Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Olej silnikowy i jego wymiana

Utworzony przez Mauroo, 23 kwietnia 2019 r. o 22:12
Jak często wymieniacie olej silnikowy?? Stosujecie się do zaleceń producenta czy działacie według swojego doświadczenia??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wymieniam średnio raz do roku, zresztą w aucie mam przypominajkę o tym, jeżdżę do ASO forda z moim autem, mają dobre ceny, teraz widzialem że jest promocja na serwis z wymianą oleju, filtra i też sprawdzeniem auta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja wymieniam co jakieś 10-12 tysięcy km więc wypada też co roku. Leje shella. Mechanik mówi że dobry wybór bo oczyszcza silnik ze zbędnego nagaru.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wymieniam średnio raz do roku, zresztą w aucie mam przypominajkę o tym, jeżdżę do ASO forda z moim autem, mają dobre ceny, teraz widzialem że jest promocja na serwis z wymianą oleju, filtra i też sprawdzeniem auta.
 Ile to kosztuje i d kidy ta promocja? Muszę ogarnąć jakiś serwis przed wakacjami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja mam zaprzyjaźnionego mechanika. Leję do silnika shella helixa. Zmieniam co 10-12 tysięcy wraz z filtrami. Nigdy nie miałem problemu z silnikiem więc uważam że olej jest dobry. Częstotliwość również. Silnik czysty. Na korku nie ma żadnego brudu. Olej spuszczany również nie jest jakoś zabrudzony ani mocno przepracowany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to syntetyk, czy półsyntetyk lejesz? Czytałem, że oleje shella są ok dla samochodu. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leję Shell Helix 5W-30
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jak ci się sprawuje z pespektywy czasu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja mam 0W-30 i sie super sprawuje :D bo nie mam problemów z silnikiem :) jako zwykły zjadacz chleba kupiłem najlepszy na rynku wiec mysle ze jest ok 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Robert, długo już stosujesz ten olej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie wiem jak robert ale ja stosuje rok i jest wszytko ok :) wczesniej miałem 5w-40 i nie miałem tez probelmów ale wolałem zmienic na lepsza lepkosc bo zimy coraz zimniejsze :) 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...