Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Podaj przepis na dobry makaron, wygraj kosz pełen makaronów!

Utworzony przez Paulina Jabłońska, 21 października 2011 r. o 17:06
Skoro konkursowe dania z udziałem makaronu mają być niedrogie i szybkie pozwolę sobie zaproponować jeszcze Makaron z serem i wiśniami paczka makaronu typu nitki 40 dkg wiśni (mogą być takie ze słoika ) kostka białego sera 2 łyżki masła 1 szklanka śmietany 18% 3 łyżki cukru pudru 3 łyżki cukru zwykłego 1 opakowanie cukru waniliowego sól Wiśnie bez pestek posypać wszystkimi cukrami. Makaron ugotować w lekko osolonej wodzie, odcedzić i wymieszac z masłem. Śmietanę ubić z dodatkiem soku, który puściły wiśnie. Makaron wyłożyć na talerze, posypać rozdrobnionym serem i cukrem, na wierzch ułożyć owoce w cukrze i polać bitą śmietaną. Danie jest przepyszne i gorąco polecam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no to dorzucę jeszcze propozycję na OMLET MAKARONOWY Z SEREM makaron wstążki lub świderki 6 jajek 2,5 łyżeczki soli szczypta białego pieprzu posiekana natka pietruszki puszka groszku zielonego (albo kukurydzy) posiekany szczypiorek ok 6 łyżek śmietany ok 6 łyżek mleka 4 łyżki masła olej ser żołty tarty (parmezan) Gotujemy makaron w wodzie z solą i olejem. Jajka rozmącić z resztą soli, pieprzem, natką, szczypiorkiem, śmietaną i mlekiem. Na dużej patelni rozgrzać masło. Połowę odsączonego ugotowanego makaronu wrzucić na patelnię i smażyć na złoty kolor. Połowę masy jajecznej wlać na makaron, posypać parmezanem i groszkiem zielonym. Smażyć omlet ok 5 minut. Można przełożyć go po tym czasie do nagrzanego piekarnika by "doszedł" lu usmażyć przewracając na drugą stronę (ja sobie pomagam drugą patelnią). To samo robimy z drugą porcją makaronu i masy jajecznej. Wykładamy na talerz, ozdabiamy wedle uznania i życzę smacznego śniadanka ! Często w ten sposób wykorzystuję pozostały makaron z dnia poprzedniego. Można go urozmaicać wedle własnych fantazji. Polecam !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Conchiglioni Lubię gotować, experymentować i rozkoszować się smakami, czasami stworzę prawdziwe kulinarne arcydzieło, kulinarne cudo, dania zazwyczaj są szybkie, proste jak równiez pracochłonne. Makaron Conchiglioni jest gościem w moim domu. Bardzo go lubię, ale sporadycznie przygotowuję, bo przysmak jest pracochłonny ale świetnie smakuje. Oczywiście muszle można nadziewać czym się tylko chce ja nadziewam: kalafiorem, ryżem, marynowanymi pieczarkami, czosnkiem i koperkiem. Warzywa też można zmieniać wg uznania. Porcja dla 3- 4 osób Składniki na 3-4 porcje: 16-20 dużych muszli makaronowych(conchiglioni) Farsz: 1 mały kalafior 3 marynowane pieczarki 3 łyżki ugotowanego ryżu 5 ząbków czosnku 1 koperek 3 łyżki naturalnego jogurtu przyprawy;sól, pieprz, zioła Przygotowanie: Pierwszą czynnością jest ugotowanie muszli w osolonej wodzie (gotowac około 5 minut). Następnie ugotować małego kalafiora w osolonej wodzie - gotować około od 5 do 10 minut oraz ugotować ryż. Kolejnym etapem jest skrojenie zimnego kalafiora, marynowanych pieczarek, koperku, czosnku następnie dodać przyprawy i wlać jogurt - wszystko delikatnie wymieszać. Każdą muszlę nadziewać farszem, można posypać ziołami. Podawać na zimno. Smakuje rewelacyjnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bardzo ciekawy pomysł. U nas te muszle są czesto robione ale z takim farszem nie robiłam jeszcze. Pozdrawiam
Ostatnio edytowany 25 listopada 2011 r. o 18:36
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Konstancja Ciepła napisał:
Conchiglioni Lubię gotować, experymentować i rozkoszować się smakami, czasami stworzę prawdziwe kulinarne arcydzieło, kulinarne cudo, dania zazwyczaj są szybkie, proste jak równiez pracochłonne. Makaron Conchiglioni jest gościem w moim domu. Bardzo go lubię, ale sporadycznie przygotowuję, bo przysmak jest pracochłonny ale świetnie smakuje. Oczywiście muszle można nadziewać czym się tylko chce ja nadziewam: kalafiorem, ryżem, marynowanymi pieczarkami, czosnkiem i koperkiem. Warzywa też można zmieniać wg uznania. Porcja dla 3- 4 osób Składniki na 3-4 porcje: 16-20 dużych muszli makaronowych(conchiglioni) Farsz: 1 mały kalafior 3 marynowane pieczarki 3 łyżki ugotowanego ryżu 5 ząbków czosnku 1 koperek 3 łyżki naturalnego jogurtu przyprawy;sól, pieprz, zioła Przygotowanie: Pierwszą czynnością jest ugotowanie muszli w osolonej wodzie (gotowac około 5 minut). Następnie ugotować małego kalafiora w osolonej wodzie - gotować około od 5 do 10 minut oraz ugotować ryż. Kolejnym etapem jest skrojenie zimnego kalafiora, marynowanych pieczarek, koperku, czosnku następnie dodać przyprawy i wlać jogurt - wszystko delikatnie wymieszać. Każdą muszlę nadziewać farszem, można posypać ziołami. Podawać na zimno. Smakuje rewelacyjnie.
