Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jak sobie sieknąć dobrego tatara? Przepisy na tatara

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 8 stycznia 2017 r. o 13:51 Powrót do artykułu
"siekanego tatara w koniny"... Niby mała rzecz,a razi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcesz zjeść dobrego a wręcz bardzo dobrego tatara to do Skali w Białej Podlaskiej. Kucharz przygotowuje rewelacyjnie a do tego trzy małe grzaneczki i jak by powiedział poeta niebo w g.......ie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Surowe mięso z surowym jajkim w środku,ochydztwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepszy tatar jest właśnie w Kardamonie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ktoś wie czy w Lublinie można gdzieś zjeść tatara z koniny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tatara się nie sieka na drewnianej desce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tatar nie może być ani z ryby ani wegetarianski.Tatarzy wozili pod siodłem wołowine lub baranine. z baranów nie robimy wiec zostaje wołowina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W restauracji na globusie ponoć na weekendach się pojawia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielkie te tatary
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
okazyjnie lubię sobie przyrządzić porządnego mięsnego tatarka gdy przyjeżdżają znajomi na przykład. jakościową wołowinę kupuję bezpośrednio z ***cezan-ubojnia.pl gdzie mięso znacznie różni się od tego co zwykle kupujemy w supermarketach i nie trzeba się martwić o jakość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam sprawdzony przepis na tatara wołowego: ugotujmycos.pl/tatar-wedlug-magdy-gessler/, który zawsze wychodzi idealny, dobrze przyprawiony. Ważne żeby mieć dobrą jakościowo i świeżą polędwicę :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o co chodzi z tą polędwicą? przecież to jest kawałek krowy prawie zupełnie pozbawiony własnego smaku. drogi, zbyt delikatny. nadaje się na filet mignon, ale na tatara? tatar z polędwicy to sposób na koszenie kasy, ale na pewno nie na uzyskanie najlepszego smaku. nie jestem fanem polecanego przez niektórych hangera, ale za to moim zdaniem chudy, sezonowany rostbef jest przepyszny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Super przepis dobry tatar jest najlepszą przystawka na imprezkę. Ostatnio dostałem na urodziny nóż philipiaka i teraz przygotowywanie takiego dania nie sprawia problemu. Ostry nóż idealnie nadaje sie do takich zadań :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Andi to philipiak ma noże w ofercie? Jakie rodzaje mają?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tatar to tylko siekany. Lubimy tatar pod wszelka postacią, dlatego kupiłam porządny tak zwany nóż szefa , philipiaka. Idealny , dobrze wyważony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam! Moreno, w ofercie marki Philipiak znajdziesz nóż Santoku o długości 20,5 cm oraz noż uniwersalny o długości 13 cm. Pozdrawiam, Marta Kowalewska Online Ekspert marki PHILIPIAK
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Marto. Nóż Santoku to za jaką kwotę można u Was kupić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co prawda to prawda do wołowego tatara potrzebny jest porządny nóż. Tępy zmiażdży a nie posieka. Warto zainwestować w dobrą markę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam! Moreno, nóż Santoku Philipiak kupisz za kwotę 370 zł. Pozdrawiam, Marta Kowalewska Online Ekspert marki PHILIPIAK
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...