Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Eduardo Mendoza, "Miasto cudów"

Utworzony przez NooBa, 28 kwietnia 2010 r. o 12:47
Mimo, że o Mendozie głośno w Polsce już od jakiegoś czasu, nie miałam wcześniej do czynienia z jego twórczością. I to był błąd. Dopiero teraz mogę jawnie wypowiadać się na jego temat i to oczywiście w samych superlatywach. "Miasto cudów" wywarło na mnie wielkie wrażenie. To niezwykle dopracowane dzieło, zapis najdrobniejszych szczegółów z życia Barcelony u końca XIX wieku, a przy tym wartka fabuła, której bohaterem jest Onufry Bouvila, człowiek sukcesu, za cenę moralności i życia wielu ludzi. Nie znać tej książki, to wstyd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też o moralności, też o podejmowaniu decyzji co wybrać: własną karierę czy dobro ogółu jest "Hiszpański smyczek" Andromedy Romano-Lax. Akcja również toczy się w Barcelonie przełomu tamtych wieków. Tylko, że w smyczku jakby sprawy i wybory będą biegły innym torem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Postaci Mendozy nie muszę Wam przedstawiać więc od razu przejdę do konkretów. Pisarz ten będzie w Krakowie pomiędzy 24 a 27 października! Z tej okazji został zorganizowany konkurs na Facebooku. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj: http://www.facebook.com/instytut.cervantesa.krakow?sk=app_269170253122301 Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...