Bardzo mi się ten pomysł na farsz podoba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spaghetti Bolognese Po wielu mniej lub bardziej udanych próbach przygotowania idealnego sosu bolognese zdecydowanie głosem moim, moich znajomych i rodziny wygrywa ten przepis. Sos jest aromatyczny, pachnie ziołami i co najważniejsze mało tuczący. Składniki: 0,5kg mięsa mielonego wieprzowo-wołowego lub wołowego 2 duże cebule 4 ząbki czosnku słoik koncentratu pomidorowego (ja używam firmy Dawton) pół słodzika lub pół łyżeczki cukru zioła prowansalskie, bazylia, oregano, sól, pieprz Przygotowanie: Cebulę pokroić w kostkę. Mięso przesmażyć na patelni, dodać cebulę i zmiażdżony czosnek. Smażyć ok. 7 minut co chwila mieszając po czym dodać koncentrat i 2 szklanki zimnej wody. Doprowadzić do wrzenia, przykryć i gotować jeszcze ok. 30 minut. Dodać po łyżeczce ziół, połówkę słodzika sól i pieprz do smaku. Jeżeli sos jest za rzadki należy zdjąć pokrywkę i gotować do momentu uzyskania pożądanej konsystencji co chwila mieszając. Ugotowany al dente makaron (najlepiej pełnoziarnisty) wyłożyć na talerz i polać sosem. ewa.stykowska@op.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Błyskawiczne czarne Penne Przygotowanie całego dania zajmuje dokładnie tyle ile ugotowanie makaronu Penne wg przepisu na opakowaniu. Nie wierzycie? To zaczynamy! Składniki: 1 mała pierś z kurczaka 1 cebula 1 papryka 1 marchewka 2 ząbki czosnku pół łyżeczki miodu 4 łyżki sosu sojowego zioła prowansalskie, curry, sól, pieprz kilka kropel oliwy z oliwek Przygotowanie: 1. Nastawiamy wodę na makaron i gotujemy go wg. przepisu na opakowaniu. 2. Kroimy wszystkie składniki w sporą kostkę, czosnek drobniutko lub przeciskamy przez praskę. 3. Pokrojone mięso zalewamy sosem sojowym. 4. Na rozgrzaną patelnię z oliwią wrzucamy kolejno cebulkę, czosnek, marchewkę, paprykę i na koniec kurczaka. 5. Podsmażamy kilka minut, dodajemy przyprawy i miód. 6. Odcedzamy makaron (powinien być al dente) pozostawiając ok. pół szklanki wody i wrzucamy na patelnię. 7. Podsmażamy 2 minuty i gotowe. 8. Najlepiej podawać posypany natką pietruszki. ewa.stykowska@op.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolorowa sałatka makaronowa Bardzo prosta sałatka, ale dość sycąca. Dużo uroku dodaje jej kolorowy makaron bo innych składników nie jest dużo. Ma być szybko i smacznie. https://lh5.googleusercontent.com/-Xo5_YJgxCIs/TtX1JgNFNdI/AAAAAAAARYc/UvZQ5-MYUT4/s640/DSCN1620.JPG?gl=PL składniki na 2 porcje: 4 garści makaronu trottole tricolore 6 cieniuteńkich plasterków szynki tradycyjnej, parzonej 1/2 papryki czerwonej świeży koperek SOS - 1 łyżka oliwy albo oleju 1 łyżeczka octu winnego 1/2 łyżeczko drobno posiekanej czerwonej cebuli do smaku: sól, pieprz mielony, cukier, zioła suszone jakie lubicie sposób przygotowania: w misce wymieszałam oliwę z cebulą i octem, doprawiłam do smaku. Makaron ugotowałam al'dente i osączyłam. Gorący przełożyłam do sosu, wymieszałam i odstawiłam do przestudzenia. Wyłożyłam porcje klusek na talerze. Plasterki szynki pokroiłam na krzyż, na 4 części i każdą ćwiarteczkę zwinęłam w rozetkę układając je między spiralkami. Dołożyłam pokrojoną w cienkie paseczki paprykę świeżą i listki koperku. Przygotowanie całość, razem z gotowaniem makaronu nie trwa więcej jak 20 minut a mamy ładne i smaczne danie :-)
Ostatnio edytowany 30 listopada 2011 r. o 10:34
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sponsor zbankrutował?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
emilian napisał:
Sponsor zbankrutował?
no, coś cisza nastała na złączach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...