Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ulice w Świdniku zalane po burzy (zdjęcia)

Utworzony przez polak, 21 maja 2011 o 23:26 Powrót do artykułu
To nie pierwszy raz. Po każdym większym deszczu jest powódż. PYTANIE. URZĄD i SM ogłaszają przetargi na wykonanie ulic. Jest kierownik nadzoru,jest plan i odbiór. Czy wyprofilowanie dla wykonawcy jest niemożliwe? Dlaczego woda stoi na nowo zbudowanej ulicy i akurat na przejściu naprzeciw Ziarenka. Drobne kłopoty z niechlujnym odbiorem skutkują tym co jest. I tyle na ten temat i do roboty Panie Jakson ,oddałem na Pana głos.
0
Ja przy większej ulewie też muszę ciągle wybierać wodę z garażu. A dlaczego ?? bo miasto nie robi ulicy tylko ciągle dowozi żużel i przez to ulica jest coraz wyżej a garaż coraz niżej. Właśnie w taki sposób muszę się ciągle męczyć. Gdy się pytam kiedy będzie robiona ulica dostaję odpowiedź że w tym roku, tylko niestety tak od pięciu lat !!
0
Najlepiej jakby mieszkancy zalewanego bloku i parkingu przy ul. wisniowej zlozyli pozew zbiorowy, poszkodowanych troche sie znajdzie. niech w koncu miasto rozwiaze ten problem. a na zgloszenie do prokuratury za niegospodarnosc pieniedzmi spoldzielcow zasluguje wykonanie na koszt spoldzileni nie wiadomo czego-zlewni, basenu bo nie wiadomo jak to nazwac na wisniowej. wszytsko zostalo zniszczone podczas jednego deszczu.
0
To samo na ul. Hallera, tam auta pływają przy każdej większej burzy. Takie są skutki budowy ulic powyżej Racławickiej (Wyszyńskiego, Klonowej, itd.) betonowania i brukowania wszystkiego co się da na potęgę. Woda nie ma jak wchłonąć, a że brak sprawnej kanalizacji burzowej to pływamy . To samo dotyczy dziurawego od 20 lat kolektora ściekowego do Hajdowa, płacimy za oczyszczanie milionów metrów wody z pól. Brawo samorząd, brawo wyborcy, którzy znowu wybrali prawo i rodzinę-przypomnę, że pgimek jest spółką miasta gdzie walne zgromadzenie to burmistrz. W lipcu szykuja sie podwyżki za wodę na poczet remontu kolektora, jakby przez 20 lat nie można było tego zrobić za pieniądze unii.
0
Gdzie można złożyć pozew zbiorowy ? Trzeba pozbierać podpisy od wszystkich poszkodowanych. Zajmuje się ktoś już tym ?
0
To nie est wia władz miasta.To SMwybudowała budynki w najniżej położonym terene. Zawsze będzie on zalewany. Nie pogą zaklęcia i kropidło. Ponad 100 lat temu w okolicach Oś.Słonecznego było źródło strumienia płynącego do Krępca. W pierwszych latach Świdnika w dawnym korycie był otwarty kolektor ściekowy. Obecnie tą trasą jest budowany kolektor burzowy.
0
O 10 na Ratajczaka ma być Panorama Lubelska. Zapraszamy poszkodowanych i zainteresowanych.
0
to poco głosujecie wciaz na Dzeksona nieroba???
0
@ pretto pattro To miasto wydało, wydaje i bedzie wydawać pozwolenia na budowę dla spółdzielni i wszystkich innych inwestorów. Dzieje się to na podstawie przygotowanego planu zagospodarowania, które ujmuje warunki naturalne, infrastrukturę w tym kanalizację, architektoniczne itd. O tym, że w tamtym miejscu był otwarty kolektor i koryto przecież planiści wiedzieli. Jak się pozwala na rozbudowę miasta bez możliwości przyjęcia ścieków, oraz wody burzowej, to ja się pytam kto zawalił? Najlepiej ciągnąć kasę z podatków, lać asfalt i brukować bo to widoczne dla wyborców, a po co robić tego czego nie widać.
