od wielu innych nacji, a zwiedziłem sporo państw. Narzekacie na pijaństwo u nas? To zobaczylibyście w Irlandii albo Anglii jak się chleje! U nas to jest degustacja...Światopogląd? A spróbujcie pogadać z wyspiarzem o literaturze, kinie albo czymś, co wykracza poza jego wieś. Porażka. Służba zdrowia? Do lekarza rodzinnego czekałem kiedyś tydzień. Do specjalisty - zapomnij. A leczą głównie tym, co u nas na stacjach benzynowych można kupić. Bezpieczeństwo -- u mnie w Corku napdli kiedyś na kolegę. Poszliśmy na komisariat. Długo stukaliśmy, bo dyżurny spał. W Angli z kolei są takie miejsca, gdzie nawet policja boi się zaglądać. O Leeds czy Coventry nie wspomnę..Tak można wymieniać jeszcze długo.Dlatego może mi jest łatwiej i obiektywniej mówić o polskich problemach, ale uwierzcie mi, że ja teraz jak na to wszystko patrzę z boku, to na każdej ulicy miasta w każdym europejskim mieście chodzę z podniesionym czołem, czego i wam życzę. Ale na miłośc boską, nie biadolcie tak. Naprawdę to jest deprymujące, bo jest wiele innych narodów, ktore rzeczywiście miałyby powód do płaczu. Ale nawet one zachowują pogodę ducha. Taki Grek, nawet jak klepię teraz biedę, to stara się szukać pozytywów.A my? Piękny stadion, to zaraz żę drogi, że nieładny, że za mały. Lotnisko w Świdniku? To samo. Weźcie się ludzie już opanujcie i przestańcie biadolić. Tak się żyje strasznie trudno...Miłego dnia rodacy:))
marekk - świetny post. Od jakiegoś czasu jestem za granicą i widzę, że cywilizacyjnie jesteśmy narodem z wielką klasą, poczuciem smaku - architektura, nawet ta PRL-owska jest nieraz przyjemniejsza niż amerykańskie "domki letniskowe" jak nad naszym jeziorem Białym. Polacy, też mimo słabych zarobków, potrafią się ubrać, nie ma aż tylu nachalnych żebraków w Polsce itp. Pijani czy naćpani ludzie na ulicy, agresywni psychopaci itp. to częsta sytuacja za Oceanem. Zazdroszczą nam darmowych uczelni państwowych, np. spotkani Azjaci nie chcieli w nie uwierzyć. Warto poczytać też o sytuacji kobiet na rynku pracy w niektórych krajach zachodnich czy Japonii. Nie zawsze jest tak różowo jak nam się wydaje. Nie doceniamy własnej wartości. Niestety, problemem jest brak pracy. Tu już brak słów - pozostaje mieć nadzieję na lepsze czasy. Co do samego lotniska - dajmy mu szansę. Praca dla 150 osób - to jednak jakieś 600 osób z Lublina i okolic z ich rodzin, które nie chodzą głodne. To zawsze coś. Myślę, że to lotnisko początkowo nie będzie rewelacją, ale mam nadzieję, że z czasem się rozkręci. Wydaje się to logiczne, że do Warszawy za blisko by latać, ale jednak połączenie z centrum decyzyjnym i komunikacyjnym na szczeblu międzynarodowym mogłoby być. Temat nie powinien być jednoznacznie zamknięty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fruuu napisał:
posluchaj nastepny wiesniaku. wiesniak to osoba pochodzaca ze wsi, mimo ze staje sie mieszkancem miasta, to sloma jej z butow wystaje w kilku nastepnych pokoleniach, rozwrzeszczana, roszczeniowa zaraza. Lotnisko Lublinowi jest potrzebne jak najbardziej . Karaluchow nie bede spozywal bo mam juz niezle ustawione zycie, wiec o to sie nie martwie. Rodzice nie pochodza ze szlachty, ale wiedzieli jak w PRLu sie ustawic, zeby powolane na swiat przez nich dzieci biedy nie klepaly. Sa odpowiedzialnymi ludzmi. na wakacje latam 2 razy w roku, raz na narty, raz na plaze, za granica. Nie bede musial tylka wozic do innych miast, bo lotnisko bede mial u siebie JESTEM ZA!
