Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Kilka lat temu bedac w lesie zostalem zaatakowany przez 3 owczarki niemieckie ktore od 2 lat mieszkaly w opuszczonej ziemiance w lesie, co jakis czas robily wypad na wies zagryzajac wszystko co popadnie: inne psy, kury, sarny, zajace a nawet cielaka jelinie. Zaatakowaly mnie jak typowy wilk z 3 stron niektorzy napisza ze napewno one nie byly agresywne. Uratowala mnie latarka maglight ktora zaslonilem twarz gdy jeden z nich sie na mnie rzucil a dwa inne chcialy atakowac z tylu. Skonczylo sie na tym ze zasstrzelilem te 3 psy. Zglosilem strazy lesnej, policji i weteryniarzowi - po badaniu okazalo sie ze wszytskie 3 mialy wscieklizne. I niech mi ktos napisze co zrobilby innego bedac w mojej sytuacji?
0
a kredki wysypały sie z tornistra?
0
mysliwy napisał:
Kilka lat temu bedac w lesie zostalem zaatakowany przez 3 owczarki niemieckie ktore od 2 lat mieszkaly w opuszczonej ziemiance w lesie, co jakis czas robily wypad na wies zagryzajac wszystko co popadnie: inne psy, kury, sarny, zajace a nawet cielaka jelinie. Zaatakowaly mnie jak typowy wilk z 3 stron niektorzy napisza ze napewno one nie byly agresywne. Uratowala mnie latarka maglight ktora zaslonilem twarz gdy jeden z nich sie na mnie rzucil a dwa inne chcialy atakowac z tylu. Skonczylo sie na tym ze zasstrzelilem te 3 psy. Zglosilem strazy lesnej, policji i weteryniarzowi - po badaniu okazalo sie ze wszytskie 3 mialy wscieklizne. I niech mi ktos napisze co zrobilby innego bedac w mojej sytuacji?
A później się obudziłeś i w majtkach miałeś klopsa...
0
Powinno być "powziętego zamiaru" a nie "podjętego". Czy w tym dzienniku piszą uczniowie podstawówki w ramach wakacyjnej przerwy od zajęć?
0
Rzeczywiście to było bardzo niehumanitarne. Humanitarnie byłoby zadźgać widłami.
0
czy z wiatrówki (takiej dostępnej bez pozwolenia) da się zastrzelić psa? jestem rowerzystą i nie zamierzam dalej opedzać się przed psią swołoczą atakującą podczas przejazdów przez polskie wsie i pola
0
wyskrobywać dzieci można do woli, ale odstrzelić agresywnej psiarni nie wolno? Prawa pedałów ważniejsze od praw małżonków, a pies wazniejszy od człowieka. Jakże wspaniałe osiągnięcia współczesnej cywilizacji, to już chyba raj na Ziemi zapanował???
0
chlopakZsasiedztwa napisał:
A później się obudziłeś i w majtkach miałeś klopsa...
Kolego nie wiesz co piszesz to zamilcz, dla uszczegolowienia podam ze pieski zastrzelono z Voere kal. 30-06 z czeskiej amunicji B&S 11,7 gram półpłaszcz z luneta Carl ZEISS 8x54. Zreszta nie ma co z idiotami dyskutowac.... Swoje przezyłem przez te kilka chwil 10 lat zycia mi ubyło...
0
Ja bym tego faceta uniewinnił. Zastrzelił tylko agresywne wałęsające się psy zanim kogoś pogryzły albo zagryzły. Powinno się powrócić do obowiązującego już kiedyś w Polsce prawa, że wałęsającego się samotnie psa w odległości większej miż 150m od zabudowań można zasitrzelić. Za dostareczenie odstrzelonego kundla do okolicznego Koła Łowieckiego można było w zamian uzyskać zapłatę.
0
Zastrzelić agresywnego psa mozna dopiero wtedy gdy ten zagryzie jakieś dziecko. W tej sytuacji najpierw jakiś durny prokurator przedstawił zarzuty i akt oskarżenia a potem jakiś "sędzia" wyda wyrok w sprawie bezlitosnego, brutalnego przestępcy ! Polskie prawo to żenada. A sędziowie ... Brak słów.
0
Najlepiej to się dać zagryźć, to jakaś paranoja, a jak by tam było dziecko i by zostało pogryzione ? Co wtedy ? Wiem że można sobie gdybać itp. Ale w mojej opinii nie powinien zostać oskarżony, pozwolenie na broń ma, bez prawnie jej nie trzymał, można nawet to opisać jako obrona własna. Uniewinnić i tyle a dla właściciela psów jeszcze kare powinno się nałożyć że jego psy biegają i straszą ludzi.
