Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sześć poradni w szpitalu \"papieskim” bez kontraktu NFZ

Utworzony przez polak, 1 stycznia 2011 r. o 21:59 Powrót do artykułu
Od chwili powstania Kas Chorych iprzemianowania na NFZ trwa burdel. Burdel czyli złodziejstwo ,kurewstwo na ludziach którzu wymagają opieki. Burdel czyli brak logistyki ,planowania i przewidywania. Dlaczego od pażdżiernika ludzie odpowiedzialni z NFZ nie rozesłali ofert i propozycji. Dlaczego od lat trwa ten chory stan. Co za polityczna k.. wymusza kontrakty na 2 m-ce,by pózmiej wszedł swój . Kazda partia ma specjalistyczną nomenklaturę i g.... jej zależy na ludziach po wyborach. Tak dłużej być nie może.Przestańcie udawać,że pracujecie i odpieprzcie się politycy od narzucania swoich wizji na temat służby zdrowia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kasy chore juz byly jedna wielka pomylka a to co sie teraz dzieje...zobaczcie na NFZty innych wojewodztw...odwołan - kilkanascie a u nas ponad 700 o paradoksach juz nie bede wspominac...fakt ze nasz okreg "ma najwieksze potrzeby" ze wzgledu na srodowisko starzejace sie i wysoki poziom bezrobocia to tylko gratis do calosci...to sa jakies zarty...ludzie...niebawem bedziemy umierac na ulicach bo nikt nie zrobi nam podstawowych badan diagnostycznych...to juz sie chece dzieja...wiec na nowy rok zycze Wam Rodacy - nie chorujcie - czyli jak najwiecej zdrowia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Szpitalu Powiatowym w Puławach kontraktu nie otrzymały poradnie: laryngologiczna, endokrynologiczna, chirurgii dziecięcej, rehabilitacyjna, neurologiczna tylko jedna (były dwie) ortopedyczna tylko jedna (były dwie), logopedyczna, chyba okulistyczna (?) i chyba przeciwgruźlicza, - to są te o których wiem, ponadto są jeszcze przychodnie które nie podpisały konktraktu bo jest za niski. Z tymi wymienionymi to jest ok. 11 przychodni ! Pieszecie o szpitalu w Zamościu bo to takie ajwaj że DżejPiTu jest w nazwie ? Szpital w Puławch zbliza się do 40 mln długu bo NFZ permamentnie nie płaci kolejny rok z rzędu za nadwykonania (m.in.). Zachęcam zainteresujcie się tym tematem. Nie rozmawiajcie tylko z dyrektorem naczelnym: działa doraźnie bez dugoterminowej wizji i zachowawczo aby się nikomu nie narazić. Wyślijcie redaktora. niech pogada z resztą dyrekcji, z ordynatorami i lekarzami. Wszyscy młodzi lekarze po zrobieniu specjalizacji odchodzą. M.in. dlatego też nie ma kontraktów - brak personelu. Inne szpitale korzystają z funduszy, np. Szpital Kolejowy który też jest w trudnej sytuacji przeprowadził termomodernizację i wymianę stolarki. Szpital w Puławach popada w coraz większą ruinę, ocieplono oddzielny budynek pulmonologii i chorób zakaxnych gdzie jest mało pacjentów - będzie można go po swojemu "sprywatyzować" W budynku głównym pacjenci przeziębiają się na oddziałach: przynoszą w zimie koce do uszczelniania okien. To są fakty z pierwszej ręki od pracownika szpitala.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
problem w tym, że NFZ nie znalazł jakoś tańszej oferty, w tym roku obowiązywał punktowy system oceny, wyłoniono ze 2-3 championów, którzy rzekomo są najlepsi i tylko oni dostaną umowy z NFZ tym samym ogranicza została strasznie liczba placówek, gdzie klient NFZ-pacjent może się leczyć. Na papierku wszystko się zgadza, będzie niby lepsza obsługa/jakość, bo wygrywający ma standard ISO, czego przegrywający konkurent nie miał, ale ISO to nie wszystko. Gdzie warunki obsługi, podejście lekarza, kolejki do zabiegów ?? Olano Nas pacjentów Całkowicie. wg mnie oszukani zostali również świadczeniodawcy, kosztem kredytów/inwestycji podnosili standard placówek, sądząc, że w dłuższym okresie się to zwróci dzięki lepszej jakości obsługi świadczeń. Parę tysięcy placówek zostało odsuniętych od kontraktu z NFZ. Zostali "wybrańcy". Proszę poczytać odwołania na www.nfz-lublin.pl/Kontraktowanie/odwolania_ws.aspx około 700 odwołań zgłoszono, Wrocław czy Poznań, zaledwie z 30, więc tam chyba nie dopiekli tak mniejszym podmiotom chcącym działać na rynku. Uczeń w szkole już nie pójdzie do dentysty w tym samym budynku, musi jechać do "wybrańca" to jest Wyższy standard i lepsza jakość dla pacjenta ?? gabinet w szkole zostanie zamknięty, punkty dostanie monopolista. Pacjent z Lublina musi jechać na zabieg do Bychawy bo tam jest wybrańca NFZ, placówki z Lublina nie dostały punktów. Jak 2 oligarchów zamiotło konkurencję to teraz z pacjentami mogą robić co chcą, przez kolejne 3 lata nikt im nie podskoczy, a po tych 3 latach konkurencja sama upadnie bez środków NFZ. Gdzie tu wolny rynek ? Może zamknijmy większość sklepów i wskażmy parę Żabek gdzie można zakupy robić ? Jakość opieki nad pacjentem sama potrafi to monitorować, jak gdzieś krzywdzą, to drugi raz tam nie staniemy i pójdziemy leczyć się gdzie indziej, a teraz brak takiego wyboru, brak konkurencji doprowadzi do spadku jakości świadczeń, zwłaszcza, że prywaciarze będą chcieli jak najwięcej zarobić, kto kto im zabroni/przeszkodzi ?? konkurencja z tylko prywatnymi wysokopłatnymi dla zwykłego zjadacza chleba usługami ?? S K A N D A L Przykład z małopolski: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/473831,stolica_malopolski_bez_chirurgii_nfz_podpisal_umowe_ze_szpitalem_oddalonym_o_100_km_od_krakowa.html co to 100km dla Dyrektora NFZ'tu co zgarnia 12 tysięcy premii http://wyborcza.pl/1,75248,8861001,Prezes_NFZ_ma_gest__Po_12_tys__premii_dla_wszystkich.html ,a Pacjent jak ma dojechać ? a rodzina jak odwiedzić ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może zamiast zamykania poradni zamknąć NFZ to było by zdrowsze dla wszystkich ,jednego darmozjada mniej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Polska to kłaj nienołmalny" wyseplenił onegdaj płemieł Tusk. Jaki płemieł, taki płezydent i taki cały rząd. Czyli wszystko się zgadza, wszystko jest nienołmalne, ale nołmalne jest tylko jedno, że kiedyś i płemieł i płezydent tak jak ten niewyleczony chory, który umrze pod płotem dostaną jednakowo łopatą po du..ie i zostanie po nich nołmalny smłód..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie - to celowe zagrania z koleją szpitalami itp. zniszczyć i przejąć za grosze ktoś na tym rękę trzyma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...