Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Tragiczny pożar w Nieliszu. Matka i syn spłonęli w mieszkaniu

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 20 stycznia 2019 r. o 16:38 Powrót do artykułu
8 zastępów?! Że rzucę cytatem z filmu: "Mają rozmach sku...". Że potopu nie wywołali w wiosce. Teraz pytanie co zawiniło: instalacja, piec, a może niedopałek? W Niemczech w każdym pomieszczeniu budynku wymagany jest czujnik dymu oraz duża gaśnica. Koszt? No, cóż 200.000 zł piechotą nie chodzi. A polskie ubezpieczenie wiemy ile pokrywa :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STRASZNE............. WYRAZY WSPÓŁCZUCIA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak masz pierd... takie głupoty to sobie daruj! Myślisz ze ludzie zginęli dla 200.000zł.?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, z cała pewnością w Niemczech w starych, przedwojennych drewnianych chalupach w których często nawet toalety nie ma ale alarmy przeciwpożarowe i czujniki dymu obowiązkowo są.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Zła", a ty po gimnazjum i czytać ze zrozumieniem nie potrafisz? Spróbuj ponownie przeczytać tekst uważnie, bo ja twojej logiki nie pojmuję. Co do starych niemieckich budowli. Zwłaszcza w nich musisz mieć komplet zabezpieczeń, bo ubezpieczyciel wywęszy, że któreś z pokoi pominołeś. To żegnaj ubezpieczenie. Znając życie w Nieliszu jak już wykupiono ubezpieczenie to to najniższe, że jedynie na pęknięte okno starczy. No, ale takich mamy ubezpieczycieli. W Niemczech jak opłacisz AC to masz pewność, że ci auto naprawią albo dadzą kasę na takie samo i rzeczywiście starczy ci na jego zakup. A w Polsce, co najwyżej 30% kasy ci ubezpieczyciel da kasy. Dlatego lepiej ubezpieczać się w Niemczech. Niestety od dwóch lat firmy niemieckie odmawiają takich ubezpieczeń Polakom zameldowanych w Polsce. Coś w tym jest :( Może nie dbanie o własności i życie... zwłaszcza najbliższych. A teraz będzie apelmo zbiórkę dla pogorzelców. Różnie to bywa w życiu. Czasami nawet tragicznie. Warto teraz pomyśleć jak ja zabezpieczylem się przed taką sytuacją? Ja za ok. 50€ (roczna opłata) jestem ubezpieczony na 240€ od szkód na mieniu własnym i czyimś. W Niemczech za tę kwotę byłbym chroniony na kwotę 5 mln €. Ale jako Polak muszę korzystać z polskiego ubezpieczenia. Nie chciałem stracić niemieckiej lojalki na auto przemeldowując go.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki był czas dojazdu pierwszej jednostki OSP?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"HYDRANT PRZY KAŻDEJ POSESJI" - kiedy samorzadowcy zrealizują w końcu ten projekt? Zanim dowlecze się straż, to zazwyczaj jest już po zawodach... Przestancie marnowac kase na zachodnie samochody pozarnicze, ktore jezdzą na dogaszanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ze Złojca, gdzie mają nowiuteńki wóz bojowy do Nielisza niecałe 4 km...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy kos wie czyj to dom? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osobniku skoro potrafisz wypisywać takie głupoty to powinieneś umieć  sprawdzić jaka jest odległość bo w rzeczywistości że Zlojca do miejsca zdarzenia jest 11km a nie 4 dodatkowo dochodzi przebudowa drogi i to że nikt w OSP nie czeka w garażu  a pierwszy na miejscu był OSP Krzak byli w remizie bo mieli walne zebranie 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kolego zainteresowała mnie twoja wypowiedz w której to opisujesz ze osp Złojec (pomijając to ze ma nowiuteńki wóz) to do Nielisza ma nie całe 4 kilometry więc pozwoliłem sobie to sprawdzić i śmiało mogę stwierdzić ze wypisujesz głupoty. A o to link do google maps; ***s://***google.pl/maps/dir/Nielisz+264,+22-413+Nielisz/Z%C5%82ojec/@50.7880157,23.0417937,13z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x47236b01d2ebe7d9:0xca16ba4ec2a331bb!2m2!1d23.0366638!2d50.7787889!1m5!1m1!1s0x47236963f9df9a4d:0x27583fce4e9dee68!2m2!1d23.1096426!2d50.7723045?hl=pl Więc następnym razem sprawdź zanim zaczniesz wypisywać bzdury.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"HYDRANT PRZY KAŻDEJ POSESJI" - kiedy samorzadowcy zrealizują w końcu ten projekt? Zanim dowlecze się straż, to zazwyczaj jest już po zawodach... Przestancie marnowac kase na zachodnie samochody pozarnicze, ktore jezdzą na dogaszanie.
 A może zamiast termoizolacji itd. projekt polegający  na zastąpieniu budownictwa  drewnianego murowanym? Na podlubelskich (a tym bardziej) podzamojskich wioskach nie brakuje drewnianych budynków, które mają po 70-100. Miejsce drewanianego budownictwa jest w skansenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Technolog budownictwa się znalazł! Nie każdy ma walizkę kasy jak Ty żeby w nowym mieszkać! Murowane lepsze znaczy nie palą się?  Twoja stara musisls sporo wapna zjeść żeby takiego pustaka urodzić! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...