0
gość napisał:
Najlepiej to się dać zagryźć, to jakaś paranoja, a jak by tam było dziecko i by zostało pogryzione ? Co wtedy ? Wiem że można sobie gdybać itp. Ale w mojej opinii nie powinien zostać oskarżony, pozwolenie na broń ma, bez prawnie jej nie trzymał, można nawet to opisać jako obrona własna. Uniewinnić i tyle a dla właściciela psów jeszcze kare powinno się nałożyć że jego psy biegają i straszą ludzi.
No i tego samego zdania i ja jestem więc rozpisywał się nie będę bo tak jak napisał przedmówca co było by GDYBY ? a z tym musowo się liczyć przynajmniej przez tych którzy potrafią przewidywać i logicznie myśleć .
0
brawo dla znanego przedsiębiorcy i myśliwego - zapewne uratował jakiemuś dziecku życie - ma Pan moje szczere gratulacje - mam nadzieje ze temida nie okaże się ślepa głucha i głupia
0
niehumanitarne zabicie owczarka niemieckiego zabił ze szczególnym okrucieństwem psa W Polsce myślistwo jest legalne. A dzik, lis czy zając ustrzelone legalnie przez myśliwego są zabijane humanitarnie? Odpowiadać powinien ten, kto spowodował zagrożenie dla życia ludzkiego i nie dopilnował psów. Pies ustrzelony przez myśliwego jest zabity niehumanitarnie? I do tego ze szczególnym okrucieństwem? A agresywne bestie, biegające bez kontroli, to wyraz miłości bliźniego? Nie chciałbym, aby moje dziecko było poddawane takiej dogoterapii. Bezpośrednie zagrożenie ze strony trzech wielkich psów może pozostawić traumę do końca życia. Wiem coś o tym, bo byłem w dzieciństwie pogryziony przez psa, Właściciel rzeźni nie odpowiada za psy. Właściciel hotelu, który dba o bezpieczeństwo w otoczeniu, jest karany. Życie psa ważniejsze niż życie i zdrowie ludzkie.
0
brawo myśliwy, może dzięki temu nieodpowiedzialny właściciel zacznie mysleć. CO BY BYŁO GDYBY TE DWA OWCZARKI SPOTKAŁY MOJE DZIECKO ?
0
res napisał:
wyskrobywać dzieci można do woli, ale odstrzelić agresywnej psiarni nie wolno? Prawa pedałów ważniejsze od praw małżonków, a pies wazniejszy od człowieka. Jakże wspaniałe osiągnięcia współczesnej cywilizacji, to już chyba raj na Ziemi zapanował???
Zgadzam się w 100 %. Raj na ziemi to chyba dla liberałów, lewicowców i innych, dla których bożkiem stało sie słowo "tolerancja" . Na ulicach miast coraz więcej psów ze swoimi panami i paniami, czasami aż strach przechodzić obok takich 6 nóg . Nie lubię groźnych psów, ale jeszcze bardziej ich właścicieli ! I proszę mnie nie posądzać ,że nie jestem tolerancyjnym. W tej demokracji przesiąkniętej "terrorem tolerancji" muszę być tolerancyjnym, ale nikt mnie nie zmusi ,żebym akceptował i lubił wszystkich.
0
wszyscy jesteście porabani , wychowywaliście się ze zwierzetami przez scianę i dlatego nienawidzicie zwierzat i nie chodzi tu tylko o psy ale generalnie o zwierzeta , awans cywilizacyjny zaczyna działać od drugiegi pokolenia
0
A co robił powiatowy lekarz weterynari w tym czasie? Nie było żadniej reakcji? Siedziba piw między wspomnianymi przedsiębiorcami jest 100 metrów dalej. http://tnij.org/h2iw Moim skromnym zdaniem jeżeli to była prawda to były podstawy do załątwienia samopas biegających zwierząt.
0
Nasuwa się taki wniosek: jeżeli zaatakuje cię pies, to zanim zaczniesz się bronić najpierw sprawdź kto jest jego właścicielem. I w zależności od tego albo ukatrupiasz bydlaka albo wspaniałomyślnie dajesz się pogryźć, dając przy okazji jeszcze zarobić organom "wymiaru sprawiedliwości", weterynarzom, pielęgniarkom od zastrzyków itp. itd. Czyli.... Welcome to Poland
0
Tylko truć, nie strzelać.
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.