0
Nie dziwię się ludziom, których piwnice, garaże są zalewane, ale chcę podać kilka faktów, powtarzanych wielokrotnie przy okazji ulew w Świdniku:1.Świdnik ma 20 km kwadratowych i wszędzie woda po ulewach dość szybko spływa do kanalizacji,nie stoi po kilka dni, jak to się dzieje w innych miastach, gdzie kolektory są niesprawne. Oczywiście poza punktami położonymi w głębokich nieckach,: Brzeziny/Wiśniowa,garaże/, Kamińskiego-garaże itp.2. Obowiązkiem inwestora jest mówiąc kolokwialnie "nawiezienie ziemi", czyli wyrównanie terenu, z tego co wiem to w nieckach buduje nasza Spółdzielnia Mieszkaniowa, oszczędzając na wyrównaniu terenu.3.Po wtóre jak się zabiera głos to trzeba się chociaż odrobinkę orientować, np. kolektor do Hajdowa to kolektor ściekowy, czyli płyną nim gówna, a nie deszczówka.
0
Zawsze jak czytam, coś o Świdniku to ludzie wybierają najłatwiejszą opcję: "wina Stalina", jak w popularnej piosence,czyli Jacksona, on śmieci, niszczy ławki, podpala pojemniki z petami i robi psie kupki, innych ludzi i instytucji w naszym mieście nie ma, inni za nic nie odpowiadają. Zalewanie w naszym mieście następuje zawsze w tych samych miejscach i zgadzam się,że żadne gadki i zaklęcia nie pomogą- woda do góry nie popłynie. Jeszcze jedno, blok na Wiśniowej budowany był przez Spółdzielnię w w latach osiemdziesiątych, w starym ustroju, ale garaże na Kamińskiego, położone poniżej poziomu ulicy, Spółdzielnia budowała już w nowym ustroju.Kolektor ściekowy do Hajdowa to budowała chyba ekipa przed Jacksonem, a on tylko poprawiał. Z tego, co wiem jest on szczelny w tej chwili, a naprawy wymaga odcinek kolektora budowany w latach sześćdziesiątych. Budowany jest też nowy kolektor deszczowy, pierwszy odcinek już gotowy przy ulicy Spadochroniarzy. Kolektor będzie biegł aż do Krępca. I jeszcze jedno, z tego co wiem w Świdniku przy budowie ulicy zawsze budowana jest sieć deszczowa.
0
@ pracownik oczyszczalni Zanim zabierzesz głos zacznij czytać ze zrozumieniem i myśleć: 1. woda nie spływa dość szybko, polecam ul. Hallera, zalewa parking do połowy auta przy kazdej burzy, nie było kłopotów kilkanascie lat temu, kiedy nie rozbudowano miasta o osiedla na południe Brzeziny, Klonowa, Wyszyńskiego.Skoro woda stoi po kilka godzin znaczy to, że jest niewydolna. 2. gdzie jest określony taki obowiązek, podaj przepis, woda spływa z ulic, a nie z posesji więc nie czaruj. 3.bardzo dobrze się orientuję, dlatego pisałem oddzielnie o deszczowce, oraz kolektorze ściekowym do Hajdowa,zacznij czytać ze zrozumieniem. Od 1993 roku przez nieszczelności w instalacji Świdnik -Hajdów wpłynęło do rurociagu tyle wody gruntowej ile miasto nie oczyszcza przez rok, polecam lekture analiz i prasy. Za tę wodę w ściekach płacimy co miesiąc. 4. skoro woda się zbiera i zalewa więc nawet na chłopski rozum ta woda nie spływa szybko, zresztą w tej sprawie wielokrotnie wypowadali się mieszkańcy, radni i pracownicy pgimek, jakoś po wyborach zainteresowanie władz mowiąc kolokwialnie się "rozmyło". 5. przez 20 lat woda ściekowa wybijała u mnie w bloku w piwnicy, oczyszczalnia twierdzila, że to pampersy w rurach, jak się potem okazało wina leżala po stronie źle wykonanej instalacji, więc jakoś nie dociera do mnei twoje tlumaczenie.
0
@ ziomal Od 1993 roku mieszkańcy miasta płacą, za oczyszczanie wody gruntowej, to miliony m3, o czym ekipa Jaksona wiedziała od tylu lat i nic nie robiła. Co do spółdzielni, ktoś im wydal zgodę wiedząc, że będzie zalewać, i jedni i drudzy udani. Zresztą nie rozumiem zdziwienia, że Jackson zbiera,jest szefem ekipy i to on odpowiada za to co się dzieje w gminie.
