Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Stoki narciarskie w woj. lubelskim: Dokąd pojechać na narty lub snowboard?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 16 stycznia 2017 r. o 16:02 Powrót do artykułu
to , że na stronie Globus nie ma kamerki ani informacji o aktualnych warunkach to są kpiny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic nie rozumiem z tej mapki...... :/ Co oznaczają te czerwone i zielone znaczki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od kiedy stok w Miedzrzecu został przeniesiony do Białej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Udaj się do okulisty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIE LUBELSZCZYZNA!!! Lubelszczyzny - narty i wyciągi, a stoki narciarskie są  lubelskie, to kto ma skojarzenia kiepskie, że mózgowie tak głupio błądzi? Dziennikarz niech się zastanowi, niech wiedzą  z historii odnowi, a to wyjaśni, co głowinka umie, bo póki co - pojęć nie rozumie. Morał: Lubelszczyzna, to kraina i leży tam gdzie lubelska ziemia. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>  RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII  Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. > Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia  Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. > WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Krasnobrodzie już dawno wyciąg nie działa. Po peeselowskich rządach w latach 2010-14 to cud, że woda w zalewie nie wyschła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czerwone nieczynne stoki a zielone działające!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najdłuższy stok to Bobliwo. Jedziemy tam już jutro, a w sobotę organizujemy kulig.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tam z dzieciakami jeździmy najczęściej do Jacni (z Zamościa zdecydowanie najbliżej), czasami do Chrzanowa, ale co by na stronie nie pisało, to mam jednak wrażenie z jazdy że w Chrzanowie stok jest krótszy niż w Jacni... może mi się tylko wydaje :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szopowe koło Krasnegostawu??? POgięło grafika, czy spał na geografii w szkole podstawowej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bez przesady. To nie są stoki! Raczej pagórki do nauki jazdy na nartach. Eh, ta zaściankowa megalomania....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Bobliwie byłem wczoraj naturalny śnieg , sto dobrze przygotowany, ale jednak zbyt płaski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W makro można kupić narty z sezonu 2012/2013 za połowę ceny. Dziś kupiłem sobie volkle sensor 1 za 400 zł. Nowe niewiele więcej kosztujące niż używki na allegro.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...a trasy biegowe gdzie?...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trasy biegowe Z Górki i z powrotem he he :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co jak co, ale w Chrzanowie mają bardzo dobry stok w porównaniu do Bobliwa, Jacni itp
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Śnieg jak śnieg, stok jak stok, ale zaplecze gastronomiczne i baza noclegowa, nie wspominając o cenach, tu nikt Bobliwa nie przebije. Nasze dzieci nie chcą nigdzie indziej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to za inteligent tę mapę rysował? Szopowe jest między Biłgorajem, a Tomaszowem. Z mapy wynika jakby było położone gdzieś pod Krasnymstawem, a tymczasem z Szopowego Krasnegostawu jest ok. 70 km.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.