Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sensacja: Pod Szczebrzeszynem są tajemnicze lochy

Utworzony przez kamis, 8 stycznia 2011 r. o 23:13 Powrót do artykułu
W motyczu i w wojciechowie pod lublinem też są..ale niema pieniedzy na badania tych terenów...a wiem że są napewno...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Lublinie też so, lochy i dziki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nietylko Szczebrzeszyn ma lochy ale w Bełżycach też są,z opowieści słyszałem od dziadka że ciągną się aż do Wojciechowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bełżyce,na terenie mleczarni wmurowane w budynek pozostałości po zamku obronnym.Wojciechów,wieża Ariańska to pozostałość po zamczysku Odrowążów.Więc nie dziwne że i tam są.Z Dąbrowicy to Firlejowie podobno aż do Lublina podciągneli.Pod ogrodem Botanicznym takowe zostały dopiero zamurowane jak się kilku gostków zapuściło i nie wyszli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszyscy wiedzieli a tu sensacja. padam ze smiechu. tunele nie zbadane, cmentarz zydowski to pastwisko i miejsce pijatyk, cerkiew gnije. tak wyglada piekny szczebrzeszyn.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co napisał:
wszyscy wiedzieli a tu sensacja. padam ze smiechu. tunele nie zbadane, cmentarz zydowski to pastwisko i miejsce pijatyk, cerkiew gnije. tak wyglada piekny szczebrzeszyn.
Masz nieaktualne informacje ! Cerkiew wcale nie gnije, bo właśnie została wyremontowana. Cmentarz żydowski należy do Gminy Żydowskiej (tam wyślij swoje żale), a co do lochów, to wszyscy wiedzieli o tym z legend a teraz się ta legenda potwierdza, więc nie mędrkuj tylko do nauki marsz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
,,cmentarz żydowski to pastwisko i miejsce pijatyk, '' ,,Cmentarz żydowski należy do Gminy Żydowskiej (tam wyślij swoje żale)'' Dzieci posprzątały Cmentarz Żydowski .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Staro Ruskie miasto Lwów uczciło pamięć ofiar Holocaustu http://zaxid.net/newspl/2011/1/27/113046/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[media]http://www.youtube.com/watch?v=1-i6auAo1jU&feature=related[/media] [media]http://www.youtube.com/watch?v=ps64xxJq0mg&feature=related[/media]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prześladowania religijne prawosławnych w II RP , Chorwacja'41-45: Katolickie Eldorado
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słowianie wschodni w VII w napisał:
Dlaczego niektórzy ,,bezstronni,, historycy w Polsce próbują na siłę udowadniać , że tutejsze tereny przed VIII wiekiem mogły należeć do grupy Słowian zachodnich wzmacniając tym pośrednio szowinistycznych ekstremistów. Tereny dzisiejszego Podlasia nigdy wcześniej nie należały do Polski i jakoś nikt teraz z tego powodu nie rozpacza . http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/89/East_Slavic_tribes_peoples_8th_9th_century.jpg Słowianie wschodni w VII-IX w. [/quote]
Daniło Halicki napisał:
Umowa Rzeczypospolitej Polskiej i Ukraińskiej Republiki Ludowej [media]http://www.youtube.com/watch?v=H8nBaJlpdV0[/media] http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/43/Kingdom_of_Galicia_Volhynia_Rus%27_Ukraine_1245_1349.jpg
1 lipca 1919 roku premierzy RP i od kilku miesięcy już faktycznie nieistniejącej BRL Ignacy Jan Paderewski i Anton Łuckiewicz ogłosili w Paryżu projekt budowy federacji dwóch państw - przewidziano dla nich wspólną politykę zagraniczną i obronną. Do polsko-białoruskiego sojuszu jednak nie doszło ze względu na opory znacznej części białoruskich polityków (13 grudnia 1919 roku Łuckiewicza w fotelu premiera rządu emigracyjnego zastąpił nastawiony z rezerwą wobec Polaków Wacłau Łastouski) oraz postawę polskich nacjonalistów żądających bezwarunkowej inkorporacji ziem wschodnich RP w granicach z 1772 roku. Po rozpoczęciu negocjacji polsko-radzieckich w Mińsku jesienią 1920 roku rząd białoruski w Kownie na czele z Łastouskim podpisał z władzami Litwy umowę o "powstrzymywaniu polskiego imperializmu" (13 listopada 1920). http://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82oruska_Republika_Ludowa [quote name='Ruś Kijowska' timestamp='1297253939' post='435327'] http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4e/Kievan-rus-1015-1113-%28en%29.png Ruś Kijowska – okres w historii Rusi trwający umownie od 862 do 1240 roku. Rok 862, w którym Ruryk przybył do Nowogrodu Wielkiego, to symboliczna data powstania państwa ruskiego. W 882 roku książę nowogrodzki Oleg Mądry doprowadził do powstania Wielkiego Księstwa Kijowskiego – wczesnofeudalnego państwa we wschodniej Europie ze stolicą w Kijowie, istniejącego do 1169 roku. W 1054 roku Wielkie Księstwo Kijowskie uległo rozbiciu dzielnicowemu, przy czym władcy, którym udało się zawładnąć Kijowem nadal nosili tytuł wielkiego księcia kijowskiego i byli w hierarchii feudalnej postawieni wyżej od pozostałych książąt ruskich. W 1169 przekształcone w Wielkie Księstwo Włodzimierskie ze stolicą we Włodzimierzu nad Klaźmą, które przejęło dominującą rolę Kijowa. W 1240 na skutek najazdu mongolskiego Wielkie Księstwo Włodzimierskie utraciło niezależność polityczną na rzecz Złotej Ordy. Moment ten uważany jest powszechnie za koniec okresu Rusi Kijowskiej. Natomiast Księstwo Kijowskie jako jedna z dzielnic Wielkiego Księstwa Włodzimierskiego przestało istnieć około 1252 roku, kiedy to ostatni faktyczny władca tego księstwa Aleksander Newski, przyjął tytuł wielkiego księcia włodzimierskiego.
http://img.istpravda.com.ua/images/doc/5/2/52dad50-riga-peace-1921.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...