0
piter napisał:
@ ziomal Od 1993 roku mieszkańcy miasta płacą, za oczyszczanie wody gruntowej, to miliony m3, o czym ekipa Jaksona wiedziała od tylu lat i nic nie robiła. Co do spółdzielni, ktoś im wydal zgodę wiedząc, że będzie zalewać, i jedni i drudzy udani. Zresztą nie rozumiem zdziwienia, że Jackson zbiera,jest szefem ekipy i to on odpowiada za to co się dzieje w gminie.
Gwoli uczciwości, najjaśniejszy Jackson burmistrzuje od 1998 r. i to on naprawił kolektor, czy to jest zrozumiałe, po drugie zgoda oznacza wypis z planu przestrzennego zagospodarowania, że może "coś" tam być budowane, a jak to zrobić- to odpowiada inwestor, jego projektant, jego inspektor nadzorujący inwestycję, wreszcie w pewnym zakresie nadzór budowlany /Starostwo/, wydające zgodę na budowę, czy jest to zrozumiałe. Po trzecie chodzi mi nie o to za co Jackson odpowiada, tylko o to za co nie odpowiada, a odpowiadają inni.
0
Ziomal napisał:
Gwoli uczciwości, najjaśniejszy Jackson burmistrzuje od 1998 r. i to on naprawił kolektor, czy to jest zrozumiałe, po drugie zgoda oznacza wypis z planu przestrzennego zagospodarowania, że może "coś" tam być budowane, a jak to zrobić- to odpowiada inwestor, jego projektant, jego inspektor nadzorujący inwestycję, wreszcie w pewnym zakresie nadzór budowlany /Starostwo/, wydające zgodę na budowę, czy jest to zrozumiałe. Po trzecie chodzi mi nie o to za co Jackson odpowiada, tylko o to za co nie odpowiada, a odpowiadają inni.
0
Czyli najaniejszy burmistrzuje 12 lat, to mało miał czasu? Naprawił kolektor? Naprawił część więc nie naprawił kolektora tylko pół-naprawił. Plan zagospodarowania po konsulatacjach społecznych przyjmuje rada gminy, pod plan przygotowuje i realizuje się infrastrukturę: drogi, kanalizacja, prąd itd. Czyli, jeżeli ziemia planowana jest pod zabudowę wielorodzinną to gmina powinna przewidzieć i uzbroić teren. Pegimek jako spółka komunalna powołana w tym celu, spółka zarządzaną zresztą nieudolnie przez nauczyciela historii, gdzie w zarządzie i radzie nadzorczej znajdują się kolesie i radni z prawo i rodzina, walnym zgromadzeniem spółki jest jednoosobowo burmistrz miasta,niestety nie wykonuje swych zadań. Starostwo nie ma tu żadnego znaczenia. Zresztą przed chwilą Soboń sam się przyznał, że kolektor deszczowy jest zły i trzeba 30 mln na nowy plus zbiornik retencyjny. Przez 12 lat niestety ekipa Jaksona nie przewidziala, że miasto się rozrasta i oprócz pokazówki (fontanny, niedzialającego szaletu, muszli koncetrowej, domu kultury dla swpich kolesiów ), potrzeba mysleć o rozbudowie infrastruktury. Dlaczego nie dokonczono remontu nitki do Hajdowa? Zamiast uszczelnić i zaoszczędzić na tym pieniądze na spłatę kredytu na remont, to teraz będzie podwyżka za podwyżką
0
A samarzadowcy juz szykuja podwyzki ... swoich diet .... Jest goraco a Jakson i spolka zniszcyli skutecznie przez wiele lat basen, jedyne miejsce letniego odpoczynku dla mieszkancow. Kolektor to kolejny sukces i tak bez konca.
0
A co z basenem odkrytym w Świdniku ? W tym roku też będzie zamknięty ?
0
Panie Pawle o basen to trzeba pytac gwiazde Sobonia. Ponoc nie nadaje sie do uzytku, ani do remontu. To ja sie pytam co przez kilkanascie ostatnich lat robli Jakson i wszyscy wladcy Swidnika, ze doprowadzili do faktycznej ruiny obiektow w swidnickim parku. Teraz forsuja kolejny bzdurny pomysl modernizacji stadionu. To ja sie pytam dla kogo ten stadion dla garstki mlodocianych bandytow? Przeciez mlodziez ma Orliki? Wazniejsze dla ludzi w miescie sa obiekty rekreacyjne takie jak wlasnie baseny itp. Przez najblizsze lata pewnie nic sie w temacie nie zmieni ... mamy przeciez u wladzy te same smetne i niereformowalne typy.
0
a może pozew zbiorowy przeciwko Miastu
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.