Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Gdy umrę, płacz nade mną, lecz tylko dopóty

Utworzony przez Gość, 4 stycznia 2020 r. o 11:38
Wiersz miłosny Williama Szekspira (Sonet 71)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdy umrę, płacz nade mną, lecz tylko dopóty, dopóki ci dzwon głuchy żałoby nie przerwie zgryźliwym obwieszczeniem, żem rzucił zepsuty świat, z dwojga złego woląc pójść pomiędzy czerwie. Dłoni, co niegdyś wers ten pisała, tak samo nie wspominaj: gdyż kocham cię sercem tak szczerem, ze wolę być w twych miłych myślach białą plamą, niż w bolesnym wspomnieniu — głównym bohaterem. O, usłuchaj mnie: jeśli spojrzeć ci się zdarzy na ten wiersz, gdy ja będę od dawna gnił w glinie, nie powtarzaj imienia, nie przywołuj twarzy: niech twoja miłość minie, gdy żywot mój minie, bo inaczej świat z mego imienia narzędzie drwin uczyni, by kłuć cię nim, gdy mnie nie będzie.  Przełożył Stanisław Barańczak (milosc.info)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Opłakujmy swoich bliskich zmarłych, lecz nie popadajmy w rozpacz." ("Zdradzona")
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Kto się urodził, umrzeć musi." Pamiętajmy, że jesteśmy tu tylko na chwilę. Tu jest dioczesność, tam...wieczność. Nie zmarnujmy tej wieczności, ani doczesności w pogoni za marnością tego świata! Kochajmy z całych sił, bo miłość jest najważniejsza!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Za bliskich zmarłych i tych, którzy ich opłakują - Jezu, ufam Tobie. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sonet 71 - W sonecie tym podmiot liryczny, który przez niektórych badaczy jest utożsamiany z autorem, prosi tajemniczego młodzieńca o nierozpaczanie po jego śmierci. Argumentuje to tym, że mogłoby się to spotkać z nieprzychylnymi reakcjami w społeczeństwie: By nie mógł mądry świat, twą boleść widząc Żalu twojego po mnie witać szydząc. (Wikipedia.)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...