Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Młody nauczyciel z woj. lubelskiego odszedł z zawodu. Tłumaczy dlaczego

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 11 stycznia 2019 r. o 19:05 Powrót do artykułu
Nie będziesz miał wolnych wakacji, ferii, przerw międzyświątecznych, wcześniejszej emerytury, prezentów na koniec roku i wielu innych przywilejów. A swoją drogą to wielu ludzi nie pracuje w swoim zawodzie i nie robią z tego problemu, nie płaczą po gazetach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale ściema!!! Typ wyjechał do Warszawy do pracy w urzędzie i dostał kredyt na mieszkanie!!! Ludzie, ten artykuł to prowokacja. Autor traktuje nas, jak idiotów!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odszedł to kij z nim czy ma zapisane w genach,że bedziepracował jako nauczyciel,nie więc o co ten płacz i zgrzytanie zebów.Zabrać nauczycielom dodatki wiejskie które wynosza 10% wynagrodzenia,dzisiaj nie ma znaczenia czy wies czy miasto..pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dwa miesiące wakacji,miesiąc urlopu,ferie zimowe i letnie/,kolejny miesiąc/,wszystkie długie i krótkie weekendy i święta państwowe i kościelne. razem to jakieś 5 miesięcy wolnego mają nauczyciele i to wszystko płatne.ja na betoniarce na budowie zawalam okrągły rok za 1500zł miesięcznie może się zamienimy???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak nie pasuja wynagrodzenia to szukać sobie innej pracy koniec kropka.Niedojdy zyciowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
12 tysięcy miesięcznie towarzysz BRONIARZ ZNP PRL za pierdzenie w stołek i namawianie nauczycieli do zakładania żółtych kamizelek .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do parobka: nie chciało się nosić teczki to teraz trzeba nosić woreczki :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcą więcej to ok ale zrobić 8 godzinny dzień pracy. Niech sprawdzają kartkówki i przygotowuja sie do lekcji w tych godzinach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do parobka: nie chciało się nosić teczki to teraz trzeba nosić woreczki :)
 nie wszyscy będa kierownikami,nauczycielami,ale on ,,parobek myśli logicznie i rzeczowo w odróżnieniu od ciebie zzz,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale ściema!!! Typ wyjechał do Warszawy do pracy w urzędzie i dostał kredyt na mieszkanie!!! Ludzie, ten artykuł to prowokacja. Autor traktuje nas, jak idiotów!
 No a skąd wiesz, może jest ciągutką w NBP ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie interesuje mnie dlaczego odszedł, ponieważ tysiące Polaków z jakiegoś powodu przychodzi/odchodzi Jednakże mam do gościa szacun ,że nie łazi jak te inne łajzy za największym szkodnikiem przyklejonym za ciężkie pieniądze do polskiego szkolnictwa -Broniarzem. Nauczyciele czyli łajzy które miały być wzorem etycznego postępowania ,uciekają się do perfidnego oszustwa wykorzystując prawo chorych - no chyba że są to L-4 wystawione przez psychiatrów ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem doktorem na jednym z Uniwersytetów. Zarabiam na rękę 2010 zł ze wszystkimi dodatkami. Dziękuję Panie Ministrze Gowin. Zazdroszczę Paniom i Panom nauczycielom z podstawówek, gimnazjum , średniaków pensji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Konkretny człowiek. Co mi po 18 godzinach lekcyjnych, jak na poniedziałek mam przygotować furę kserówek, kolorowanek i klasówek bo dla uczniów książka jest za nudna. Co mi po urlopie w wakacje jak i tak nie odpocznę bo wszędzie tłumy, we wrześniu nie pojadę w jesienne, puste góry bo już nawet 3 dni urlopu nikt mi nie da. Last minute i egzotyka? Też nie dla mnie bo w czerwcu masa rad, podsumowań, spotkań i poprawek. Nauczyciel z 10 letnim stażem ma może ze 2500, podobna kwota jak praktykantki w sklepie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Urzekła mnie ta wymyślona historyjka :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie będziesz miał wolnych wakacji, ferii, przerw międzyświątecznych, wcześniejszej emerytury, prezentów na koniec roku i wielu innych przywilejów. A swoją drogą to wielu ludzi nie pracuje w swoim zawodzie i nie robią z tego problemu, nie płaczą po gazetach.
