Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Marzenie jednego takiego z Tomaszowa

Utworzony przez marzyciel, 30 czerwca 2011 r. o 17:49
Drogi Turysto Wiem,ze Tomaszów nie robi najlepszego wrażenia ale postaramy sie to zmienić Teraz kłócimy sie o wizje, o przyszłość! Ja chciałbym aby Tomaszów by ostoją,bazą wypadow na wycieczki zwłaszcza rowerowe. Chciałbym aby ludzie zrozumieli,że odpoczynek musi mieć także komfortowe oblicze. Renesansem to Zamośc nas przygniata i w tej mierze my to żadna konkurencja.Nawet w Twojej galerii najpiekniejsze to te zamojskie fotki. Chce aby Tomaszów nie był tylko krótkim przystankiem na Kościółek i Cerkiew. Chce aby ludzi tu przybywajacy zostali dwa trzy dni w pieknym otoczeniu.Aby jak mają ochotę kontemplowali kresowe historie w kawiarni,restauracji w owej Czajni. Ten drewniany budynek jest do tego stworzony! Jest na miarę tej starej częsci i powinien byc tak wykorzystany.Otoczony ogrodem rózanym Weranda,"koronkowe "detale i zapach historii :panzielony: To tu na kontuarze powinien pysznic sie brzuchaty samowar.To tu powinni podawac herbaty w filiżankach z Napoleonem(!) To tu powinni podawać najlepsze gołąbki,pierogi,cepeliny. Kawę i desery, słodkie precle i drozdzowe roaliki. To tu powinni włodarze przyjmowac oficjalne delegacje. To tu goście powinni posłuchać ze starego adapteru Ewy Demarczyk z jej genialnym _"A może byśmy tak, najmilszy, wpadli na dzień do Tomaszowa?" a może nastroją ich tez "Groszki i róże"... A jak kto nacieszy sie tymi myslami może ruszyć na druga stronę tęczy gdzie nowoczesnośc daje inne rozrywki. Galeria handlowa (tu mysle o przebudowie i modernizacji handlowca)z jej wszystkimi atrakcjami. Place z zielenią i fontannami.Taka wisienka na torcie :panzielony: A potem małe hoteliki i jeden duzy (ten co Laureatem nazwano)dostarczą ukojenia i odpoczynku by rano ruszyć na wycieczkę do Zwierzyńca ,Suśca,Siedlisk... Rowerem autem lub busem. To miasto jest do odpoczywania .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To tu goście powinni posłuchać ze starego adapteru Ewy Demarczyk z jej genialnym _"A może byśmy tak, najmilszy, wpadli na dzień do Tomaszowa?"
Tak w kwestii formalnej: p. Ewie Demarczyk chodziło o Tomaszów, ale ... Mazowiecki ! ))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Tak w kwestii formalnej: p. Ewie Demarczyk chodziło o Tomaszów, ale ... Mazowiecki ! ))
Jakby myslała to zaśpiewałaby A moze bysmy tak najmilszy wpadli na dzień do Tomaszowa Mazowieckiego! sorki ...co kto myslał to myslał ojoooooj! ,zaraz nie dla nas te rymy a Kargul z Pawlakiem z Lubomierza byli? Janie fałszuje historii ja, ja tylko ją oswajam :panzielony: . A przyjemnie posluchac starej dobrej peozji,dobrej muzyki. O tej nowoczesnej nie zapominając. Sztuka to cos dla nas. Tu dziewiczy teren ,moznaby taki TOMASZOWSKI Zakamarek ARTYSTYCZNY urządzić. A artysta niech sie spełnia...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem co ludzie na to ale "ozdoby" to części przestrzeni publicznej,które poprawiaja wygląd miasta i tworzą klimat. Jak juz onegdaj wczesniej pisałem,nie wszystko nalezy kalkować.Nie wszystko pasuje i nie wszystko sie u nas przyjmie. Jak juz wspominałem nie chce życ w mieście -skansenie.Dlatego halom mówie nie!,zwłaszcza ,że juz ich nie ma. Ale nie jestem przeciw rewitalizacji i utrzymaniu tej częci z Kościołem NMP ,Cerkwią,Szkoła Muzyczna czy Czajnią. Tam widzę(oczyma wyobrazni :panzielony: )Strefę 0.Gdzie kamienicom przywrócic alo raczej nadac formę nawet secesyjną (BO ŁADNE) To tam widzę Kawiarnię "Czajnię u TOMASZKA "gdzie obok cieniu różanego ogrodu zasiadłby na ławeczce "Czuły Tomaszek" XIX wieczny wyfraczony,zadbany,, dandys z brązu.Miałby przyciąć swoim wyglądem pięknie komponując sie na fotkach-pamiatkach z Tomaszowa. Mógłby mieć bukiecik groszków i rózę( ot paralela do piesni Ewy Demarczyk) Kamerke internetową mozna by na ławeczke skierowac i siedzacy mogłby zaistniecć w sieci na żywo! Reszta ta przeciwległa musi mieć inny wymiar i formę.Może wielki plac z kaskadą zieleni. Handlowiec przemieniony w Galerię -Galaxy otrzymałby przydymioną szklana elewacje. Prostą scianę z grawerowane? wytrawiane?motywy kosmicznej drogi mlecznej :panzielony: pozostałe budynki miałyby,proste lekkie fasady .Nawet blok przy Piłsudskiego podzielony na pionowe segmenty mozna jakos wkomponować.Nakłonić mieszkańców do jednolitych kwiatowych ozdob balkonowych.Zakazać wszelkoch przeróbek,daszków,płotków itp. co od razu "robi" slamsowy wygląd i szpeci niemożebnie!Maja strychy to i z praniem nie ma problemu a nie ma nic gorszeo niz gacie suszone na balkonach :twisted: Sama wizja odbijającej sie w swietle zachodzacego słońca( wymuskanej starej części)jest pociagająca i fascynująca. Nie tracimy placu,zieleni,przstrzeni... Ach JAKBY BYŁO PIEKNIE :idea:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może ktoś posiada stare zdjecia Tomaszowa Lubelskiego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomaszów miastem zakochanych i przemytników uczuć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...