Skoro Twoi rodzice są odpowiedzialni, to Ciebie znaleźli w kapuście. Tylko dlatego, że mnie dobrze wychowano nie będę tu używać niewybrednych epitetów by stan Twojego umysłu określić. I rada na przyszłość, nie myśl bo się zmęczysz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oslo to bardzo dobry kierunek! Szczególnie lotnisko 'Torp'. Chociaż 'Gardermoen' też by uszło, ale dalej od centrum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lubartów napisał:
Połącznie z Warszawą nie będzie - to jakiś żart chyba ! To w Warszawce zapadają najważniejsze decyzje dla kraju ! Centrum finansowe i społeczne oraz kulturowe kraju a my zadupie UE i dalej zadupiem będziemy ! To niby jak ludzie chcący do nas dotrzec przyjadą - statkiem przez Wisłę i do Puław a później busem do Lublina ? ! A dla czego nie ma połączenia z Moskwą ! ? Co śmierdzą nam rosyjskie dolary , że się ich brzydzimy ?! No ale Izrael to musi mieć priorytet
ty, weź se na wstrzymanie !!! 180 km to za mały dystans dla samolotu !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mhm napisał:
chce latac weekendami do Pragi !!!!!!!!
jeszcze ktoś więcej ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wlasnie polaczenie z Warszawa jest kluczowe .W Warszawie mozna sie przesiasc praktycznie na kazdy samolot.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jakoś nie widać Irlandii? może by tak Dublin, Knock, Shaanon lub Cork
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co z Lotami do Hiszpani konkretnie do Madrytu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To forum i treść tego chata, potwierdzają jednak, że Lublin to wiocha, ale tylko dlatego, że ludzie tu mieszkający zachowują jak chamy i prymitywy. Zanim zaczniecie po raz kolejny narzekać, krzyczeć, nawoływać, żeby wam coś dali, przeczytajcie choć raz artykuł i weźcie sobie do ręki słownik języka polskiego, bo z nim macie chyba największe problemy. Potem wejdźcie sobie na stronę jakiejkolwiek taniej lub mniej taniej linii lotniczej i zobaczcie jakie są połączenia. Potem zobaczcie jakie połączeń ma Rzeszów, Bydgoszcz czyli miasta/aglomeracje o podobnej wielkości. Skorzystajcie z czegoś takiego jak wikipedia i poczytajcie o kosztach uruchomienia lotu "tanich linii".Zamiast pisać o lotach do gównolandii czy innego kraju zacznijcie od podstaw uczyć się czytania ze zrozumieniem w swoim własnym języku, chyba, że od tego latania i narzekania kompletnie go zapomnieliście. W artykułach i internecie jest wszystko wyjaśnione, dlaczego może być lot do Kijowa, a nie może być do Moskwy (od kiedy to Rosja ma podpisaną umowę z UE o wspólnej przestrzeni powietrznej??), czemu może być do Izraela i jakie samoloty tam będą latać i dlaczego akurat z Izraela, a nie z Iranu czy Egiptu. Cieszy mnie, że dzięki lotnisku wyleci stąd jeszcze więcej analfabetów, nieumięjących nawet czytać po polsku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panowie to forum nie służy do obrażania jedwn drugiego .Będzie połaczenie lotnicze Poznań -Lublin -dzięki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kluczowe to jest połączenie z Frankfurtem, London Heathrow, względnie Brukselą nie z Warszawą. Prawdę mówiąc chętnie Wawę ominę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki to lublin jak to Świdnik!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No właśnie,Madrid-Barajas prosimy!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jimmi napisał:
No właśnie,Madrid-Barajas prosimy!!!!