 On nie płacze, tylko zrobił to, do czego zachęcają internauci. Wziął udział w dyskusji, ktora od wielu dni trwa w internecie. Czy tylko sfrustrowani i roszczeniowi rodzice/ uczniowie mają prawo głosu? Nie odpowiadały mu warunki i płaca, poszukał innej. I jest zadowolony, z perspektywami. Popatrz, zrezygnował z takiego dobrobytu. Bo mądry i wie, że rachunki się same nie zapłacą, a jak założy rodzinę, to będzie mógł ją utrzymać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Konkretny człowiek. Co mi po 18 godzinach lekcyjnych, jak na poniedziałek mam przygotować furę kserówek, kolorowanek i klasówek bo dla uczniów książka jest za nudna. Co mi po urlopie w wakacje jak i tak nie odpocznę bo wszędzie tłumy, we wrześniu nie pojadę w jesienne, puste góry bo już nawet 3 dni urlopu nikt mi nie da. Last minute i egzotyka? Też nie dla mnie bo w czerwcu masa rad, podsumowań, spotkań i poprawek. Nauczyciel z 10 letnim stażem ma może ze 2500, podobna kwota jak praktykantki w sklepie.
 Nauczyciel z dziesięcioletnim stażem nie ma tyle, tyle to może po 18 latach. Chyba że jest ulubieńcem dyrekcji i nagrody oraz dodatki motywacyjne mu spływają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Konkretny człowiek. Co mi po 18 godzinach lekcyjnych, jak na poniedziałek mam przygotować furę kserówek, kolorowanek i klasówek bo dla uczniów książka jest za nudna. Co mi po urlopie w wakacje jak i tak nie odpocznę bo wszędzie tłumy, we wrześniu nie pojadę w jesienne, puste góry bo już nawet 3 dni urlopu nikt mi nie da. Last minute i egzotyka? Też nie dla mnie bo w czerwcu masa rad, podsumowań, spotkań i poprawek. Nauczyciel z 10 letnim stażem ma może ze 2500, podobna kwota jak praktykantki w sklepie.
 Koniecznie zmień pracę! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajnie popatrzeć, jak plebs żre się nawzajem o to, kto z nich zasługuje na najniższe zarobki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aż przykro czytać te komentarze zgorzkniałych i zakompleksionych obywateli RP. Tak, Jestem też nauczycielem i pełnię funkcję wicedyrektora. Mam 10 godzin dydaktycznych i resztę dopełniam "funkcyjnymi". 8 godzin dziennie spokojnie spędzam w szkole, bo roboty jest co nie miara, a ciężko się skupić na pracy "Biurowej" bo jest ona poorana lekcjami. W roku mam 35 dni urlopu i tylko TYLE!!! Na rękę mam ze stażem 20 lat i dodatkami 3500 zł!!! A gdzie ciągłe douczanie?! Praca w domu?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcą więcej to ok ale zrobić 8 godzinny dzień pracy. Niech sprawdzają kartkówki i przygotowuja sie do lekcji w tych godzinach
 Znasz środowisko? I trzeba ci setny raz tłumaczyć, że żadna szkoła nie dysponuje pomieszczeniami, a których nauczyciel w godzinach 7-15 mógłby wykonywać prace administracyjne i inne papierkowe. Nauczyciel musi zabierać roboty biurowe do domu, a ich prywane mieszkania wypełniają zeszyty i kartki ze sprawdzianami. Prywatne nauczycielskie komputery pełne są szkolnych dokumentów. Wiesz, jaki jest problem, gdy się taki domowy komputer zepsuje? Trzeba caluśki ten chłam przenieść na nośniki i wyczyścić komputer, zanim odda się go do naprawy. Tak, RODO. Po naprawie znowu się przekłada, bo potrzebne. W znajomej szkole obowiązek przechowywania wszelkiiego rodzaju sprawozdań, tabelek, zestawień- 3 lata.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...