Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

prezent dla faceta -alkomat?

Utworzony przez mala, 13 listopada 2019 r. o 22:36
Ktoś posiada i coś podpowie? Ile kosztuje dobry? Co powinnam sprawdzić przed zakupem? Co najważniejsze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak alkomat to tylko taki co ma elektrochemiczny czujnik i długą gwarancję. Czujnik to najważniejsza rzecz bo odpowiada za dokładny pomiar. Sprzęt jest dość delikatny i gwarancja się przydaje. Sam mam alkomt z takim czujnikiem i nie zawodzi. Przynajmniej wiadomo czy można jechać. Ceny od 300 zł w górę jeśli ma być dobry. Na tańsze szkoda kasy bo będą pokazywać bzdury.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powoli zastanawiam się nad prezentem gwiazdkowym i alkomat to chyba byłaby dobra opcja, ale rozpiętość cenowa poraża. Raczej interesowałyby mnie te alkomaty powyżej trzystu, ale nie więcej niż pięćset (sześćset) złotych. Jak ugryźć ten temat, żeby wybrać coś sensownego. Czujnik elektrochemiczny, to już wiem, a jakie marki sptrzętu? No i gdzie najlepiej kupić na allegro, czy w konkretnym sklepie (internetowym)?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z dobrych alkomatów np Alkohit ma dobre sensory i spokojnie zmieścisz się w przedziale cenowym. Taka X5 czy X8 powinna być w sam raz na prezent. A co do zakupu to tak naprawdę jak wolisz. Ja oprócz ceny często kieruje sie też sklepem, a elektronikę wolą kupować bezpośrednio od dystrybutora jeśli taki jest. Zupełnie inna obsługa posprzedażowa niż w sieciówkach, gdzie obowiązują ich sztywne zasady i żeby coś załatwić to trzeba się trochę z tym namęczyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widziałem trochę tych alkohitów. A jak sądzisz czy jest warto kupić zamiast x8, który mi się spodobał, model x60? Chodzi głównie o ten lejek. Czy to taki niewiele znaczący bajer, czy też ma sens go używać? I czy dokładność pomiaru bedzie dobra?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem wybór ok. Różnica jest nie tylko w lejku, także w sensorze. Ten który podałeś jest lepszy, bo możesz zrobić więcej pomiarów m-y kalibracjami. A czy używasz lejka czy ustnika wynik jest taki sam. Chodzi o higienę i wygodę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czym się różni adjustacja od kalibracji? Bo widziałem, że coś takiego jest przy alkohitach. Chodzi o to, co to dla mnie jako użytkownika oznacza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu masz to dobrze wyjaśnione  ***s://kalibracja.alkohit.pl/ . Najkrócej kalibracja to sprawdzenie dokładności, adiustacja to sprawdzenie i regulacja alkomatu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzięki, no właśnie zauważyłem, że zazwyczaj producenci piszą o kalibracji, a nie o adjustacji, która wychodzi na to jest bardziej opłacalna dla klienta. jest chyba lepsza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...