I co jeszcze? Może Baleary, Buenos Aires, Mexico City, Sao Paolo, Lizbona?? A może Teheran, New Delhi, Bangkok, Pekin, Tokio, Vancouver, Sydney, Adelajda i Kapsztad?? Umiesz czytać kolego w języku polskim? To przeczytaj artykuł i skończ zaśmiecanie tego wątku, podobnie inni. Jak ktoś chce latać dalej czy gdzie indziej to niecałe 200km stąd jest Warszawa-Okęcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Flyer napisał:
Kluczowe to jest połączenie z Frankfurtem, London Heathrow, względnie Brukselą nie z Warszawą. Prawdę mówiąc chętnie Wawę ominę
Chyba nie przeczytałeś tego, jakie linie mają tam latać. Do Frankfurtu czy Londynu bedą latać tanie linie, więc będzie Luton i Hahn(koło Frankfurtu). Jeśli podobnie będzie z Monachium to będziesz lądował w Mammingen, przy granicy z landem Badenia Wirtembergia, bliżej do Stuttgartu niż do Monachium. Brukseli nie będzie, tylko to co napisano czyli Fuminicino w Rzymie i Malpensa w Mediolanie (wątpliwe aby było to Bergamo). To jest małe, regionalne lotnisko do cholery, a nie międzynarodowy port lotniczy, więc skończcie ludzie z tym narzekaniem i cieszcie się, że w ogóle jest taka możliwość. Zamiast jeździć do innych miast, aby gdziekolwiek polecieć, można polecieć do dużych miast i się dalej przesiąść (np. z Luton na Heathrow czy z Frankfurt Hahn na międzynarodowe).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jubus napisał:
To forum i treść tego chata, potwierdzają jednak, że Lublin to wiocha, ale tylko dlatego, że ludzie tu mieszkający zachowują jak chamy i prymitywy. Zanim zaczniecie po raz kolejny narzekać, krzyczeć, nawoływać, żeby wam coś dali, przeczytajcie choć raz artykuł i weźcie sobie do ręki słownik języka polskiego, bo z nim macie chyba największe problemy. Potem wejdźcie sobie na stronę jakiejkolwiek taniej lub mniej taniej linii lotniczej i zobaczcie jakie są połączenia. Potem zobaczcie jakie połączeń ma Rzeszów, Bydgoszcz czyli miasta/aglomeracje o podobnej wielkości. Skorzystajcie z czegoś takiego jak wikipedia i poczytajcie o kosztach uruchomienia lotu "tanich linii".Zamiast pisać o lotach do gównolandii czy innego kraju zacznijcie od podstaw uczyć się czytania ze zrozumieniem w swoim własnym języku, chyba, że od tego latania i narzekania kompletnie go zapomnieliście. W artykułach i internecie jest wszystko wyjaśnione, dlaczego może być lot do Kijowa, a nie może być do Moskwy (od kiedy to Rosja ma podpisaną umowę z UE o wspólnej przestrzeni powietrznej??), czemu może być do Izraela i jakie samoloty tam będą latać i dlaczego akurat z Izraela, a nie z Iranu czy Egiptu. Cieszy mnie, że dzięki lotnisku wyleci stąd jeszcze więcej analfabetów, nieumięjących nawet czytać po polsku.
Kiedy wylatujesz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W artykule jest błędny adres strony WWW. Powinno być: http://lublin-airport.info/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najważniejsze aby lotnisko zbudowali i mogło Funkcjonowć .Pierwsze kroki to Wielka Brytania i Niemcy krajowe Gdańsk ,Poznan ,Wrocław może Kraków, ponadto brak Szczecina,Wawy i Katowic .Uważam że loty powinny jeszcze być do Włoch i Szkocji oraz Norwegii.Jako mieszkaniec Pozsnania cieszę się że do Lublina można szybko podrużować lotem .Powodzenia dla mieszkanców i rozwoju Lotniska Świdnik i zakładu PZL-Świdnik.-Panowie już teraz nalezy walczyć o MAŁE CARGO na początek i podbudowy pasa startowego o 400mb to tak jak okrążenie boiska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tanie linie to pozornie tanie lotniska oddalone są niekiedy 40 km od dużych lotnisk ,poniewaz do centrum miasta należy wyłozyć dodatkową kwote ,ale w sumie sa tańsze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...