Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
W tej sprawie nie ma z kim dyskutować. Przeciwnicy pomnika nawet nie wiedzą kto tam leży. Ciekawi mnie tylko, czy grupka zacietrzewionych panów ma prawo do decydowania o jego losie. Czym oni zasłużyli się, żden z nich jak dotychczas nie pochwalił się publicznie swoimi zasługami. Czy przypadkiem nie powinni wypowiedzieć się zamojścianie. Wstydcie się bo na rozum już za późno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nienawiść, nienawiść i jeszcze raz nienawiść. Przecież Ci co atakowali więzienie i co bronili się - to byli POLACY. Ba,ich korzenie genealogiczne jednych i drugich głęboko tkwią w Zamojszczyźnie. Co ich różniło. Poglądy polityczne- koncepcje ,wizje? Nie sądzę. A może, chęć pracy i po prostu utrzymanie materialne rodziny. Zaś patrząc na historię globalnie, głębiej w " Układ Jałtański" , to ruch niepodległościowy i tak był z góry skazany na przegraną. Przecież podział świata dokonany został za naszymi plecami. Dalej - czy powstanie warszawskie niczego nas nie nauczyło? Ruch niepodległościowy po 45 roku przypominał walkę mrówki z dorosłym w doskonałej kondycji niedźwiedziem. Czy tragedia rodzin zamojskich i danina polskiej krwi, wówczas wyssanej przez ziemię Matkę Polkę -niczego nas nie nauczyła. To, że jedni są dzisiaj bahaterami a drugich stara się przedstawić jako lumpów,mnie człowieka urodzonego już po wojnie, nie w Zamościu, bardzo, bardzo boli Gdy patrzę na kombatantów wojennych ogarnia mnie rozpacz. Własne hermetyczne organizacje, stawianie "swoim" pomników, osobne uroczystości AKowsie, Bchowskie, WINowskie, ALowskie i dalej ta ...nienawiść. Ludzie - przyszedł czas opamiętania. Żydzi poukładali stosunki z niemiaszkami, Marynarze z Holsztaina pobratali się zs westerplatczykami,a u nas zamojszczaków "prawda" musi być po naszej stronie. Czy my Polacy chełpiących się Papieżem JPII musimy być sobie wilkiem?Czy nie potrafimy wzbić się ponad podziały? Są róznorodne mogiły, taka nasza jest historia -tragiczna historia, pochylmy się nad nimi, oddajmy im cześć, bo tą są Polacy, a ludzką rzeczą jest błądzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...